De ce au nevoie pescarii de FRPS ?

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: De ce au nevoie pescarii de FRPS ?

Mesaj de gabi1 »

gor965 scrie: El Presidente... :twisted:
Imagine
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
jugarucristian
CS SENZOR
Mesaje: 1216
Membru din: Vin Feb 15, 2013 10:18
Puncte: 0
Localitate: Corbeanca
Contact:

Re: De ce au nevoie pescarii de FRPS ?

Mesaj de jugarucristian »

dedeciu mihai-paul scrie:La asemenea pescari de care nu a auzit nimeni ce pretentii sa ai ? :D Un proiect nascut mort care atrage doar ....... !

Ai fost cumva acolo sa pescuiesti cu noi si nu stiam eu ?
Daca ai fi vazut/auzit ce peste s-a prins pe TOATA balta, nu ai mai spune asta.
Au fost pescari care au stat cate 2-3 zile la plantat si nu au prins nimic.
Mai documenteaza-te inainte sa scrii cate o floricica :)
C.S SENZOR TEAM

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: De ce au nevoie pescarii de FRPS ?

Mesaj de gabi1 »

jugarucristian scrie:
dedeciu mihai-paul scrie:La asemenea pescari de care nu a auzit nimeni ce pretentii sa ai ? :D Un proiect nascut mort care atrage doar ....... !

Ai fost cumva acolo sa pescuiesti cu noi si nu stiam eu ?
Daca ai fi vazut/auzit ce peste s-a prins pe TOATA balta, nu ai mai spune asta.
Gata Cristian, gata... ia d'aici ca trece...vocatia. :wink:

Imagine
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: De ce au nevoie pescarii de FRPS ?

Mesaj de gabi1 »

Data viitoare incercati la ''alevini''.

Imagine
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

nicuB
Mesaje: 375
Membru din: Lun Mai 16, 2011 20:57
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Re: De ce au nevoie pescarii de FRPS ?

Mesaj de nicuB »

jugarucristian scrie:
dedeciu mihai-paul scrie:La asemenea pescari de care nu a auzit nimeni ce pretentii sa ai ? :D Un proiect nascut mort care atrage doar ....... !

Ai fost cumva acolo sa pescuiesti cu noi si nu stiam eu ?
Daca ai fi vazut/auzit ce peste s-a prins pe TOATA balta, nu ai mai spune asta.
Au fost pescari care au stat cate 2-3 zile la plantat si nu au prins nimic.
Mai documenteaza-te inainte sa scrii cate o floricica :)

daca ai fost acolo (ai participat) te rog sa imi raspunzi la cateva intrebari:

1. ce anume a presupus omologarea pistei, adica ce schimbari s-au adus pistei de concurs?
2. unde vor reprezenta Romania cei care au castigat CN-ul?
3. pe perioada concursului a fost prezenta o echipa medicala (cu echipamentul necesar)?
4. pe ce principiu au fost selectati participantii la acest CN?

ar mai fi si alte intrebari, dar ma opresc aici. intrebarile sunt puse din pura curiozitate, fara nicio urma de mistocareala.

Avatar utilizator
jugarucristian
CS SENZOR
Mesaje: 1216
Membru din: Vin Feb 15, 2013 10:18
Puncte: 0
Localitate: Corbeanca
Contact:

Re: De ce au nevoie pescarii de FRPS ?

Mesaj de jugarucristian »

nicuB scrie:
jugarucristian scrie:
dedeciu mihai-paul scrie:La asemenea pescari de care nu a auzit nimeni ce pretentii sa ai ? :D Un proiect nascut mort care atrage doar ....... !

Ai fost cumva acolo sa pescuiesti cu noi si nu stiam eu ?
Daca ai fi vazut/auzit ce peste s-a prins pe TOATA balta, nu ai mai spune asta.
Au fost pescari care au stat cate 2-3 zile la plantat si nu au prins nimic.
Mai documenteaza-te inainte sa scrii cate o floricica :)

daca ai fost acolo (ai participat) te rog sa imi raspunzi la cateva intrebari:

1. ce anume a presupus omologarea pistei, adica ce schimbari s-au adus pistei de concurs?
2. unde vor reprezenta Romania cei care au castigat CN-ul?
3. pe perioada concursului a fost prezenta o echipa medicala (cu echipamentul necesar)?
4. pe ce principiu au fost selectati participantii la acest CN?

ar mai fi si alte intrebari, dar ma opresc aici. intrebarile sunt puse din pura curiozitate, fara nicio urma de mistocareala.
1.Nu am mai pescuit niciodata pe Sarulesti, am vazut prima data balta cu ocazia CN-ului si nu stiu ce schimbari s-au facut, sau daca schimbarile existau deja.

