E BINE DE ȘTIUT!

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Re: E BINE DE ȘTIUT!

Mesaj de petre iulian »

Stefan Popescu scrie:
Vladut Mateianu scrie:Orice pasiune necesita timp si bani. Noi suntem pescari. E greu sa-ti explic despre aceasta pasiune a noastra.
Dar, da-i un click aici ca sa intelegi cum sta treaba : https://www.crapmania.ro/articole/recom ... cuim-45035
Nu trebuie să-mi explici nimic. Una este pasiunea, alta este performanța. Credeam că știi asta.
------
daca nu esti `pasionat nu faci performanta .... :wink:
cheltuim anual zeci de mi de lei pentru ca suntem pasionati ....poate nu sti ca un sezon de pescuit competitional cu 25 de concursuri (nu miute de 2 lei ) te costa in jur de 50.000 de persoana ...Vorbesc din experienta nu din auzite ...echipamente , accesorii ,consumabile , nada , taxe de competitii,deplasari,cazari etc atata te duce ... ca am facut media pe 3 ani :wink:


Daca esti norocos recuperezi maxim 50 % din ce ai bagat intr-un an ...
Membru Fondator al Clubului Sportiv Green Lake

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: E BINE DE ȘTIUT!

Mesaj de DumiD »

Vladut Mateianu scrie:Orice pasiune necesita timp si bani. Noi suntem pescari. E greu sa-ti explic despre aceasta pasiune a noastra.
Dar, da-i un click aici ca sa intelegi cum sta treaba : https://www.crapmania.ro/articole/recom ... cuim-45035
Primul articol bun de ani de zile, chiar daca si el are miros comercial...noroc cu El Presidente, ca-l scapam. Mai multe articole d-astea, ca o sa ajunga toata lumea ca mine, sa intre doar pe forum, sa nu se mai oboseasca cu site-ul!

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: E BINE DE ȘTIUT!

Mesaj de Stefan Popescu »

petre iulian scrie:
Stefan Popescu scrie:
Vladut Mateianu scrie:Orice pasiune necesita timp si bani. Noi suntem pescari. E greu sa-ti explic despre aceasta pasiune a noastra.
Dar, da-i un click aici ca sa intelegi cum sta treaba : https://www.crapmania.ro/articole/recom ... cuim-45035
Nu trebuie să-mi explici nimic. Una este pasiunea, alta este performanța. Credeam că știi asta.
------
daca nu esti `pasionat nu faci performanta .... :wink:
cheltuim anual zeci de mi de lei pentru ca suntem pasionati ....poate nu sti ca un sezon de pescuit competitional cu 25 de concursuri (nu miute de 2 lei ) te costa in jur de 50.000 de persoana ...Vorbesc din experienta nu din auzite ...echipamente , accesorii ,consumabile , nada , taxe de competitii,deplasari,cazari etc atata te duce ... ca am facut media pe 3 ani :wink:

Daca esti norocos recuperezi maxim 50 % din ce ai bagat intr-un an ...
Cheltuiți bani pentru că așa ați fost învățați. Sportul de performanță este sprijinit de stat. Dar, cu timpul, o să începeți să pricepeți și lucrul ăsta. Banii familiilor nu sunt inepuizabili.

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: E BINE DE ȘTIUT!

Mesaj de ionut72 »

Stefan Popescu scrie:
Sportul de performanță este sprijinit de stat.
Fugi, ba, cu cercul, de aici, ca te rad si curcile! :D
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: E BINE DE ȘTIUT!

Mesaj de Vladut Mateianu »

Bula intarzie 10 minute de la scoala. Tatal sau il intreaba de ce a intarziat.
- Am ajutat o batranica sa traverseze strada...
- Ooo, bravo, fiule! Uite, pentru ca ai dat dovada de bunatate, fac si eu un gest frumos. Uite 10 lei si mergi sa iti cumperi o inghetata...
A doua zi, acelasi scenariu - Bula intarzie 10 minute si vine impreuna cu un coleg. Tatal il ia din nou la intrebari.
- Pai, tata - eu impreuna cu Gigel am ajutat o batranica sa traverseze strada...
- Foarte frumos. Uite, luati fiecare cate 10 lei sa va cumparati cate o inghetata...
A treia zi, Bula intarzie 40 de minute. Luat la intrebari, ii spune tatalui acelasi raspuns - Am ajutat o batranica sa traverseze strada...
- Bine, inteleg ca ai ajutat-o, dar 40 de minute ???
- Pai, daca ea nu vroia sa traverseze ....
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Anti FRPS
Mesaje: 434
Membru din: Dum Feb 19, 2012 14:36

Re: E BINE DE ȘTIUT!

Mesaj de Anti FRPS »

Stefan Popescu scrie:Unde au văzut că se pomenește despre sportivi? Confuzi clubul cu sportivul?
4 FRPS sunt îndreptățite să perceapă taxe, contribuţii şi penalităţi sportive specifice activităţii de Pescuit Sportiv, pentru membrii afiliaţi, potrivit statutului şi regulamentelor în vigoare.
Si alte noi surprize ii astepta pe "sportivi" :lol: :lol: :lol:
Adunarea generală extraordinară a FRPS din data de 27 mai 2017 a aprobat prin Hotărâre modelul de licență, taxele de examinare și valoarea taxei anuale pentru vizarea acestora, anexă a Regulamentului de organizare și practicare a pescuitului sportiv din România..

Astfel, taxa de examinare este în cuantum de 150 lei. Viza anuală se obține prin aplicarea unei taxe de 50 lei.

Cluburile sportive afiliate federației sunt rugate să comunice listele cu sportivii legitimați în vederea licențierii.
Dupa atatea taxe ,contributii , licente si penalitati sportive , escrocul asta mai are tupeul sa spuna ca
Sportul de performanță este sprijinit de stat


:lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2296
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: E BINE DE ȘTIUT!

Mesaj de Albert »

Bai cacaracterule, tot la banii pescarilor salivezi..doar ca te-a invatat cineva s-o dai la sentiment cu familii si alea-alea. Daca n-a functionat cu amenitarile cu procese si alte comunisme ai zis sa incerci si măruțisme si cacaturi asematoare. Nu de alta dar az-maine te exexuta astia iar mustata ta nu face nici cat o ceapa degerata.
La munca mah, nu la cersit ca ai despagubiri mari de platit.

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: E BINE DE ȘTIUT!

Mesaj de ionut72 »

Albert scrie: La munca mah, nu la cersit ca ai despagubiri mari de platit.
Pai, de ce credeti ca a aparut pe aci, cu mana intinsa, sa ne ia "la sentiment"? :)
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: E BINE DE ȘTIUT!

Mesaj de gabi1 »

Stricăciunea a devenit sensibil, perfecţionează minciuna prin omisiune.
Imagine
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
george tomescu
Mesaje: 972
Membru din: Lun Oct 01, 2012 9:24

Re: E BINE DE ȘTIUT!

Mesaj de george tomescu »

Doua intrebari:
1. care a fost bugetul alocat de MTS pentru frps in 2017?
2. cate concursuri s-au tinut la disciplina "crap" in 2017, organizate de catre frps?
CS APS

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”