Discutii diverse ... de iarna ! :)

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Shimano BBLC XT-A LC CI4+

Mesaj de Dan Mitranescu »

petre iulian scrie:
Dan Mitranescu scrie:
SEPY31 scrie:De curând am fost să le văd și să le achiziționeze dar când le-am văzut live am avut o mare decepție asupra lor tocmai de aceea mi-am achiziționat penn affinity ( este doar părerea mea despre xtd )
Recunosc ca am achizitionat si eu una.
Este in China acum.
La anul se intoarce cu neamurile . :D
----------------

pai ... compara cu MULINETA FL YF9000 :D
Am uitat ... :lol:
Ma uit cand ajung la magazin si revin.

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2296
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Shimano BBLC XT-A LC CI4+

Mesaj de Albert »

Dan Mitranescu scrie: Pentru nimeni nu existi. :) Din soft crezi asta, dar cauta tu o persoana care stie cine este Albert.
:lol: Nu tre' sa caut. Imi stiu prietenii, ma gasesc ei daca e, nu-ti face griji.
Dan Mitranescu scrie:Tin la tine, chiar daca incerci sa-mi faci rau. Esti clona. Nu fii suparat.
De ani de zile te chinui sa ma superi si nu reusesti..apreciez totusi perseverenta chiar daca esti marlan de multe ori. Ah..si sunt la fel de colona ca si tine asa ca nu-i stres din pct asta de vedere.
Dan Mitranescu scrie: Incearca sa ma privesti asa, indiferent care iti este serviciul. :wink:
Te privesc ca pe un alt user de pe forum..stii si tu chestii, chiar apreciez cand scrii la obiect dar cand vine vorba de ceea ce vinzi dai dovada de o ipocrizie amuzanta.
Keep up the good work!

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Shimano BBLC XT-A LC CI4+

Mesaj de gabi1 »

E loc sub soare pentru toți.
Provocările acestei industrii sunt probabil provocările oricărei alte industrii.Unii se adaptează alții nu.Consumul are și el anumite limite care se pare că au fost atinse și chiar depășite.Cum ar fi ca de mâine toată lumea să își poată permite Century (denumirea este folosită numai cu titlu de exemplu și poate fi înlocuita cu orice altă marcă la fel de exclusivistă)? Cum ar fi ca posesorii actuali de Century, să se trezească cu alți posesori de astfel de produse exclusiviste la cumpărături la aprozar (comparația este puțin forțată dar sper să se înțeleagă scopul).Cei care achiziționează echipamente (fie că este primul, fie că mai are câteva acasă, ) sunt destul de variați ca și cerere față de piață: avem persoane care se mulțumesc cu un echipament (indiferent de marca), cei care isi doresc echipamente in functie de ocazie (mă refer aici la genul low sau middle entry) sau cei care consideră ca un echipament scump (nu neapărat cel mai avansat d.p.d.v tehnologic/estetic etc) îi face să arate celor din jur statutul lor social (adevarat sau fals - luăm un echipament scump ca să vadă lumea ce bine o ducem) și cred ca mai sunt câteva categorii; a, să nu îi uităm și pe cei care cumpară falsuri - și aceasta este o piață care rupe bucați bune din cea în care joacă cei care produc cinstit. Câti din cei de mai sus sunt interesați de ceea ce se află in spatele etichetei cu ''brandul'' - 5%, 15% sau mai mulți?
Cați din cei care au echipament high end, stiu ce se gaseste în spatele etichetei, sau îi interesează numai ca lumea sa vadă ce scrie pe etichetă?
Suntem atât de diferiți atât în ceea ce privește caracterele, obiceiurile etc.
Ori, industria trebuie să se adapteze unor astfel de consumatori.
Se vor produce si echipamente low sau middle entry dar și exclusiviste.
Se vor cumpăra din toate aceste categorii.
Hai, lăsați la dracu' resentimentele. :lol: :lol:
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Shimano BBLC XT-A LC CI4+

Mesaj de Dan Mitranescu »

Albert scrie:
Dan Mitranescu scrie:
:lol: Nu tre' sa caut. Imi stiu prietenii, ma gasesc ei daca e, nu-ti face griji.

