Fishing & Hunting EXPO 2017 - editia de primavara

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: Fishing & Hunting EXPO 2017 - editia de primavara

Mesaj de eugen dragnea »

Alexandru Popescu scrie:
De ce te intereseaza pe tine costurile interne ale organizatorului?
....
Poate e la mine problema ca nu am capacitatea de a intelege cum unii oameni "anonimi" cum sunt cheltuiti banii din eveniment.
Dar de ce te intereseaza pe tine de ce ma intereseaza pe mine costurile interne ale organizatorului?!
Ti se pare ca sunt anonim? Vrei CNP-ul meu?
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: Fishing & Hunting EXPO 2017 - editia de primavara

Mesaj de eugen dragnea »

cristi.albu scrie:
La alte intrebari iti mai pot raspunde?
Nu multumesc,s-a inteles mesajul care trebuia sa ajunga la consumator!
O sa merg la targ si apoi o sa revin si eu cu impresi.
Spor la treaba!
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

Alexandru Popescu
Mesaje: 578
Membru din: Joi Oct 02, 2014 9:32
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Fishing & Hunting EXPO 2017 - editia de primavara

Mesaj de Alexandru Popescu »

eugen dragnea scrie:
cristi.albu scrie:
La alte intrebari iti mai pot raspunde?
Nu multumesc,s-a inteles mesajul care trebuia sa ajunga la consumator!
O sa merg la targ si apoi o sa revin si eu cu impresi.
Spor la treaba!
Ce mesaj ai inteles tu? Eu ca si citez "consumator" inteleg ca intrebarile tale ca si vizitator sunt impertinente. Curand o sa te duci la Dacia si o sa intrebi de ce dai atat pe masina, apoi te duci in fabrica si ceri detaliat pentru fiecare piesa in parte, costul de productie si transportul. Hai sa fim seriosi!
...

dedeciu mihai-paul
Mesaje: 141
Membru din: Mie Mai 04, 2011 19:54

Re: Fishing & Hunting EXPO 2017 - editia de primavara

Mesaj de dedeciu mihai-paul »

Faceti un topic special pentru popescu si dragnea ca ne inbolnavesc psihic cu prezenta agasanta la toate topicurile mai ales ca ambii sunt inca liberi si nu isi iau tratamentul! Napoleonilor frana ca bateti campii rau si nu suntem obligati sa va citim aberatile. Aveti net si la ospiciu. Si haleala de la stat.

Avatar utilizator
RSC
Pescar de competitie
Mesaje: 868
Membru din: Dum Oct 16, 2011 10:40

Re: Fishing & Hunting EXPO 2017 - editia de primavara

Mesaj de RSC »

DumiD scrie:Olandezii iti vand bilet sa-i vezi cand fac branza, waffles sau papuci de lemn, era culmea sa lase "la liber" asa ceva
Spune-mi care fishing expo e "la liber"?
"Keep it simple!"

eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: Fishing & Hunting EXPO 2017 - editia de primavara

Mesaj de eugen dragnea »

Alexandru Popescu scrie: Curand o sa te duci la Dacia si o sa intrebi de ce dai atat pe masina, apoi te duci in fabrica si ceri detaliat pentru fiecare piesa in parte, costul de productie si transportul.
Daca fac un accident si nu mi se deschide air-bag-ul (cum se intampla la majoritatea Loganelor implicate in accidente),da, am tot dreptul din lume sa cer explicatii la Dacia,dar probabil tie ti se pare deplasat si preferi sa stai in "gropita" ta sapata in nisipul de pe plaja si sa-ti tragi si pietricica deasupra ca un crab...
Uite cum facem Popescule,eu fac un efort si te ignor pe tine,iar tu incerci sa faci acelasi lucru,astfel putem coabita...in lumea civilizata se numeste toleranta reciproca,crezi ca ai capacitatea sa faci asta?
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: Fishing & Hunting EXPO 2017 - editia de primavara

Mesaj de eugen dragnea »

dedeciu mihai-paul scrie: Napoleonilor frana ca bateti campii rau si nu suntem obligati sa va citim aberatile.
Zmeule,daca atunci cand ne citesti postarile ti se pune fierea in miscare si dai sa vomiti,ai un buton in panoul de control numit "IGNORE",foloseste-l ... sau da-ti un "RESTART",poate problema este de la unitatea ta centrala si n-ai nimic la ficat...
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: Fishing & Hunting EXPO 2017 - editia de primavara

Mesaj de DumiD »

RSC scrie:
DumiD scrie:Olandezii iti vand bilet sa-i vezi cand fac branza, waffles sau papuci de lemn, era culmea sa lase "la liber" asa ceva
Spune-mi care fishing expo e "la liber"?
Habar n-am, nu cred ca e vreunul. Eu nu am o problema cu pretul biletului de intrare, am cu baietii astia care vor recomandari sa postezi ceva, chiar daca e absurd. Pana la urma asa se educa lumea, prin schimb de idei, si bune si rele.
p.s Mi-a placut reactia organizatorului, raspunsuri corecte si la obiect.

