AVERTIZORI HAKUYO MODEL 2014

Moderator: Dan Mitranescu

Încuiat
doruSV
Mesaje: 82
Membru din: Lun Feb 17, 2014 19:02
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: AVERTIZORI HAKUYO MODEL 2014

Mesaj de doruSV »

Nu e vorba de FL
Aia care i-am vazut poarta brandul Osako.

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: AVERTIZORI HAKUYO MODEL 2014

Mesaj de Dan Mitranescu »

doruSV scrie:Nu e vorba de FL
Aia care i-am vazut poarta brandul Osako.
Atat FL cat si Crap Ro , cat si Rambo ( toti prieteni si colaboratori ai mei ), cat si Osako ( la inceput de drum, nu am auzit de ei pana acum ), plus multe altele..., isi fac avertizorii si swingerele in aceeasi fabrica, cu totul alta decat Hakuyo.( Hakuyo lucreaza in aceeasi fabrica cu Monsterfish ).
Produsele asemanatoare se pot observa usor, mai ales la swingere, ca la avertizori este mai greu de privit sub carcasa.

Diferenta intre seturile 2014 facute initial de Hakuyo si copiate ulterior in fabrica discutata, au fost observate de cei care au avut placerea sau neplacerea sa le treaca prin mana ambele seturi.
Acesta a fost numai un exemplu. Poate anul asta au reusit pe setul 2017 sa inventeze piese bune la preturi mici. Inclin sa cred ca nu prea se poate. Vorbim in primul rand de functii cu activare permanenta ( fotocelule antifurt, comunicarea cu statia, ... ) , iar daca nu exista piese cu consum foarte mic ( smd-uri de calitate ) este greu sa faci un produs care sa-si faca treaba bine.
Oricum, functia Auto Mute nu apare. Chiar era culmea ... :) , dar nu imposibil. :)

Hakuyo nu poate sa faca ceva prin care sa fie luat pe stanga, ca eu sunt ala care incarca astfel de "placeri" ... si nu prea sunt genul.
Raspunde cineva public pentru seturile 2014 de la alte branduri care au fost praf ? Nu.
Raspunde cineva pentru copia fidela a lui MTX 14 ( Strategist ), pentru toate betele rupte ?
Nu.
Unii decat le recomanda si pe urma evita subiectul ,dar era bine sa le asigure si macar o post garantie. Ma ocup tot eu si de asta pentru FL.

carpdiem
Mesaje: 209
Membru din: Mar Noi 03, 2015 21:29
Puncte: 0
Localitate: Craiova

Re: AVERTIZORI HAKUYO MODEL 2014

Mesaj de carpdiem »

Dan Mitranescu scrie:
doruSV scrie:Se vinde deja acel model 2017(2018) cu aceleasi caracteristici pentru statie/senzori sub alt nume/brand?!
Am vazut in oferta unui magazin autohton.
Avertizorii Hakuyo 2018 difera total ca forma de modelul 2017. Inclusiv statia difera. Deci nu putem amesteca modelele.
Functia AM ( auto mute ) este o inovatie. Nu cred ca are cum sa apara inaintea originalului pe un alt avertizor. Asta daca nu sta lumea cu ochii pe mine ... :)

Exista inclusiv pentru avertizorii 2014 ceva asemanator facut de FL si mai ieftin, cum tine sa precizeze si vasea. Timpul a demonstrat si o sa demonstreze in continuare ce inseamna sa copiezi un lucru ieftin si bun, incercand sa ii scazi pretul . Il transformi intr-un lucru ieftin si mai putin bun.
Daca era scump si ii scadea putin calitate , dar se injumatatea pretul, era una, ca era de inteles situatia, dar sa scazi pretul putin si sa injumatatesti calitatea, deja este o gresala mai mult decat grava, nu ca profit strict legat de produs, ci ca repercursiuni in timp asupra concurentei dintre cele doua branduri aflate intr-o astfel de situatie.

Au venit? :)
CarpDiem - Cezar Paunescu

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: AVERTIZORI HAKUYO MODEL 2014

Mesaj de Dan Mitranescu »


carpdiem
Mesaje: 209
Membru din: Mar Noi 03, 2015 21:29
Puncte: 0
Localitate: Craiova

Re: AVERTIZORI HAKUYO MODEL 2014

Mesaj de carpdiem »

Dan Mitranescu scrie:
carpdiem scrie:
Au venit? :)
Da. :)

https://danmitranescu.ro/avertizori-son ... 18-am.html
Multumesc, comandat! Sa ii vedem :)
CarpDiem - Cezar Paunescu

Avatar utilizator
Andreicocos
Mesaje: 125
Membru din: Mar Mar 14, 2017 17:21
Puncte: 0
Localitate: Constanta

Re: AVERTIZORI HAKUYO MODEL 2014

Mesaj de Andreicocos »

Dan Mitranescu scrie:
carpdiem scrie:
Au venit? :)
Da. :)

https://danmitranescu.ro/avertizori-son ... 18-am.html
Rod pod-ul 145 si swingerii mkm3 vor mai fi pe stoc? Ca as dori sa comand senzorii cei noi, rodpod-ul si swingerii, si as vrea sa le comand pe toate odata.

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: AVERTIZORI HAKUYO MODEL 2014

Mesaj de Vladut Mateianu »

carpdiem scrie:
Dan Mitranescu scrie:
carpdiem scrie:
Au venit? :)
Da. :)

https://danmitranescu.ro/avertizori-son ... 18-am.html
Multumesc, comandat! Sa ii vedem :)
Sunt deja pe balta la Corbu, la mine. Impecabili, jos palaria.
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: AVERTIZORI HAKUYO MODEL 2014

Mesaj de Dan Mitranescu »

Andreicocos scrie:
Dan Mitranescu scrie:
carpdiem scrie:
Au venit? :)
Da. :)

https://danmitranescu.ro/avertizori-son ... 18-am.html
Rod pod-ul 145 si swingerii mkm3 vor mai fi pe stoc? Ca as dori sa comand senzorii cei noi, rodpod-ul si swingerii, si as vrea sa le comand pe toate odata.
Atat rod-pod-ul cat si swingerele ( la penar,deoarece individuale avem ) vor intra in stoc peste aproximativ o luna.

Avatar utilizator
Cristian Dumitrescu
Mesaje: 282
Membru din: Dum Iun 30, 2013 13:29
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / Militariud

Re: AVERTIZORI HAKUYO MODEL 2014

Mesaj de Cristian Dumitrescu »

Salut, Dane am descoperit cu stupoare, in urma a 3 partide consecutive activand functia anti-furt (SENZORI 2014), mereu intre 7 dimineata si 7.30 incep sa sune pe rand ca sunt furati....

Prima oara am dat vina pe roua...

Nu e gluma... :roll:

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: AVERTIZORI HAKUYO MODEL 2014

Mesaj de Dan Mitranescu »

Cristian Dumitrescu scrie:Salut, Dane am descoperit cu stupoare, in urma a 3 partide consecutive activand functia anti-furt (SENZORI 2014), mereu intre 7 dimineata si 7.30 incep sa sune pe rand ca sunt furati....

Prima oara am dat vina pe roua...

Nu e gluma... :roll:
Singura explicatie pe care o vad este data de aparitia razelor solare, ce pot alimenta receptorul fotocelulelor, obisnuit cu intunericul.
Poate si scaderea puterii bateriilor pe timpul noptii ( mai rece ), sa fie o explicatie.

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “DAN MITRANESCU”