NOUTATI SI PROMOTII DM

Moderator: Dan Mitranescu

Încuiat
Avatar utilizator
Cristian Dumitrescu
Mesaje: 282
Membru din: Dum Iun 30, 2013 13:29
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / Militariud

Re: NOUTATI SI PROMOTII DM

Mesaj de Cristian Dumitrescu »

Dane, ce parere ai de cobra cu transport curier? imi comand online, sau vin eu dupa ea?

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: NOUTATI SI PROMOTII DM

Mesaj de gabi1 »

Cristian Dumitrescu scrie:Dane, ce parere ai de cobra cu transport curier? imi comand online, sau vin eu dupa ea?
Până la Dan faci 30min. Curierul te ţine "agăţat" 9-10h.
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: NOUTATI SI PROMOTII DM

Mesaj de Dan Mitranescu »

Cristian Dumitrescu scrie:Dane, ce parere ai de cobra cu transport curier? imi comand online, sau vin eu dupa ea?
Spune bine Gabi. Mai bine vii la magazin, daca tot ai posibilitatea asta. Ma scutesti pe mine de un colet , iar pe tine de 15 lei. :)
Singura problema este ca inca nu au ajuns cobrele in magazin ( astea noi ). Le am numai in depozit.
Maine, dupa pranz, vor ajunge si acolo.

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Mesaje: 3888
Membru din: Lun Aug 13, 2012 14:35
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: NOUTATI SI PROMOTII DM

Mesaj de osc1or »

O cobra de 30? este in plan?
Critic echilibrat

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: NOUTATI SI PROMOTII DM

Mesaj de Dan Mitranescu »

osc1or scrie:O cobra de 30? este in plan?
Este mai greu cu cobrele de 30. Nu este cerere mare si in fabrica nu se apaca de lucru sub 1000 de bucati.

micleaalin
Mesaje: 10
Membru din: Dum Aug 02, 2009 22:34
Puncte: 0
Localitate: Deva

Re: NOUTATI SI PROMOTII DM

Mesaj de micleaalin »

Cobrele noi sunt mai scurte decat cele de anul trecut?! Cele "de distanta" parca aveau 112cm .

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: NOUTATI SI PROMOTII DM

Mesaj de Dan Mitranescu »

micleaalin scrie:Cobrele noi sunt mai scurte decat cele de anul trecut?! Cele "de distanta" parca aveau 112cm .
Nu stiu exact cat aveau cele de anul trecut, dar nu am observat diferente intre ele. Tot lungi sunt si acestea ( cele de 24 ).
Cele de acum le-am masurat personal si au aprox. 106cm.
Daca aveti una de anul trecut sa o masurati, putem sa vedem daca sunt diferente.
Eu unul zic ca sunt identice, deoarece este aceeasi fabrica si ambele au intrat la limita in husa rigida.
Anul trecut nu le-am dat prea mare importanta datorita pretului mare.
Acum sunt la jumatate din pret , motiv pentru care am sa le recomand cu toata increderea, raportand calitatea la cost.

alinakes
Mesaje: 33
Membru din: Joi Noi 24, 2016 20:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: NOUTATI SI PROMOTII DM

Mesaj de alinakes »

Am cumparat eu acum 2 saptamani una 24mm la 230 ron (daca stiam ca vin astea noi mai ieftine mai asteptam :( , mai ales ca inteleg ca astea au EVA pe maner) si pot sa iti spun ca nu intra in husa de 24. Am probat la magazin si nu intra. Am mai probat odata acasa tot cu husa de la DanM in care am una scurta de 20mm tot de la DanM si sigur nu intra ! :)

Avatar utilizator
Sorin Daringa
Mesaje: 877
Membru din: Mar Aug 10, 2010 11:12
Puncte: 0
Localitate: Skjern-Denmark

Re: NOUTATI SI PROMOTII DM

Mesaj de Sorin Daringa »

Dane este editia Black de la MTX un fake ce vand astia pe OLX sau alte bazaruri? Adevaratul MTX BLACK se gaseste numai la tine? Lamureste te rog problema asta o data pt toata lumea. Merci.
Imagine

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: NOUTATI SI PROMOTII DM

Mesaj de Dan Mitranescu »

alinakes scrie:Am cumparat eu acum 2 saptamani una 24mm la 230 ron (daca stiam ca vin astea noi mai ieftine mai asteptam :( , mai ales ca inteleg ca astea au EVA pe maner) si pot sa iti spun ca nu intra in husa de 24. Am probat la magazin si nu intra. Am mai probat odata acasa tot cu husa de la DanM in care am una scurta de 20mm tot de la DanM si sigur nu intra ! :)
Imi pare rau, nici eu nu am stiut ca vin acestea noi. ( alt furnizor )
Mai am si eu una pe stoc in magazinul fizic ( am aflat intre timp ).

Cobra intra in husa. Daca proba a fost facuta cu acel dop de siguranta cu care vine din fabrica si care iese aprox. 3cm din cobra, atunci intra , dar mai greu.

Pentru a intra in husa, orice cobra trebuie fortata putin longitudinal, deoarece husa in partea de jos este putin mai stramta.

Puteti sa masurati lungimea maxima a cobrei pe partea de rulare ? ( pe exterior )

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “DAN MITRANESCU”