NOUTATI SI PROMOTII DM

Moderator: Dan Mitranescu

Încuiat
Cucu Ionel
Mesaje: 475
Membru din: Vin Ian 20, 2006 19:25
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Re: NOUTATI SI PROMOTII DM

Mesaj de Cucu Ionel »

Buna ziua. As dori sa stiu daca se mai aduc huse individuale ptr. lansete si daca da cam cat mai dureaza? Si, am luat cu ceva ani in urma, o plasa si tijele aferente ptr. mincioc. F. bune! Am luat, la sf. anului trecut, plasa de mincioc FL pe care o aveti acum,s-o inlocuiesc pe cea veche, dar este mai mica si ca lungimea marginii dar si ca adancime, iar la un ponton mai inalt este cam incomod. O sa mai aduceti plase ca cea avuta cu ceva ani in urma? Multumesc!
Fir intins

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: NOUTATI SI PROMOTII DM

Mesaj de Dan Mitranescu »

Cucu Ionel scrie:Buna ziua. As dori sa stiu daca se mai aduc huse individuale ptr. lansete si daca da cam cat mai dureaza? Si, am luat cu ceva ani in urma, o plasa si tijele aferente ptr. mincioc. F. bune! Am luat, la sf. anului trecut, plasa de mincioc FL pe care o aveti acum,s-o inlocuiesc pe cea veche, dar este mai mica si ca lungimea marginii dar si ca adancime, iar la un ponton mai inalt este cam incomod. O sa mai aduceti plase ca cea avuta cu ceva ani in urma? Multumesc!
Salut. In aprilie vin husele individuale . Mai vine un nou model de "huse individuale cu doua compartimente". Asa mi s-a spus asa spun si eu. :D
Legat de plasa de minciog si eu am fost putin incurcat cand am folosit-o. Nu am avut alta la indemana si am pus-o pe cea de la FL. M-am gandit la avantajul de a usura minciogul si de a-l manevra mai usor prin apa. In primavara trecuta, la Cupa Mondiala Sarulesti, cand m-am pomenit cu primul scoicar de peste 20kg, pana sa il scot, deja imi parea rau pentru alegerea facuta. Dupa ce l-am scos, nu am mai gandit asa.
Dupa ce am mai scos inca 7 scoicari cu greutati intre 22 si 38kg ! in plasa de minciog de la FL pot sa spun cu toata increderea ca plasa este foarte buna si suficient de mare pentru orice pescar de crap. Chiar cu plusul pe care il mentionam anterior, dat de faptul ca se manevreaza mai usor. ( plus ca se strange mai compact si se usuca mai repede ).
Plasa nu are de ce sa micsoreze lungimea totala a minciogului atunci cand este folosit pe ponton.

Asta este si motivul pentru care nu am mai cautat plase in format mare.

P.S. in concursurile de la cel mai inalt nivel se folosesc mincioguri mult mai mici atat ca deschidere cat si ca adancime a plasei. O alta tendinta este catre plasa plastifiata, aceasta avand avantajul ca nu se agata de spinii crapului, se usuca foarte repede pentru transport si nu tine mirosul specific de peste.

Indre Ovidiu
Mesaje: 125
Membru din: Sâm Mai 23, 2015 16:26
Puncte: 0
Localitate: Satu Mare

Re: NOUTATI SI PROMOTII DM

Mesaj de Indre Ovidiu »

Buna seara! Dl Dan,dintre minciogurile care le aveti la vanzare careare plasa plastificata?Multumesc.
Nume utilizator schimbat din indre1988

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: NOUTATI SI PROMOTII DM

Mesaj de Dan Mitranescu »

Indre Ovidiu scrie:Buna seara! Dl Dan,dintre minciogurile care le aveti la vanzare careare plasa plastificata?Multumesc.
Momentan sunt in stoc aceste doua modele:

https://danmitranescu.ro/mincioguri-cra ... 060cm.html

https://danmitranescu.ro/mincioguri-cra ... 050cm.html

Oricand, cu placere.

georgehadrian
Mesaje: 318
Membru din: Dum Aug 16, 2015 13:37
Puncte: 0
Localitate: Sfantu Gheorghe

Re: NOUTATI SI PROMOTII DM

Mesaj de georgehadrian »

De plata cu cardul on line se ma aude ceva?

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: NOUTATI SI PROMOTII DM

Mesaj de Dan Mitranescu »

georgehadrian scrie:De plata cu cardul on line se ma aude ceva?
Functioneaza de o luna.

georgehadrian
Mesaje: 318
Membru din: Dum Aug 16, 2015 13:37
Puncte: 0
Localitate: Sfantu Gheorghe

Re: NOUTATI SI PROMOTII DM

Mesaj de georgehadrian »

Am intrebat pentru ca pe site scrie serviciu momentan indisponibil.... Am sa incerc sa cumpar cu plata online.

Cucu Ionel
Mesaje: 475
Membru din: Vin Ian 20, 2006 19:25
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Re: NOUTATI SI PROMOTII DM

Mesaj de Cucu Ionel »

Multam Dane de raspuns, astept atunci luna aprilie. Referitor la plasa de mincioc, nu m-am gandit ca nu tine sau ca nu incape un crap mai sanatos in ea, am facut o constatare legat de plasa avuta anterior, plus ca, cred, o sa am o problema legata de scosul pestilor pe un ponton mai inalt. La plasa cealalta nu ajungea sa iasa pestele din apa pana apucam sa demufez tijele de la mincioc, acum s-ar putea sa faca ceva scandal cand da de aer ... :D
Fir intins

Indre Ovidiu
Mesaje: 125
Membru din: Sâm Mai 23, 2015 16:26
Puncte: 0
Localitate: Satu Mare

Re: NOUTATI SI PROMOTII DM

Mesaj de Indre Ovidiu »

Model de minciog cu plasa plastificata care sa potriveasca cu coada de carbon veti primii?
Nume utilizator schimbat din indre1988

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: NOUTATI SI PROMOTII DM

Mesaj de Dan Mitranescu »

georgehadrian scrie:Am intrebat pentru ca pe site scrie serviciu momentan indisponibil.... Am sa incerc sa cumpar cu plata online.
Asa este. Multumesc pentru sesizare. Am uitat sa modificam dupa ce problema cu plata online a fost remediata.

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “DAN MITRANESCU”