De ani de zile te chinui sa ma superi si nu reusesti..apreciez totusi perseverenta chiar daca esti marlan de multe ori. Ah..si sunt la fel de colona ca si tine asa ca nu-i stres din pct asta de vedere.

Te privesc ca pe un alt user de pe forum..stii si tu chestii, chiar apreciez cand scrii la obiect dar cand vine vorba de ceea ce vinzi dai dovada de o ipocrizie amuzanta.
Keep up the good work!
Nu mai scrie cu citate defalcate ca ma chinui sa le sterg pentru raspuns. Si asa pierd prea mult timp ...
Uite: ma faci marlan fara ca eu sa te jignesc vreodata, asa cum sustii. ( ai grija cu treburile astea ... :wink: )
Daca spui ca sunt clona eu, nici atunci nu suntem la fel. In momentul ala tu nu mai esti clona. Esti tot din 5 litere, dar cu totul altceva.

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Shimano BBLC XT-A LC CI4+

Mesaj de Dan Mitranescu »

Nu este nevoie sa verifici pe degete. Te-ai gandit bine de la inceput. :)

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Shimano BBLC XT-A LC CI4+

Mesaj de Dan Mitranescu »

istet :D

pescarusull
Mesaje: 593
Membru din: Joi Sep 10, 2015 1:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Shimano BBLC XT-A LC CI4+

Mesaj de pescarusull »

Iar ati luat-o pe aratura.
Ar trebui ca moderatorii acestui forum sa deschida si un subforum cu numele "Aberatii".
Cred ca ar fi cel mai activ pe timp de iarna.
"Ma antrenez intens la capatul berii
Trag burta nu piept, mai am sapte serii"

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Shimano BBLC XT-A LC CI4+

Mesaj de Dan Mitranescu »

pescarusull scrie:Iar ati luat-o pe aratura.
Ar trebui ca moderatorii acestui forum sa deschida si un subforum cu numele "Aberatii".
Cred ca ar fi cel mai activ pe timp de iarna.
Topicul a fost "inchis" cu explicatiile. Mai pierdem si noi timpul cu discutii complementare.
Un topic cu "Alberatii" trebuie facut totusi. :D

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Shimano BBLC XT-A LC CI4+

Mesaj de gabi1 »

pescărușule, ai fost la schimbul 3 și te-au trezit ''aberanții'' din somn?! :lol: :lol:
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2296
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Shimano BBLC XT-A LC CI4+

Mesaj de Albert »

Dan Mitranescu scrie: Uite: ma faci marlan fara ca eu sa te jignesc vreodata, asa cum sustii.
...ei, nu-s pricinos, de dragul discutiei am trecut peste prostioarele scrise de tine.
Dan Mitranescu scrie: ( ai grija cu treburile astea ... :wink: )
Buhuhuu, Rahova calling :lol: :lol:
Dan Mitranescu scrie:Daca spui ca sunt clona eu, nici atunci nu suntem la fel.
Noah p-asta n-am mai citit-o: categorisesti si clonele. Eu sunt clona, tu esti clona. Tu esti tot din 5 litere, eu sunt tot din 5 litere. Iar incepi sa te crezi special si zau ca nu-i cazul. Suntem doar doi useri care discuta pe-un forum. Constientizeaza asta si vei scapa de diverse greseli de ...exprimare.
Dan Mitranescu scrie:Un topic cu "Alberatii" trebuie facut totusi.
Nu-mi trebuie topic separat, promovat si/sau platit ca sa-mi spun parerile. Decat promovat pe-un forum si voyeur pe altele mai bine Albert peste tot.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”