intrebare pentru dl Dan Mitranescu.

Moderator: Dan Mitranescu

danbd
Mesaje: 468
Membru din: Joi Apr 18, 2013 16:22
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

intrebare pentru dl Dan Mitranescu.

Mesaj de danbd »

Buna ziua,

In perioada asta, adica iarna, magaziunu fizic mai este deschis? as dori sa cumpar un set senzori 2014 si daca reusesc sa largesc bugetul poate si un mtx 14 cu inel de 40 (bineinteles daca mai sunt disponibile) dar fiind din Bucuresti as prefera nu prin curier.

P.S. din cat am reusit sa vad in varianta live pe balta si din filmuletele de prezentare, statia nu are posibilitate de agatare snur. Exista vreo parte a carcasesi care sa nu aiba in spate montaj si unde sa se poata executa 2 gauri (in colt eventual :D) pentru inel de snur? Nu de alta, dar la cum ma stiu eu de ametit as pierde-o mai repede decat s-ar termina bateriile.

Cu respect,

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Mesaje: 3888
Membru din: Lun Aug 13, 2012 14:35
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de osc1or »

Eu am desfacut carcasa si am legat snurul de surubul de langa antrna dupa care am pus capacul la loc. Nu a trebuit sa sparg nimic :)
Critic echilibrat

doruSV
Mesaje: 82
Membru din: Lun Feb 17, 2014 19:02
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re:

Mesaj de doruSV »

osc1or scrie:Eu am desfacut carcasa si am legat snurul de surubul de langa antrna dupa care am pus capacul la loc. Nu a trebuit sa sparg nimic :)
Multumesc de pont. sa traiesti o mie de ani !
Asta urmeaza sa fac si eu. :)

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: intrebare pentru dl Dan Mitranescu.

Mesaj de Dan Mitranescu »

danbd scrie:Buna ziua,

In perioada asta, adica iarna, magaziunu fizic mai este deschis? as dori sa cumpar un set senzori 2014 si daca reusesc sa largesc bugetul poate si un mtx 14 cu inel de 40 (bineinteles daca mai sunt disponibile) dar fiind din Bucuresti as prefera nu prin curier.

P.S. din cat am reusit sa vad in varianta live pe balta si din filmuletele de prezentare, statia nu are posibilitate de agatare snur. Exista vreo parte a carcasesi care sa nu aiba in spate montaj si unde sa se poata executa 2 gauri (in colt eventual :D) pentru inel de snur? Nu de alta, dar la cum ma stiu eu de ametit as pierde-o mai repede decat s-ar termina bateriile.

Cu respect,
Magazinul este deschis in aceasta perioada conform programului de pe site.
Noi stam mult in afara programului si se poate verifica telefonic oricand acest lucru.
P.S. telefoanele nu au gauri de agatat si nici nu le pierdem asa usor. :) . In rest ... multumesc si eu de sfat. :D

danbd
Mesaje: 468
Membru din: Joi Apr 18, 2013 16:22
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: intrebare pentru dl Dan Mitranescu.

Mesaj de danbd »

Magazinul este deschis in aceasta perioada conform programului de pe site.
Noi stam mult in afara programului si se poate verifica telefonic oricand acest lucru.
P.S. telefoanele nu au gauri de agatat si nici nu le pierdem asa usor. :) . In rest ... multumesc si eu de sfat. :D[/quote]


Multumesc pentru raspuns, si imi cer scuze, nu m-a dus capul sa vad daca apere modificat programul pe site.

Totusi, plecand de la program, sanse ca pana in Craciun sa prind o zi deschis pana undeva in jurul orei 19:00 sau o sambata? deoarece, din pacate serviciul meu este tocmai in Pipera si de luni pana vineri.

Cat despre intrebarea cu agatatoarea nu a fost menita sa denigreze (mai ales ca am plecat de la premisa ca vreau sa cumpar produsul) ci doar sa gasesc o solutie impotriva mea, " un ametit", dar am primit o idee foarte buna pentru care ii multumesc "inventatorului".

P.s. vad ca referitor la disponibilitate nu ati intervenit deci inteleg ca nu sunt probleme de stoc.

Cu respect,

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: intrebare pentru dl Dan Mitranescu.

Mesaj de Dan Mitranescu »

Oricand puteti suna si gasim o varianta sa ne intalnim la magazin, chiar daca este in afara programului.
Glumeam cu telefonul. Atrageam intr-un fel atentia ca : "cu el ce faceti,daca duceti grija statiei !?". :D
P.S.Chiar este bine sa fie purtata statia pe timp mai rece, pentru protejarea bateriilor.

danbd
Mesaje: 468
Membru din: Joi Apr 18, 2013 16:22
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: intrebare pentru dl Dan Mitranescu.

Mesaj de danbd »

Multumesc pentru raspuns, voi suna probabil maine poate gasim o bresa ca ce e in mana nu e minciuna si banii dispar repede. :D

danbd
Mesaje: 468
Membru din: Joi Apr 18, 2013 16:22
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: intrebare pentru dl Dan Mitranescu.

Mesaj de danbd »

Am rezolvat cu senzorii.

Multumesc mult doamnei Mitranescu pentru disponibilitate si buna-vointa.

Acum, jucandu-ma cu ei m-am trezit cu o intrebare si tot nu ii gasesc raspuns.

Cand avertizorul este setat pe "mod noapte" si e noapte :D , se aprinde ledul din centru, dar impreuna cu acesta se schimba in vreun fel comportamentul senzorului?

intrebarea este valabila pentru ambele cazuri (setat normal sau cu semnalizare "discreta")


P.S. pe perioada de "hibernare" recomandati scoaterea bateriilor din statie/senzori? (adica bateriile prezinta riscul sa "curga"?)

Cu respect,

Razvan Chirita
Mesaje: 64
Membru din: Lun Dec 01, 2014 23:24

Re: intrebare pentru dl Dan Mitranescu.

Mesaj de Razvan Chirita »

@danbd

E mai bine sa le scoti...

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: intrebare pentru dl Dan Mitranescu.

Mesaj de Dan Mitranescu »

danbd scrie:Am rezolvat cu senzorii.

Multumesc mult doamnei Mitranescu pentru disponibilitate si buna-vointa.

Acum, jucandu-ma cu ei m-am trezit cu o intrebare si tot nu ii gasesc raspuns.

Cand avertizorul este setat pe "mod noapte" si e noapte :D , se aprinde ledul din centru, dar impreuna cu acesta se schimba in vreun fel comportamentul senzorului?

intrebarea este valabila pentru ambele cazuri (setat normal sau cu semnalizare "discreta")


P.S. pe perioada de "hibernare" recomandati scoaterea bateriilor din statie/senzori? (adica bateriile prezinta riscul sa "curga"?)

Cu respect,
Pe modul de noapte numai ledul central se aprinde ( atunci cand lumina solara ajunge sub o anumita intensitate ). In rest nu sunt alte functii secundare, legate de aceasta setare.
Este recomandata scoaterea bateriilor din orice aparat, atunci cand acesta nu este folosit pe perioade mai lungi de timp. Eu totusi nu le-am scos din avertizori si nici probleme nu am avut. Cred ca depinde si de baterii.
P.S. Multumim si noi.

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “DAN MITRANESCU”