Amenintari cu puscaria ,iata unde s-a ajuns !

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Amenintari cu puscaria ,iata unde s-a ajuns !

Mesaj de Vladut Mateianu »

Cristi Ionita , 21 ani :

"Din pacate e adevarat.
Tocmai mi-a fost sters contul de pe crapmania...Se pare ca i-am deranjat cu intrebarile ce au dus la recunoasterea unei mari "manevre".
Cred insa ca exista oameni care sa promoveze pescuitul sportiv asa cum trebuie.Acest lucru trebuie sa se intample dincolo de ambitiile si interesele care fara indoiala exista.De la acestea pana la infractiuni e cale lunga totusi.
"

Utilizator infopescar :

"merita sesizat parchetul si politia cumva?? "

Coleman, administratorul site-ului lui Florentin Iuga :

"Inca un lucru mai am de spus si acela ca in urma cu ceva timp cand am vorbit,singurul care a facut asta, despre ''razboaiele intercluburi'' mi sa atras atentia ca nu exista asa ceva si ca intre anumite cluburi nu curge decat lapte si miere.
Asta e mentalitatea romaneasca sa ne ascundem dupa degete si sa nu spunem lucrurilor pe nume indiferent cat de greu este, deaceea suntem unde suntem in toate domeniile ca ne e ''tarseala'' sa ne spunem in fata adevarurile si abia atunci cand se ajunge la extrema se spune pe fata.
Fapt dovedit si in celebra sedinta in care Mitranescu ,pe care nu il cunosc si nu l-am vazut in viata mea, atunci cand incerca sa isi sustina punctul de vedere,bun sau rau nu conteaza, i se ''inchidea'' gura in cel mai nesimtit mod posibil si era ironizat.Atata timp cat o sa se taca din gura din anumite interese nu vom progresa niciodata.
Ma uit acum la anumite comentarii si vad cuvantul MAESTRU , daca si acum asta e maestru atunci va meritati soarta fratilor.Si scuza lui mi sa parut geniala ca a pierdut banii si in acest moment omul ne/va crede tampiti pe toti.

E trist, da trist rau de tot."

Andrei Ionita , frate Cristi Ionita :

"Cristi nu era cel vizat ci eu. Daca oricare din admini voia sa imi steraga contul nu ma confunda cu fratele meu. Singurul care a facut in repetate randuri aceasta confuzie este Rosioru. El stia ca unu ionita il calca pe nervi...cu o ultima sfortare a dorit o stergere de cont...a nimerit pe cristi ionita in loc de andrei ionita.

Subiect inchis. Nu asta e important. Mi se poate sterge contul de mii de ori. Ceea ce trebuie spus va fi spus. Nu se pisha nimeni pe noi(toti pescarii) pe banii, pe pasiunea si nervii nostri!"


Asta ca sa vedeti o alta fata a "cazului".....
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Andrei I
pescar de competitie
Mesaje: 1761
Membru din: Mie Mai 02, 2007 21:11
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Amenintari cu puscaria ,iata unde s-a ajuns !

Mesaj de Andrei I »

Cele scrise mai sus sunt intocmai si adevarate (nu si complete).
Asa am scris si am semnat cu numele meu. Nu cred ca am gresit cu nimic.
Milionar excentric

coleman.
Mesaje: 51
Membru din: Mar Ian 20, 2009 11:11

Re: Amenintari cu puscaria ,iata unde s-a ajuns !

Mesaj de coleman. »

Fi mai explicit te rog ca nu inteleg ce vrei sa spui.
Nu am dreptul la o parere?
Spune exact ce vrei sa arati sau ce ai vrut sa arati?
CE LEGATURA ARE ''AMENINTAREA CU PUSCARIA'' CU POSTU' MEU SI CE LEGATURA ARE CA SUNT MODERATOR PE INFOPESCAR?

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Amenintari cu puscaria ,iata unde s-a ajuns !

Mesaj de Vladut Mateianu »

In primul rand, cine esti ? Apoi explica de ce atata inversunare si jigniri impotriva unui om de 60 de ani pe care nu il cunosti ?


PS Ce vei face cand o sa te anunt numele membrului marcant CZ care fura crapi din Tancabesti si modifica foile de arbitraj ca sa castige baniii de premiu(caz identic cu cazul Rosioru) ? Dezvaluiri facute de partenerul lui, nu povesti.... :evil:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Adrian B
Mesaje: 364
Membru din: Mar Iun 06, 2006 14:24
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Amenintari cu puscaria ,iata unde s-a ajuns !

