PRODUSE NOI HAKUYO 2014

Moderator: Dan Mitranescu

Încuiat
marian_popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1080
Membru din: Lun Iul 20, 2009 23:28
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Re: PRODUSE NOI HAKUYO 2014

Mesaj de marian_popescu »

@ Cornel Serbu
Cred ca s-a inteles bine ca ma refeream la acelasi model cu cel din magazinul de fata

@ Dan Mitranescu
Sa imi revizuiesc parerea fata de hakuyo? Fata de rod pod, da, nicio problema.
Despre lansete am zis de bine si chiar am discutii in contradictoriu cu proprietarul magazinului, eu sustinand (pe baza recomandarilor tuturor celor care le-au folosit) performantele lansetelor de crap, iar el ramanand scepic prin prisma experientelor nu tocmai placute cu marca asta de produse. Mai are in magazin (aduse tot din Europa) si alte chestii hakuyo (genti, rod poduri mai mici, din aluminiu, un model de mulinete)...si toate sunt slabe calitativ. Fara sa la compar cu marci de renume, ci cu alte marci de Europa (FL, spre exemplu).
Numele magazinului nu il voi da, daca as fi avut ceva de ascuns nu as fi postat cu numele meu (este real si apare acelasi peste tot pe unde sunt inregistrat). Este parerea mea si nu are rost sa implic si pe altii fara voia lor.

Daca am vreun interes> din magazinul asta, momentan, am o varga, o lanseta light, o mulineta de spining, doua lansete de Dunare, lanseta de marker (un FL), plus ceva consumabile (carlige, nada, gume etc) Restul, de la alte magazine sau de pe forumuri. Si nu il acuzati pe om. Acelasi interes il are si el, sa scoata profit. Si nu cred ca nu si-ar dori sa obtina si cu produsele hakuyo

Imi cer scuze, insa, pentru limbajul folosit. Opinia este, totusi, una cat se poate de obiectiva
Nu stiu daca voi avea timp azi sa trec pe la magazin, dar voi reveni cu prima ocazie

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: PRODUSE NOI HAKUYO 2014

Mesaj de Dan Mitranescu »

Imi pare rau , dar daca numele magazinului in care rod-pod-ul costa 500 lei nu apare , inseamna ca avem o problema de credibilitate la tot ce spunem pe aici.

Daca propietarul magazinului este "un mos nebun" ( asa il stiu magazinele de profil din Ploiesti ), atunci totul este de inteles. Este vorba despre un nene care nu mai primeste marfa de la Hakuyo pe motivul nerespectarii contractelor.

Nu am cum sa inteleg ca un comerciant sa isi denigreze marfa pe care o are in magazin ( eu cred ca nu o are si de aceea "pute" :wink: ) si nu am sa cred ca schimbarea unui produs in depozitul Hakuyo este o problema, asa cum ati prezentat anterior. ( "sa vada cum face sa schimbe rod pod-ul cu alte produse" ). De aici deduc mici frustrari si o colaborare destul de ciudata intre magazinul respectiv si Hakuyo.

Daca mai pun abordarea acestei discutii prin "produsul este prost" , fara sa intrebati macar daca este normal asa, ... daca eventual este un defect izolat, ... daca se poate schimba, ... chestii normale intr-o relatie comerciala ...,( mai ales ca era vorba despre o montare gresita a produsului ). Mai adaug si "toate produsele Hakuyo sunt niste mizerii chiar si fata de toate produsele din Niro" ( cu care cred ca magazinul in cauza este plin :D ) .Cred ca este suficient ca cei care citesc aceste randuri, sa inteleaga problema reala.

P.S. Daca aflam magazinul, lamurim toate problemele acestea. Daca o sucim .... :wink: :wink:

marian_popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1080
Membru din: Lun Iul 20, 2009 23:28
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Re: PRODUSE NOI HAKUYO 2014

Mesaj de marian_popescu »

Am revenit în magazin și am constatat că nu e o greșeală
Un rod pod hakuyo, copie sky pod, preț 500 de lei, cu probleme la strângerea rotițelor dințate care fixează picioarele în unghiul dorit. Mai exact, dinții sunt prea mici și dintr—un plastic de slabă calitate, predispuși la tocire
Că o fi magazinul.moșului ăluia, contează prea puțin. Eu comentez produsul în sine

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: PRODUSE NOI HAKUYO 2014

Mesaj de Dan Mitranescu »

marian_popescu scrie:Am revenit în magazin și am constatat că nu e o greșeală
Un rod pod hakuyo, copie sky pod, preț 500 de lei, cu probleme la strângerea rotițelor dințate care fixează picioarele în unghiul dorit. Mai exact, dinții sunt prea mici și dintr—un plastic de slabă calitate, predispuși la tocire
Că o fi magazinul.moșului ăluia, contează prea puțin. Eu comentez produsul în sine
Si eu comentez afirmatiile dvs. ,care nu au nici cea mai mica valoare fara argumente.
Atat timp cat nu spuneti numele magazinului, consider ca este o minciuna tot ce scrieti pe aici.

