Întrebare pentru Dan Mitranescu

Moderator: Dan Mitranescu

Încuiat
tica82
Mesaje: 233
Membru din: Dum Ian 04, 2015 14:42
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de tica82 »

Stai liniștit Dane, cunosc calitate lansetelor hakuyo, încă mai detin modelul mtx 12 încă de când a apărut, am avut și mtx 14 modelul cu inel de 40 (știi tu care :wink: ) dar de vreo 3 ani mam cam prostit cu niște bețe de (firmă :D) care au început sa pocnească :lol: , așa că de asta te-am întrebat de tazura 40 T că vreau să o folosesc mai mult cu momitoare ca știu că lansetele făcute de tine chiar pot. Mulțumesc frumos de răspuns, o zi bună.

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de Dan Mitranescu »

tica82 scrie:
Mar Mar 16, 2021 11:09
Stai liniștit Dane, cunosc calitate lansetelor hakuyo, încă mai detin modelul mtx 12 încă de când a apărut, am avut și mtx 14 modelul cu inel de 40 (știi tu care :wink: ) dar de vreo 3 ani mam cam prostit cu niște bețe de (firmă :D) care au început sa pocnească :lol: , așa că de asta te-am întrebat de tazura 40 T că vreau să o folosesc mai mult cu momitoare ca știu că lansetele făcute de tine chiar pot. Mulțumesc frumos de răspuns, o zi bună.
Multumesc de intelegere. M-ai linistit. :)
Imi cade destul de greu sa dau explicatii ca cele anterioare persoanelor care nu ma cunosc, dar si sa ma apuc sa vorbesc lucruri in care nu cred, de dragul de a vinde lansete, nu pot.
Acum am inteles, te refereai la "momitoare" prin asociere cu o greutate mai mare la care betele sa nu cedeze, nu momitoare care incarca altfel lansetele in comparatie cu plumbii. :) Stai linistit cu Tazura RS. Pescuiesti bine cu ele si fara riscuri.
Trebuie sa mai spun ceva. Nu vreau sa se confunde produsele pe care mi-am pus cuvantul cu toate celelalte care poarta acelasi nume. Aici am avut eu putin de pierdut, dar remediez. :)

Avatar utilizator
Dunca Sergiu
Mesaje: 72
Membru din: Lun Aug 30, 2010 14:02
Puncte: 0
Localitate: Bruxelles/Bucuresti
Contact:

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de Dunca Sergiu »

Buna ziua! Dl.Mitranescu nu sunt hotarat ce sa aleg intre Tazura Class si Tazura 40RS.Am vazut tabelul de valori si am citit ce sa scris pe acest forum despre cele 2 modele.Am 1.80m si 85kg si sunt un aruncator mediu . Nu imi doresc o lanseta extrem de rigida .Nu am posibilitaea sa testez lansetele pentru ca nu locuiesc in Romania am merg pe experieta dumneavostra.Va multumesc pentru eventualul raspuns.

matei1971
Mesaje: 748
Membru din: Vin Iul 13, 2007 21:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de matei1971 »

Buna seara,
Puteți să îmi spuneți dacă găsesc mâine pe cineva la magazin sa îmi schimbe ceramica la un inel de tx1? Mulțumesc anticipat

Trimis de pe al meu HD1913 folosind Tapatalk

Când esti mort, nu stii asta - dar ii afecteaza pe ceilalti. La fel si când esti prost.

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de Dan Mitranescu »

Dunca Sergiu scrie:
Vin Mar 19, 2021 20:52
Buna ziua! Dl.Mitranescu nu sunt hotarat ce sa aleg intre Tazura Class si Tazura 40RS.Am vazut tabelul de valori si am citit ce sa scris pe acest forum despre cele 2 modele.Am 1.80m si 85kg si sunt un aruncator mediu . Nu imi doresc o lanseta extrem de rigida .Nu am posibilitaea sa testez lansetele pentru ca nu locuiesc in Romania am merg pe experieta dumneavostra.Va multumesc pentru eventualul raspuns.
Salut.
Consider ca Tazura Class este alegerea potrivita. Diferenta de performanta intre cele doua modele poate sa fie expluatata doar de un aruncator experimentat, dar dupa cum spui, nu tintesti neaparat catre asa ceva.
Consider ca poti sa scoti din ambele modele acelasi lucru, dar Tazura Class este castigatoare prin pretul mai mic.

Un argument in favoarea Tazura 40T este ca lanseta este la reducere ( tocmai din cauza aparitiei noilor modele ) si diferenta de pret nu este atat de mare. Pierde putin ca imagine la mandrina mai groasa si castiga in aceeasi masura prin seria de 9 inele.

Daca mai ai nelamuriri, te rog sa ma intrebi.
Oricand, cu placere.

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de Dan Mitranescu »

matei1971 scrie:
Vin Mar 19, 2021 21:01
Buna seara,
Puteți să îmi spuneți dacă găsesc mâine pe cineva la magazin sa îmi schimbe ceramica la un inel de tx1? Mulțumesc anticipat

Trimis de pe al meu HD1913 folosind Tapatalk
Salut,
La magazin este program normal.
Singura problema este ca Shimano stiu ca are inele atipice ca dimensiuni si nu se gasesc asa usor. Sigur se intampla asta la inelele de 50. Oricum, trebuie mers la magazin ca sa verifice George daca are ceramica in stoc, indiferent de marimea ei.
Oricand, cu placere.

Lucian SV
Mesaje: 763
Membru din: Dum Apr 01, 2012 1:40
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de Lucian SV »

Asta-i deja aroganță, ai ajuns să repari Shimano. :lol: :lol: :lol:

pescarusull
Mesaje: 593
Membru din: Joi Sep 10, 2015 1:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de pescarusull »

Pe toate lansetele apare inscriptionat "by Dan Mitranescu" ?
"Ma antrenez intens la capatul berii
Trag burta nu piept, mai am sapte serii"

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de Dan Mitranescu »

pescarusull scrie:
Sâm Mar 20, 2021 22:29
Pe toate lansetele apare inscriptionat "by Dan Mitranescu" ?
Da.

dzsenci
Mesaje: 28
Membru din: Mie Iul 19, 2017 18:07
Puncte: 0
Localitate: Cluj-Napoca

Re: Întrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de dzsenci »

Buna ziua. Cum avansati cu swingarii ? Se stie un pret final , cand apar si daca se poate face o pre comanda ca in cazul avertizorilor .
Cu stima Istvan

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “DAN MITRANESCU”