Mesaj de Adrian B »

Unitatea de masura.
Vladut, pai cand avem dreptate cu totii, cand Silviu e acuzat dupa un an (adica a comentat ceva si i s-a scos dosarul) ca a "furat" din Africa? Cand s-a facut atata scandal cu acel caz "sacosa" din Franta, cand s-a comentat presupusul non combat din ultima etapa de calificari, cand, asa cum declari, sunt unii care fac nereguli in concursuri sau acum cand ceri moderatie in cazul D-lui Rosioru?
Ca a fost promotorul, pionierul pescuitului la crap in Romania, ca a infiintat o asociatie puternica si reprezentativa, ca are o varsta, nu e o circumstanta atenuanta, ci e o circumstanta agravanta pt ca toti avem pretentii de la domnia sa tocmai pe aceste considerente.
E clar ca a gresit, a recunoscut, si-a dat demisia cred ca e suficient. Faptul ca se vrea o cheta mi se pare ca-l jigneste mai mult decat unele postari mai acide la adresa lui.
Eu am vorbit personal cu D-l Rosioru la telefon pt o partida la Hobaia, mi s-a parut un om extraordinar si sunt convins ca este, pe balta toate lucrurile au fost in regula, dar una e una si alta e alta.
Catch and Release

coleman.
Mesaje: 51
Membru din: Mar Ian 20, 2009 11:11

Re: Amenintari cu puscaria ,iata unde s-a ajuns !

Mesaj de coleman. »

Vladut Mateianu scrie:In primul rand, cine esti ? Apoi explica de ce atata inversunare si jigniri impotriva unui om de 60 de ani pe care nu il cunosti ?


PS Ce vei face cand o sa te anunt numele membrului marcant CZ care fura crapi din Tancabesti si modifica foile de arbitraj ca sa castige baniii de premiu(caz identic cu cazul Rosioru) ? Dezvaluiri facute de partenerul lui, nu povesti.... :evil:

Pai hai sa ma prezint daca asta are vreo importanta,pentru ca eu mi-am spus parerea pe un alt site si deci nu as fi obligat sa fac asta,dar nu am de ce sa ma ascund pentru ca eu nu fac parte din nici o ''echipa'' si pur si simplu sunt un pescar amator(si asa voi ramane) care are si el dreptul la o parere.
Deci, numele meu este MARGEANU FLORIAN, AM 24 ANI, sunt din BUCURESTI, am terminat facultatea de DREPT, si in prezent sunt consilier,nu am facut armata si imi plac cartofii prajiti :D (sper ca aici este permis sa mai faci si cate o gluma,daca nu poti sterge ultima parte din prezentare)

Acum sa trecem mai departe si sa te intreb cu ce l-am jignit, pentru ca am spus ca din punctul meu de vedere acest om nu mai poate fi numit maestru?
Pai hai sa iti explic parerea mea,daca EL fura un portofel pe strada era un hot dar ramanea MAESTRU in ale pescuitului(nu ca eu as sti daca merita acest titlu dar daca voi ceilalti pescari care ati avut rezultate il numiti asa inseamna ca asa este si va cred), dar EL a furat de la pescarii aia care stau cate 2,3 zile pe balta , ii ploua ,dorm in cort, se cearta cu nevestele :D si se chinuie sa ajunga si ei cat mai sus in acest sport,adica a furat ''in domeniu'', deaceea din punctul meu de vedere acest om nu mai poate sa fi numit astfel si cred ca mi-am si argumentat punctul de vedere.

Hai sa te lamuresc si cu problema cu carp zone , crede-ma ca nu cunosc decat un singur membru din CZ si pe acela l-am intalnit din greseala odata pe MV2 si cu care doar m-am salutat si atat de atunci am mai vb doar pe site.
Deci, nu inteleg de ce imi pui intrebarea ca si cum as fi apropiat al acestui club.
Voi faceti o confuzie intre site INFOPESCAR si CARP ZONE, intre ele nu este aceeasi relatie ca site CRAPMANIA si SENZOR, adica sa fiu si mai explicit site INFOPESCAR este un site dedicat in primul rand informarii si ajutarii pescarilor mai putin experimentati si nu numai,adica site INFOPESCAR nu este cu circuit inchis doar pentru cei din CZ si acestia nu au drepturi in plus fata de ceilalti utilizatori si asta se poate verifica cu usurinta.
Ca sa fiu si mai explicit mi se ''rupe''(ca stiu ca aici imi este permis sa ma adresez asa,daca nu va rog sa ma scuzati si sa modificati cuvantul) daca unul care este hot dovedit sau un trisor ordinar, din ce club face parte si va avea ,din partea mea, parte de acelasi ''tratament''.


Am vazut ca te-ai ''plans'' ca ti s-a banat contul pe site www.INFOPESCAR.tv tin sa te anunt ca acum 1 min am verificat si nu ai BAN , deci ai mintit cu privire la aceasta problema si o sa te rog sa modifici acel comentariu si daca vrei si crezi ca este normal sa iti ceri si scuze fata de utilizatorii acestui forum pentru dezinformare.

Sper ca am fost cat se poate de ''lamuritor'' cu privire la lamuririle de care aveai nevoie.

Numai bine

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Re: Amenintari cu puscaria ,iata unde s-a ajuns !

Mesaj de petre iulian »

Voi faceti o confuzie intre site INFOPESCAR si CARP ZONE.

--------

poate-mi raspuzi si mie :

-de ce este setat siterul ca numele meu sa nu apara si in loc apar 3 stelute?
-de ce am fost banat?
-de ce semnatura mea este pusa de altcineva? " AUTOEXCLUS 100%"
-de ce s-au citit mesajele private ?

