Întrebare pentru Dan Mitranescu

Moderator: Dan Mitranescu

Încuiat
Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de Dan Mitranescu »

nicuB scrie:
Mar Oct 12, 2021 10:00
DumiD scrie:
Mar Oct 12, 2021 7:56
isi are rost articolul ala langa secretele monofilamentului si cum iti alegi minciogul de crap?
Acum incep sa-l cred pe Dan ca shimano face pocnitori, fie ele mulinete sau lansete. Are mai multe informatii decat noi, plebea. :):):)

P.S. Astept "cu interes" sa vad pe site, pe langa lansete, mulinete si alte acareturi, si filmuletele cu Sosoaca.
P.P.S. Este o gluma, nu vreau sa creez polemica :)
Sosoaca spune ca vaccinul este rau si da foc la tara. Eu spun ca este bun vaccinul si sunt total impotriva protestelor in care populatia este manipulata de unul sau de altul. Asa ca nu vad legatura.

nicuB
Mesaje: 375
Membru din: Lun Mai 16, 2011 20:57
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de nicuB »

Dan Mitranescu scrie:
Mar Oct 12, 2021 15:31
Sosoaca spune ca vaccinul este rau si da foc la tara. Eu spun ca este bun vaccinul si sunt total impotriva protestelor in care populatia este manipulata de unul sau de altul. Asa ca nu vad legatura.
Scriam in contextul in care ai postat ceva care nu tine de pescuit, nu ma refeream la continutul textului. Am scris in gluma. Daca in loc de Sosoaca scriam Bruce Lee, era mai bine? :)

Daca nu pomenea DumiD de acest articol eu nu il citeam (partial). Este site-ul tau, bogul tau, te exprimi cum vrei pe el, scrii ce vrei, etc. Cum ai spus si tu, cititorii nu dau navala peste tine, deci, cel putin in acest domeniu, nu esti vreun influencer :)

Inteleg ca ai scris articolul pt tine, ai vrut sa-l pui intr-un jurnal, dupa care te-ai razgandit si l-ai plasat la vedere ca sa se stie "ca esti primul din lume....." Curata modestie :)

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de Dan Mitranescu »

nicuB scrie:
Mar Oct 12, 2021 16:34
Dan Mitranescu scrie:
Mar Oct 12, 2021 15:31
Sosoaca spune ca vaccinul este rau si da foc la tara. Eu spun ca este bun vaccinul si sunt total impotriva protestelor in care populatia este manipulata de unul sau de altul. Asa ca nu vad legatura.
Scriam in contextul in care ai postat ceva care nu tine de pescuit, nu ma refeream la continutul textului. Am scris in gluma. Daca in loc de Sosoaca scriam Bruce Lee, era mai bine? :)

Daca nu pomenea DumiD de acest articol eu nu il citeam (partial). Este site-ul tau, bogul tau, te exprimi cum vrei pe el, scrii ce vrei, etc. Cum ai spus si tu, cititorii nu dau navala peste tine, deci, cel putin in acest domeniu, nu esti vreun influencer :)

Inteleg ca ai scris articolul pt tine, ai vrut sa-l pui intr-un jurnal, dupa care te-ai razgandit si l-ai plasat la vedere ca sa se stie "ca esti primul din lume....." Curata modestie :)
Sosoaca sustine ideea de "conspiratie" sub care si-a construit si Dumi mesajul, iar in contextul respectiv inducea anumite interpretari.
Daca era Brucee Lee, aveam alt raspuns. :)

Notiunea de influencer, partea aia ingrata a acestei meseri, implica sa iei bani ca sa prostesti lumea, fara sa stie cineva ca esti direct interesat.
In cazul meu, nu cred ca se poate gandi cineva ca primesc ceva pentru ce am scris. Poate cateva zile de izolare. :)

Am sa ma laud intodeauna cu lucruri care nu se pot cumpara si niciodata cu celelalte. :wink:
Articolul a fost intodeauna la vedere. Chiar l-am promovat acolo unde unii jignesc in legatura cu vaccinarea, ca sa le pun in vedere ca exista si alta posibilitate. Sa nu zica pe urma ca nu au stiut. :D

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de DumiD »

Inca sunt total impotriva cenzurii. Doar ca m-am ingrijorat un pic, cand am vazut postarea pe blogul magazinului, eu intrasem pentru swingeri si avertizori. Nu era o noutate, ca ziceai chestiile astea de acum 2 ani, eu eram in tema...