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Mesaje: 3888
Membru din: Lun Aug 13, 2012 14:35
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: PRODUSE NOI HAKUYO 2014

Mesaj de osc1or »

Dan Mitranescu scrie:
marian_popescu scrie:Am revenit în magazin și am constatat că nu e o greșeală
Un rod pod hakuyo, copie sky pod, preț 500 de lei, cu probleme la strângerea rotițelor dințate care fixează picioarele în unghiul dorit. Mai exact, dinții sunt prea mici și dintr—un plastic de slabă calitate, predispuși la tocire
Că o fi magazinul.moșului ăluia, contează prea puțin. Eu comentez produsul în sine
Si eu comentez afirmatiile dvs. ,care nu au nici cea mai mica valoare fara argumente.
Atat timp cat nu spuneti numele magazinului, consider ca este o minciuna tot ce scrieti pe aici.
deja prea multe vizite la magazinul secret pt a verifica si reverifica rodpodul nasol
una - doua poze ar fi fost mult mai edificatoare...
eu am vazut rodpodul de la magazinul lu Dan si mi s-a parut foarte bine inchegat, si foarte stabil.. cred ca daca m-as aseza cu fundul pe el m-ar tine, si am 130kg...
Critic echilibrat

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: PRODUSE NOI HAKUYO 2014

Mesaj de gabi1 »

osc1or scrie: eu am vazut rodpodul de la magazinul lu Dan si mi s-a parut foarte bine inchegat, si foarte stabil.. cred ca daca m-as aseza cu fundul pe el m-ar tine, si am 130kg...
:lol: :lol:
Ptiu, sa nu fii de deochi!
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
Sorin Daringa
Mesaje: 877
Membru din: Mar Aug 10, 2010 11:12
Puncte: 0
Localitate: Skjern-Denmark

Re: PRODUSE NOI HAKUYO 2014

Mesaj de Sorin Daringa »

Dane da un feeder MTX 8 de 3.60 nu ai in plan?
Merci.
Imagine

Avatar utilizator
cornel73ro
Mesaje: 185
Membru din: Mar Oct 08, 2013 9:56
Puncte: 0
Localitate: Pitești

Re: PRODUSE NOI HAKUYO 2014

Mesaj de cornel73ro »

osc1or scrie:
Dan Mitranescu scrie:
marian_popescu scrie:Am revenit în magazin și am constatat că nu e o greșeală
Un rod pod hakuyo, copie sky pod, preț 500 de lei, cu probleme la strângerea rotițelor dințate care fixează picioarele în unghiul dorit. Mai exact, dinții sunt prea mici și dintr—un plastic de slabă calitate, predispuși la tocire
Că o fi magazinul.moșului ăluia, contează prea puțin. Eu comentez produsul în sine
Si eu comentez afirmatiile dvs. ,care nu au nici cea mai mica valoare fara argumente.
Atat timp cat nu spuneti numele magazinului, consider ca este o minciuna tot ce scrieti pe aici.
deja prea multe vizite la magazinul secret pt a verifica si reverifica rodpodul nasol
una - doua poze ar fi fost mult mai edificatoare...
eu am vazut rodpodul de la magazinul lu Dan si mi s-a parut foarte bine inchegat, si foarte stabil.. cred ca daca m-as aseza cu fundul pe el m-ar tine, si am 130kg...
Daca tu doar te asezi pe el la cele 130 kg, Florine, eu la 84 kg, fac exercitii la bara fixa. :lol: .
Lasand gluma la o parte, pot spune din proprie experienta(folosind modelul in cauza) ca este un rod pod dat naibii de bun si stabil, pana la el am schimbat 3 modele de la diferite firme.
Intotdeauna se vor gasi carcotasi care arunca cu kkt pe ventilator.
Cornel MILEA
C.S. Friends Carp Team

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: PRODUSE NOI HAKUYO 2014

Mesaj de Dan Mitranescu »

Hai sa trecem peste acest eveniment cu ventilatorul :D si sa mai prezint un produs nou.
Mai bine spus este o mostra. Sunt aduse numai cateva bucati pe fiecare culoare.
Dupa parerea mea, isi face treaba foarte bine.
http://danmitranescu.ro/98-1292/SWINGER ... -VERDE.php
Fişiere ataşate
sw mkm3.jpg
sw mkm3.jpg (7.34 KiB) Vizualizat de 1145 ori

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: PRODUSE NOI HAKUYO 2014

Mesaj de Dan Mitranescu »

Tot acum a venit si varianta MKM2 fara lumina.
Swingerul este identic cu cel cu led ca parte mecanica, dar costa cu 10 lei mai putin, adica 25 lei.
O sa apara si pe site.

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “DAN MITRANESCU”