-------
mai crezi ce ai AFIRMAT MAI SUS?

multumesc!...
Membru Fondator al Clubului Sportiv Green Lake

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Amenintari cu puscaria ,iata unde s-a ajuns !

Mesaj de Vladut Mateianu »

Ma bucur ca te-ai prezentat si ai raspuns decent la intrebarea mea. Se vede ca ai terminat Dreptul... :D Noi, astia din APCR il vom numi in continuare pe Rosioru(sau mai bine zis domnul Rosioru) MAESTRU, ptr ca ne-a invatat pescuit.
Nu are nicio legatura cu alte activitati extra, cu care nimeni nu este de acord.

In curand, o sa aveti de facut o ancheta , in care cel invinuit este membru marcant CZ si care a falsificat foile de arbitraj , reusind sa castige un loc 1 de sector, precum si o suma de bani insemnata. Este vreo diferenta intre cele 2 fapte ? :roll:

PS Cand o sa-mi dai un link cu modul in care am declarat eu ca sunt banat pe info, poate o sa vezi si la ce user ma refer... Si ptr ca m-ai acuzat ca am mintit, o sa-ti axplic ca de la admin la admin cum se pot face anumite lucruri din panoul de comanda....la care nu numai tu ai acces ! :wink: (dar asta pe privat, si apoi va trebui sa ma cinstesti cu o portie de cartofi prajiti si o bere, ptr acuze nefondate ! :D )
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

coleman.
Mesaje: 51
Membru din: Mar Ian 20, 2009 11:11

Re: Amenintari cu puscaria ,iata unde s-a ajuns !

Mesaj de coleman. »

Iulian

Am mai spus odata si cred ca sti si tu exact motivul pentru care ai primit BAN si nu mai este nevoie sa il mai explic odata.Semnatura s-a modificat pentru ca dezinforma utilizatorii site INFOPESCAR si la ''noi'' acest lucru chiar conteaza.
Despre problema cu numele crede-ma ca nu stiu, dar banuiesc ca este din aceeasi cauza si anume ''circul ieftin'' pe care l-ai facut tu desi cel ''implicat'' in ''celebrul'' caz nu a primit BAN si a fost mult mai temperat ca tine.
Eu nu cred ca vreunui utilizator INFOPESCAR i s-au citit vreodata mesajele si aici chiar te rog sa dovedesti sau sa argumentezi acesta acuza foarte grava din punctul meu de vedere.

Si raspunsul la ultima intrebare este DA.

Numai bine

coleman.
Mesaje: 51
Membru din: Mar Ian 20, 2009 11:11

Re: Amenintari cu puscaria ,iata unde s-a ajuns !

Mesaj de coleman. »

Vladut Mateianu scrie:Ma bucur ca te-ai prezentat si ai raspuns decent la intrebarea mea. Se vede ca ai terminat Dreptul... :D Noi, astia din APCR il vom numi in continuare pe Rosioru(sau mai bine zis domnul Rosioru) MAESTRU, ptr ca ne-a invatat pescuit.
Nu are nicio legatura cu alte activitati extra, cu care nimeni nu este de acord.

In curand, o sa aveti de facut o ancheta , in care cel invinuit este membru marcant CZ si care a falsificat foile de arbitraj , reusind sa castige un loc 1 de sector, precum si o suma de bani insemnata. Este vreo diferenta intre cele 2 fapte ? :roll:

PS Cand o sa-mi dai un link cu modul in care am declarat eu ca sunt banat pe info, poate o sa vezi si la ce user ma refer... Si ptr ca m-ai acuzat ca am mintit, o sa-ti axplic ca de la admin la admin cum se pot face anumite lucruri din panoul de comanda....la care nu numai tu ai acces ! :wink: (dar asta pe privat, si apoi va trebui sa ma cinstesti cu o portie de cartofi prajiti si o bere, ptr acuze nefondate ! :D )

Ai dreptate si imi cer scuze pentru ''acuza'' cu BAN-ul, dar ca sa ma scot si eu :D incerc sa iti explic de unde am dedus faza aia.
Era un post de al tau in care citai un paragraf dintr-un comentariu al unui utilizator de pe site INFOPESCAR si eu sunt obisnuit sa apara cu gilimele, dar acel post a aparut fara, ca si cum iti apartinea si deaceea am dedus ca te-ai ''plans'' dar de fapt ,cel care postase pe site INFOPESCAR se plangea ca a primit BAN aici, imi pare rau inca odata de confuzie dar faceti si voi sa ''sara in ochi'' atunci cand postati comentariile altora sa nu se mai confunde.

In legatura cu ancheta eu nu ma ocup cu asa ceva si nici nu ma intereseaza eu doar imi dau cu parerea si imi spun punctul de vedere si dupa cum ti-am spus eu ma ghidez dupa aceleasi principii si am aceeasi ''rautate'' indiferent despre cine este vorba, deci abia astept :D

La aia cu panoul de comanda ''sa mor'' daca m-am prins ce ai vrut sa spui .


Numai bine
Ultima oară modificat Mie Noi 25, 2009 12:40 de către coleman., modificat 1 dată în total.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”