dancalinescu
Mesaje: 242
Membru din: Lun Aug 03, 2015 13:42
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Fishing & Hunting EXPO 2017 - editia de primavara

Mesaj de dancalinescu »

Vladut Mateianu scrie:
pescarusull scrie:Tu te duci la targ sa iei nada bre ? Pai daca vorbim din punct de vedere economic nu ai cum sa iesi bine. Daca de exemplu cumperi 20 de kg de nada trebuie sa adaugi automat 1,5 lei pe kg.
Mergi la targurile de profil romanesti, plateste 10-15 lei pe bilet si pe urma poti trage singur concluziile.
Anul trecut in toamna era la auchan galetusa de 2,5 kg cu amix si melasa cadou, de la snz, 15 lei. Adica cu cativa lei buni mai ieftin decat la furnizor.
Daca vanezi genul asta de promotii eu zic sa te orientezi catre lichidarile de stocuri din magazine.
Majoritatea pescarilor vin dupa nada. Este cam singura la care sunt reduceri serioase, plus ca este inceput de sezon ! Noi in primavara am vandut peste 10 tone de Amix, plus mii de flacoane cu diverse...
Concret, reducerile la standurile Senzor vor fi intre 30 si 80%, sper ca este si asta un motiv ca pescarii sa vina la targ.
Daca tot vorbim concret, evenimentul de anul trecut a fost mai mult un targ si mai putin un expo.
La un expo in general gazdele (a se intelege cei care si-au inchiriat standuri) vin cu noutatile pe care le aduc pietei, nu cu lichidari de stoc, oricat de appreciate ar fi ele.
La Salonul Auto vii cu Loganul 2017 si ti-l prezinti, nu vii cu Loganul 2015 si il vinzi cu 1000 euro mai ieftin.
Ca tot ai amintit de reduceri si de Senzor.
Am dat cred ca 10 ture de targ anul trecut si am studiat in detaliu fiecare stand. Concluzia a fost ca in afara de cativa producatori de nada (Ex : Snz avea bile in dip cu RRP de 9 lei la doar 5 lei, amestecurile de nada erau la 2 lei punga de 1kg parca si asa mai departe), nu putem vorbi ca au fost discounturi.
La standurile cu profil de "hardware" (Ex : Decathlon, Energofish etc) ori erau aproape inexistente reducerile, ori plaja de produse reduse era extrem de redusa(3-4 produse aflate la reducere dintr-o gama de cateva sute de produse expuse). E totusi de inteles atata timp cat evenimentul se vrea a fi unul expositional si nu un outlet. :D

Legat de polemica aparuta cu biletul de intrare. Nu cred ca din cei prezenti, chiar avea cineva pretentia sa primeasca ceva cadou pentru cei 30 de lei investiti. Cu siguranta daca nu se dadea nimic, tot 13000 de vizitatori veneau. Sa fim seriosi, nu stiu cati din cei prezenti au si folosit varga aceea de obleti pe care au primit-o. :lol:
Bineinteles, cadoul a fost ceva de bun augur dar eu unul as fi platit biletul si fara sa mi se dea ceva la schimb.
Daca nu ma prinde cu treburi, cu siguranta voi veni si anul acesta si voi plati cei 30 de lei. La urma urmei, ce poti face cu 30 de lei?

Toate bune si La multi ani tuturor.

shahjaban
pescar de competitie
Mesaje: 1377
Membru din: Vin Feb 08, 2013 15:00
Puncte: 0
Localitate: Brasov

Re: Fishing & Hunting EXPO 2017 - editia de primavara

Mesaj de shahjaban »

Daca mai sunteti curiosi sa intrati pe subiectul cu Expozitia de pescuit din 2014 sau 2013 , cand toti pescarii se plangeau de cat de slaba este expozitia , ca nu au avut nimic de vazut , ca AR PLATI SI MAI MULTI BANI PE BILET , dar macar sa vada ceva , se avansa chiar suma de 30 de lei pe bilet :D
iar acum se plang toti de bilet ( ma rog , aproape toti ) , ce scump este , de ce sa plateasca si ei si expozantii , ba chiar unii ( unul ) doreste si o explicatie a cheltuielilor..........ma crucesc ...
Te obliga cineva sa mergi ? nu vrei , nu mergi !! simplu....... in loc de un pomelnic al motivelor , unele chiar hilare.
Poate explicatia este si ca ..iarna este lunga si isi mai descrestesc oamenii fruntea in fata calculatorului.....
( pariez ca primii la expozitie vor fi cei mai vehementi contestatori ...din diferite motive.. :D :D :D
Dragos C. - Brasov

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”