Cel mai bun an competitional

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Cel mai bun an competitional

Mesaj de Cristi Y »

2017 , anul cu cele mai spectaculoase rezultate pentru pescuitul competitional romanesc

trei titluri de campioni mondiali _ spinning natiuni , feeder individual si crap individual

trei titluri de vicecampioni mondiali - crap natiuni , feeder natiuni si spinning individual

un bronz mondial la feeder individual

3 medalii de aur , trei argint si un bronz !!!!!! BRAVO BAIETI !!!!!!!


p.s. toate aceste titluri castigate in competitiile mondiale organizate de CIPS - FIPS unde Romania este reprezentata de AGVPSR , chiar daca obsCurul srl de la Alba Iulia condus de tzeparul mustacios s-a chinuit din rasputeri sa puna piedici

popica !! da-I cu hepatoprotect , te cred ca doare esecul :lol: :lol: :lol: :lol: anonim ai fost toata viata , anonim ai si murit :lol: :lol:
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

Avatar utilizator
nit_matias
Pescar de competitie
Mesaje: 938
Membru din: Lun Sep 12, 2011 15:40
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Cel mai bun an competitional

Mesaj de nit_matias »

Eu unul consider ca e meritul pescarilor, sunt tare curios daca dupa povestea asta AGVPS premiaza cu ceva pescarii care pana la urma aduc faima institutiei si o ajuta. Un alt lucru important ar fi sa aduca bani acestor oameni care se chinuie sa faca ceva in pescuit si sa le ofere macar fonduri pentru a merge acolo.
Niteanu Matei
http://mateiniteanu.blogspot.ro/
PB:20.3

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: Cel mai bun an competitional

Mesaj de DumiD »

Exact, este meritul pescarilor, care își investesc banii și timpul în competiții. Restul e vrăjeală, agvps, el prezidente, mts...frecție la piciorul de lemn, toți!

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Re: Cel mai bun an competitional

Mesaj de Cristi Y »

sunt perfect de accord ca meritul este al pescarilor drept pentru care am feliciat pescarii , afirmatia mea a fost ca rezultatele au fost obtinute la competitiile organizate de FIPS CIPS unde avem reprezentare prin AGVPSR , nu am ridicat in slavi aceasta institutie al carei reprezentant merge la CM pe banii pescarilor

in ceea ce priveste timpul si banii nu va mai plangeti fara rost , au fost intitdeauna bani si pentru deplasari si pentru " partea leului " , iar referitor la timpul " pierdut " ... pai pescuitul implica timp indiferent de cine finanteaza

daca AGVPSR o sa premieze campionii ? sigur nu , niciodata nu a facut-o . Cand Bogdan Dragan si Mitanu au iesit campioni mondiali nici macar presa nu a gasit spatiu pt cateva randuri , noroc cu o revista din Ucraina care a scris in articol amplu despre succesul romanilor
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

Avatar utilizator
nit_matias
Pescar de competitie
Mesaje: 938
Membru din: Lun Sep 12, 2011 15:40
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Cel mai bun an competitional

Mesaj de nit_matias »

Pai bun, dar AGVPS, de ce nu a dat un comunicat de presa pe care sa il trimita catre toata lumea. Sigur ar fi fost 2-3 posturi sau macar publicatii care sa puna asta la stiri. AGVPS este intr-un mare cacat, pentru ca nu mai are bani, dar nici nu face nimic pentru a avea si nici avand super loturi la tot ce inseamna pescuit, cu titluri, nu reuseste sa stranga fonduri. Pai daca nu atragi macar F&H care e un promotor al pescuitului, pe cine sa atragi.

Jalnic!
Niteanu Matei
http://mateiniteanu.blogspot.ro/
PB:20.3

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Re: Cel mai bun an competitional

Mesaj de Cristi Y »

nit_matias scrie:Pai bun, dar AGVPS, de ce nu a dat un comunicat de presa pe care sa il trimita catre toata lumea. Sigur ar fi fost 2-3 posturi sau macar publicatii care sa puna asta la stiri.
fara comunicatul minune nu s-au cunoscut rezultatele echipelor de la mondiale ? :D :D

nit_matias scrie:Pai daca nu atragi macar F&H care e un promotor al pescuitului, pe cine sa atragi.
emisiunea de care pomenesti nu-mi amintesc sa fi promovat vre-un rezultat obtinut pe la mondiale la nici o disciplina de pescuit

asa ca nu mai te zbate ca e in zadar , pescuitul este pentru 80% din cei implicati o afacere , poate chiar mai multi de 80% ( motiv pt care s-a zbatut si escrocul de la Alba sa muste din ciolan )... si mai sunt cativa haiduci , cum am fost si eu , care-si consuma strict o pasiune

keep calm and ... fir intins :wink:
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

Avatar utilizator
nit_matias
Pescar de competitie
Mesaje: 938
Membru din: Lun Sep 12, 2011 15:40
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Cel mai bun an competitional

Mesaj de nit_matias »

Ai dreptate! Felicitari baietilor!
Niteanu Matei
http://mateiniteanu.blogspot.ro/
PB:20.3

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”