2."Întrucât participările la competițiile oficiale CIPS nu sunt încă reglementate, primii 3 clasați (echipe sau individual, după caz) vor participa pe cheltuiala federației la câte o competiție de anvergură organizată în afara țării, pentru fiecare probă sportivă." Posibil sa fie in Ungaria.

3.Eu nu am vazut nici o echipa medicala inainte sa plecam spre balta, probabil ca au venit mai tarziu sau deloc.

4.La acest CN putea participa oricine este membru al unui club care este afiliat la federatie, iar daca nu erai deja membru al unui astfel club, iti puteai face legitimarea la club si dupa ce te intorci din Ungaria sau dupa ce s-a terminat CN-ul poti incheia colaboarea cu acel club.
C.S SENZOR TEAM

dedeciu mihai-paul
Mesaje: 141
Membru din: Mie Mai 04, 2011 19:54

Re: De ce au nevoie pescarii de FRPS ?

Mesaj de dedeciu mihai-paul »

jugarucristian scrie:
dedeciu mihai-paul scrie:La asemenea pescari de care nu a auzit nimeni ce pretentii sa ai ? :D Un proiect nascut mort care atrage doar ....... !

Ai fost cumva acolo sa pescuiesti cu noi si nu stiam eu ?
Daca ai fi vazut/auzit ce peste s-a prins pe TOATA balta, nu ai mai spune asta.
Au fost pescari care au stat cate 2-3 zile la plantat si nu au prins nimic.
Mai documenteaza-te inainte sa scrii cate o floricica :)
Am pescuit pe Sarulesti de peste 50 de ori, la tine a fost prima oara, asa ca este greu sa vorbim aceiasi limba ! Peste nu s-a prins pentru ca nivelul participantilor a fost ....ca iar imi dispar cuvintele din postare !

Concret, tu ai reprezentat clubul Carping la acest circ, dar la campionatul national nici nu ai fost in lotul extins !
De ce pescarii consacrati nu au participat ?

Avatar utilizator
jugarucristian
CS SENZOR
Mesaje: 1216
Membru din: Vin Feb 15, 2013 10:18
Puncte: 0
Localitate: Corbeanca
Contact:

Re: De ce au nevoie pescarii de FRPS ?

Mesaj de jugarucristian »

Faza asta cu nivelul participantilor deja incepe sa ma irite.
Vorbesc in numele meu.......nu sunt cine stie ce pescar cunoscut,deoarece nu particip la concursuri multe si de aici rezulta ca nu ai cum sa fii cunoscut, tinand cont ca de anul trecut am inceput sa particip la concursuri.

Nu am bugetul necesar pentru participarea la unele concursuri si nici timpul nu prea ma ajuta, asta deoarece sunt inca student si momentan lucrez si part-time pentru 706 lei pe luna si gandeste-te si tu putin la ce concursuri poti participa cu banii astia, tinand cont DE TOATE CELE NECESARE.

Ti-am explicat ca pestele nu a vrut sa manance deloc pe toata balta, fie ca s-a pescuit plantat, fie ca am aruncat eu 15 kg de bile in primele 30 de ore si pana la final inca 40 de kg de bulgari si porumb.
Dar tu avand atatea partide pe Sarulesti, inseamna ca ai cu ce te lauda.........
Te sfatuiesc sa te duci la o partida pe Sarulesti in perioada asta cu peste 35 de grade si in zona pescuita de noi si sa vedem ce stii sa faci tu acolo.....ca de gura suntem toti buni, dar la partea practica nema.....
C.S SENZOR TEAM

Avatar utilizator
razvan u.
pescar de competitie
Mesaje: 2954
Membru din: Mie Iul 30, 2008 15:00
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: De ce au nevoie pescarii de FRPS ?

Mesaj de razvan u. »

Dedeciu Mihai Paul,
Pestele nu a mancat pe toata balta.
Daca ai peste 50 de partide pe Sarulesti, atunci stii de ce nu e activ in perioada asta.
C. S. PELICANUL

nicuB
Mesaje: 375
Membru din: Lun Mai 16, 2011 20:57
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Re: De ce au nevoie pescarii de FRPS ?

Mesaj de nicuB »

daca pestele nu mananca in aceasta perioada, acest lucru fiind specific pt lacul Sarulesti (cel putin asa am inteles), de ce s-a organizat concursul in aceasta perioada?

Cristian, nu ar trebui sa te irite "faza cu nivelul participantilor". Normal si Firesc la un CN trebuie sa participe cei mai buni pescari, nu-i asa?
indiferent de ce sport vorbim, finala se disputa intre cei mai buni. cum ar fi ca finala Cupei Romaniei la fotbal sa se dispute intre FC Cucuieti din deal si FC Las Fierbinti?
cel putin pana in prezent, toate concursurile organizate de catre federatie sunt o mascarada, nimic mai mult.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”