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de Dan Mitranescu »

DumiD scrie:
Mar Oct 12, 2021 17:17
Inca sunt total impotriva cenzurii. Doar ca m-am ingrijorat un pic, cand am vazut postarea pe blogul magazinului, eu intrasem pentru swingeri si avertizori. Nu era o noutate, ca ziceai chestiile astea de acum 2 ani, eu eram in tema...
Am vrut sa il expun undeva fara mare valva, unde sa fie inregistrat cu data si ora.
Am scris si in articol, asa cum stii si tu de aici, studiez problema de cand a inceput. Am urmarit in amanunt toate miscarile.

Aia cu cainele care este antrenat sa depisteze covidul pe aeroport este cea mai tare. :)
Au informatii ca un pasager trebuie oprit si nu au motiv justificat? Vine Grivei si "ii spune" ca are covid. Poti sa te certi cu Grivei ? :) Nu. Treci pe "izolare". :)

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de DumiD »

:lol:
Globalistii si-au triplat averile in ultimii 2 ani Dane, cred ca trebuie sa rafinezi un pic teoria.
In alta ordine de idei, MX Custom cand preconizezi ca o sa ai pe stoc? Vroiam 4 bucati si zice stoc indisponibil

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de Dan Mitranescu »

DumiD scrie:
Mar Oct 12, 2021 17:38
:lol:
Globalistii si-au triplat averile in ultimii 2 ani Dane, cred ca trebuie sa rafinezi un pic teoria.
In alta ordine de idei, MX Custom cand preconizezi ca o sa ai pe stoc? Vroiam 4 bucati si zice stoc indisponibil
Teoria mea nu se refera la "globalisti". Si asta a fost o pista falsa, asa cum era si "statul paralel". Erau multi care simteau actiunea unei puteri din umbra care actiona la nivel mondial, dar nimeni nu a putut sa o arate.
Globalisti la care te referi tu sunt controlati de state si platesc impozite. Astia de care spun eu nu plateau nimic statelor.
I-am numit generic "mafie mondiala" si compar structura respectiva cu mafia ordinara, dar care a ajuns cu ajutorul banilor proveniti din marile surse ale planetei, la un nivel la care nu isi imagina nimeni.

Mulinete MX CUSTOM nu mai am decat 3. Daca mai gasesc una, te anunt. Consider ca si MX PLUS este o oferta foarte buna la acest moment. Diferenta intre pinionul de bronz si cel presat la rece este destul de mica. Nu cred ca diferenta de pret intre cele doua modele este justificata.

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de DumiD »

Ma reprofilez atunci, ca la 2 partide in ultimii doi ani cat am in momentul asta, poate sa fie si de plastic :lol:
Vreau sa-mi initiez piticul de la anul, si vreau sa-i fac propriul set. In mod normal trebuia sa-i iau diamante, dar deh...parca vreau si eu ceva nou

Mersi.

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de Dan Mitranescu »

DumiD scrie:
Mar Oct 12, 2021 18:13
Ma reprofilez atunci, ca la 2 partide in ultimii doi ani cat am in momentul asta, poate sa fie si de plastic :lol:
Vreau sa-mi initiez piticul de la anul, si vreau sa-i fac propriul set. In mod normal trebuia sa-i iau diamante, dar deh...parca vreau si eu ceva nou

Mersi.
Cea mai buna alegere in situatia data:
https://danmitranescu.ro/mulinete-crap/ ... -2021.html

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de DumiD »

Tamburii tazura mx 1400 se potrivesc si pe hakuyo mx 1400? Scuze, n-am mai bantuit p-aici de mult, si mi-e greu sa citesc ce s-a scris in ultimii doi ani.

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “DAN MITRANESCU”