Prodding stick Hakuyo

Moderator: Dan Mitranescu

Încuiat
Avatar utilizator
Andreicocos
Mesaje: 125
Membru din: Mar Mar 14, 2017 17:21
Puncte: 0
Localitate: Constanta

Prodding stick Hakuyo

Mesaj de Andreicocos »

Buna ziua,
Ca sa fiu scurt si la subiect, pe cand un prodding stick de la Hakuyo? Ati luat in calcul acest accesoriu? Calitate/pret cred ca va fi un real succes.

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: Prodding stick Hakuyo

Mesaj de DumiD »

eu nici nu stiam ce-i aia, si dupa ce am citit si m-am interesat, tot nu stiu :lol:

Avatar utilizator
Andreicocos
Mesaje: 125
Membru din: Mar Mar 14, 2017 17:21
Puncte: 0
Localitate: Constanta

Re: Prodding stick Hakuyo

Mesaj de Andreicocos »

DumiD scrie:eu nici nu stiam ce-i aia, si dupa ce am citit si m-am interesat, tot nu stiu :lol:
Salut, este un bat telescopic sau din mai multe bucati, pentru sondare. Cu el verifici fundul apei in cautarea zonelor tari.

gimi_mures
pescar de competitie
Mesaje: 1319
Membru din: Vin Apr 03, 2009 23:24
Puncte: 0
Localitate: Tg Mures

Re: Prodding stick Hakuyo

Mesaj de gimi_mures »

Andreicocos scrie:
DumiD scrie:eu nici nu stiam ce-i aia, si dupa ce am citit si m-am interesat, tot nu stiu :lol:
Salut, este un bat telescopic sau din mai multe bucati, pentru sondare. Cu el verifici fundul apei in cautarea zonelor tari.
Salut,
Colegu de dinainte a fost doar ironic sau ma rog..., cu siguranta stie despre ce este vorba :)
C&R

Avatar utilizator
Andreicocos
Mesaje: 125
Membru din: Mar Mar 14, 2017 17:21
Puncte: 0
Localitate: Constanta

Re: Prodding stick Hakuyo

Mesaj de Andreicocos »

gimi_mures scrie:
Andreicocos scrie:
DumiD scrie:eu nici nu stiam ce-i aia, si dupa ce am citit si m-am interesat, tot nu stiu :lol:
Salut, este un bat telescopic sau din mai multe bucati, pentru sondare. Cu el verifici fundul apei in cautarea zonelor tari.
Salut,
Colegu de dinainte a fost doar ironic sau ma rog..., cu siguranta stie despre ce este vorba :)
Salut, n-am facut decat sa explic, decide dansul daca este loc de ironii :D

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Prodding stick Hakuyo

Mesaj de Dan Mitranescu »

Andreicocos scrie:Buna ziua,
Ca sa fiu scurt si la subiect, pe cand un prodding stick de la Hakuyo? Ati luat in calcul acest accesoriu? Calitate/pret cred ca va fi un real succes.
Seamana a atropa si daca este folosita asa, ii vad rostul.
Daca este folosita exclusiv pentru sondat, atunci este o pierdere de timp si bani, in comparatie cu sfoara cu plumb.
Sa te deplasezi cu teava aia prin apa pentru a verifica substratul este foarte greu. Daca vorbim si de adancimi mai mari de peste 4-5m .
Sfoara cu o greutate de plumb este sfanta la cautat.
Daca teava aia pluteste, macar i se poate pune o greutate si sa fie folosita pe post de atropa.

Nu am vazut in viata mea asa ceva in mana pescarilor din concursurile de plantat. Pe balti, nici atat. Poate prin clipurile astora care pescuiesc singuri pe balti cu taxe inaccesibile majoritatii, suficient ( zic ei ) pentru a se transforma in mari povatuitori in ale pescuitului. Si asta pentru ce ?! Ca sa vanda 3 tevi imbinate cu de 3 ori pretul corect.
Nu ne-am invatat cu clipurile astea ca au fix acelasi scop si ca lucrurile destepte si ieftine nu se gasesc niciodata acolo ?

Avatar utilizator
Andreicocos
Mesaje: 125
Membru din: Mar Mar 14, 2017 17:21
Puncte: 0
Localitate: Constanta

Re: Prodding stick Hakuyo

Mesaj de Andreicocos »

Dan Mitranescu scrie:
Andreicocos scrie:Buna ziua,
Ca sa fiu scurt si la subiect, pe cand un prodding stick de la Hakuyo? Ati luat in calcul acest accesoriu? Calitate/pret cred ca va fi un real succes.
Seamana a atropa si daca este folosita asa, ii vad rostul.
Daca este folosita exclusiv pentru sondat, atunci este o pierdere de timp si bani, in comparatie cu sfoara cu plumb.
Sa te deplasezi cu teava aia prin apa pentru a verifica substratul este foarte greu. Daca vorbim si de adancimi mai mari de peste 4-5m .
Sfoara cu o greutate de plumb este sfanta la cautat.
Daca teava aia pluteste, macar i se poate pune o greutate si sa fie folosita pe post de atropa.

Nu am vazut in viata mea asa ceva in mana pescarilor din concursurile de plantat. Pe balti, nici atat. Poate prin clipurile astora care pescuiesc singuri pe balti cu taxe inaccesibile majoritatii, suficient ( zic ei ) pentru a se transforma in mari povatuitori in ale pescuitului. Si asta pentru ce ?! Ca sa vanda 3 tevi imbinate cu de 3 ori pretul corect.
Nu ne-am invatat cu clipurile astea ca au fix acelasi scop si ca lucrurile destepte si ieftine nu se gasesc niciodata acolo ?
Se gasesc si la un pret mai accesibil decat pretul firmelor mari gen nash etc. As spune ca pentru a cauta un loc anume sonarul este baza, dar acolo pe locul respectiv, pentru ceva mai multa acuratete se poate folosi si prodding stick-ul, in niciun caz a se lua balta la sondat cu acest accesoriu. Probabil cu acest accesoriu sub marca Hakuyo am putea plati un pret cu adevarat corect pentru utilitatea pe care o are si am scapa de preturile mult umflate doar pentru numele brand-ului sub care este fabricat.

Daca tot ati adus in disctuie si atropa, as fi foarte interesat de acest accesoriu sub brand-ul Hakuyo. Si cred ca sunt multi alti pescari interesati. Ne puteti da ceva detalii? Este posibil pe viitor sa avem asa ceva pe piata din partea dvs?

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “DAN MITRANESCU”