Discutii diverse ... de iarna ! :)

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Ungureanu Bogdan
pescar de competitie
Mesaje: 2792
Membru din: Joi Oct 29, 2009 15:09
Puncte: 0
Localitate: PITESTI

Discutii diverse ... de iarna ! :)

Mesaj de Ungureanu Bogdan »

Filip Mihai scrie:Trist sa dai 1000 euro pe setul de 4 si sa gasesti tot felu de probleme / upgrade-uri de facut...
Am garantia, dar mai mult m-ar costa transportul dus-intors, sunt luate din Austria !
Totusi daca stiti pe cineva care rezolva aceasta problema si este sigura treaba...platesc, nu-i problema !
nici prin cap nu ti trece ce puteai sa iti iei cu 1000 eu :wink:
dar e posibil sa gandesti: mai bine duster nou decat mercedes ML ,rulat 2 ani :mrgreen:
catch&release

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Shimano BBLC XT-A LC CI4+

Mesaj de gabi1 »

Arcuri comandă specială,înlocuit tamburi, Mercedes ML...l-ați acrit! :( :D
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14694
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Shimano BBLC XT-A LC CI4+

Mesaj de gor965 »

Ungureanu Bogdan scrie: dar e posibil sa gandesti: mai bine duster nou decat mercedes ML ,rulat 2 ani :mrgreen:
Depinde prin ce prisma analizezi ofertele. Cand te gandesti la uzura si cheltuieli de intretinere, lucru nou e lucru nou! Ca ulterior constati ca nu ai confort, putere si siguranta, e alta mancare de peste ...de fapt e exact mancarea pe care ti-o permite bugetul! Asa si la mulinete...SH gasesti o groaza, dar conteaza in ce conditie le gasesti. E drept, nu e normal ca la o mulineta noua, scumpa, sa ai nevoie de interventii ptr. a lucra asa cum iti doresti, insa nu stiu de ce, doar la Shimano aud de treburi de-astea in ultimii ani... :?
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Filip Mihai
Mesaje: 227
Membru din: Mie Iul 01, 2015 14:19
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Shimano BBLC XT-A LC CI4+

Mesaj de Filip Mihai »

Nu e vorba despre nou sau sh, este vorba ca in gama ei de mulineta este de top, adica: baitrunner, fiabila, usoara, finetea cu care lucreaza, sunt multe cuvinte de lauda despre aceasta mulineta, doar ca are unele minusuri pe care nu ma gandeam sa le aibe o mulineta la pretul asta, variante erau foarte multe in banii astia, dar nu ma satisfaceau pe mine !

Gabi1, tamburi noi am inca 2 perechi, dar si la aceia in timp o sa dispara acel ticait, caut o solutie permanenta, daca stie cineva si se ocupa cu asa ceva, sau daca cineva cunoaste pe cineva :)) !

Gor965, intradevar, problema la shimano nu este ca nu exista tehnologie sau calitate, problema este ca ei au pus in fiecare mulineta cateva calitati exceptionale si cateva defecte, nu s-au gandit sa adune toate calitatile din fiecare mulineta scoasa pana acum si sa faca o singura mulineta...pacat ! :(

Avatar utilizator
Simu Alexandru
Mesaje: 698
Membru din: Vin Oct 03, 2014 8:59
Puncte: 0
Localitate: Bragadiru

Re: Shimano BBLC XT-A LC CI4+

Mesaj de Simu Alexandru »

si xtd-ul este jalnic parca se impileaza cand dai la manivela . din ce in ce mai rau pt shimano
Nu este atat de grav daca vorbesti singur...Mai nasol este daca vorbesti singur si afli noutati!!!
Imagine
CarpBait Fishing Club
Nume utilizator schimbat din SEPY31

Avatar utilizator
malavita
Mesaje: 695
Membru din: Sâm Ian 17, 2015 21:47
Puncte: 0
Localitate: craiova

Re: Shimano BBLC XT-A LC CI4+

Mesaj de malavita »

cred ca este vb de un lot cu defect.si-au dat seama de probleme si posibil sa le fi remediat,se intampla in ori ce domeniu iar cel mai elocvent este cel auto.cate masini sant chemate inapoi sa le remedieze probleme la frane,directie,airbag,rezervor etc.
eu unul am bblc ci4 si se pare ca fac parte din alt lot pt ca nu am nici un fel de problema cu mulineta.
"V-am lasat saraci si prosti,v-am gasit si mai saraci si mai prosti"
Constantin Brancusi,sculptor roman.

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2295
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Shimano BBLC XT-A LC CI4+

Mesaj de Albert »

SEPY31 scrie:si xtd-ul este jalnic parca se impileaza cand dai la manivela .
Ce face?! :lol:

Avatar utilizator
Simu Alexandru
Mesaje: 698
Membru din: Vin Oct 03, 2014 8:59
Puncte: 0
Localitate: Bragadiru

Re: Shimano BBLC XT-A LC CI4+

Mesaj de Simu Alexandru »

Tot aia
Nu este atat de grav daca vorbesti singur...Mai nasol este daca vorbesti singur si afli noutati!!!
Imagine
CarpBait Fishing Club
Nume utilizator schimbat din SEPY31

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Shimano BBLC XT-A LC CI4+

Mesaj de Dan Mitranescu »

Albert scrie:
SEPY31 scrie:si xtd-ul este jalnic parca se impileaza cand dai la manivela .
Ce face?! :lol:
împilá (împiléz, împilát), vb. – 1. A comprima, a presa, a zdrobi.

Eram chiar intrigat ca nu mai apari in discutii legate de acest nume transformat in icoana de multi pana acum doi ani.
Intre timp au avut loc ceva schimbari de impresii din partea pescarilor si eram curios care este si parerea ta. Nu cred ca iti inchide nimeni contul "dincolo" ( la biserica :) )daca spui ceva nasol pe aici . Daca este asta , te rog sa-mi faci un semn asa : :wink: . Da ?

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Shimano BBLC XT-A LC CI4+

Mesaj de gabi1 »

SEPY31 scrie:si xtd-ul este jalnic parca se imp*leaza cand dai la manivela .
Ashe, da ! :lol: :lol:
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”