Forum de pescuit sau CANCAN?

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Re: Forum de pescuit sau CANCAN?

Mesaj de petre iulian »

[quote="Andrei I"]Unii au mai scris si cum le-a mers in prima etapa, povestirea lui Iulian e chiar hazlie.

------------

da acum si mie mi se pare hazliu dar atunci eram plini de draci. PT cine cade pe standul B10 macar stie ceva.

ps. eu nu am pescuit niciodata pe Darvari si am facut greseala sa NU nadesc . Inca o observatie este ca pestele intra cel mai bine (pe Y) intre orele 8 si 12 ziua .
Membru Fondator al Clubului Sportiv Green Lake

Avatar utilizator
cipica
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1044
Membru din: Dum Ian 16, 2005 12:29
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Forum de pescuit sau CANCAN?

Mesaj de cipica »

Dupa terminarea etapei de la Darvari cu siguranta am sa va impartasesc si dv ceea ce am facut la cele 2 concursuri, tactici nade strategii, fie ele pierzatoare sau nu.

Maestre, sunt aproape scarbit de ceea ce se intampla acum si ceea ce se scrie pe forumuri pt ca eu m-am apucat de pescuit pe vremea cand ne intalneam cu placere la un concurs la Tancabesti, ne respectam intre noi, indiferent daca ne chema Rosioru, Mateianu, Oana, Badica, Serbu sau Vladeanu si mancam cu drag impreuna sarmale de la Cristi Maier. Sti f bine la ce ma refer. Mergeai cu cea mai mare placere la concursuri, nu ca acum, ca sa platesti polite sau sa speli rusini.
Sunt intrigat pt. ca am amici de varsta mea care vor sa se apuce de pescuit, care au auzit de Rosioru si Oana, de Vladeanu si de Caaron dar
cipi: dar si de toate scandalurile de la sectiunea "competitii" a tuturor forumurilor. Oamenii astia nu vor sa auda de concursuri iar Vladeanu si Rosioru nu o sa traiasca o vesnicie.
Cand am sa ajung la varsta lor cu cine voi merge la pescuit?

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Forum de pescuit sau CANCAN?

Mesaj de cornel rosioru »

Cipica,
Si eu imi aduc aminte cu nostalgie de vremurile trecute cind pescuiam si ne distram impreuna.
Timpul a trecut si lucrurile s-au schimbat.
O data cu aparitia concursurilor pescarii de atunci au devenit adversari.
Firesc, ca in orice sport unii au avut rezultate altii nu.
Din acel moment a aparut tabara contestatarilor.
Pina la discutiile actuale nu a mai fost decit un pas.

Ce se intimpla acum nici mie nu-mi place.
Si nu sunt singurul, vorbesc de pescarii vechi, insa doar eu si Andrei avem curajul sa ne opunem contestatarilor.
Tu sti cel mai bine ca eu si Andrei ne dorim o competitie sportiva cit mai valoroasa. Din pacate avem o opozitie distructiva.

Acum noi ne-am retras din competitii, dar nici nu putem lasa acest fenomen sa fie distrus.
De aici si discutiile interminabile. Nu o facem din orgoliu, ci pur si simplu din dorinta ca voi cei tineri sa aveti un cadru propice performantei.
Sunt comvins ca va veni o vreme cind aceste discutii vor fi de domeniul trecutului ca si pescuitul de care aminteai.
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

Avatar utilizator
Doru Ionica
Mesaje: 348
Membru din: Vin Feb 10, 2006 14:47
Puncte: 0
Localitate: craiova

Re: Forum de pescuit sau CANCAN?

Mesaj de Doru Ionica »

@LV. Maestre .."din afara" aceasta opozitie nu se vede chiar atat de distructiva
Sunt sigur ca ajuta la CONSTRUCTIE.
C.S.OLTENIA FISHING - Craiova

Avatar utilizator
adrian apetrea
Mesaje: 493
Membru din: Mar Mar 28, 2006 8:29
Puncte: 0
Localitate: brasov
Contact:

Re: Forum de pescuit sau CANCAN?

Mesaj de adrian apetrea »

@Andrei

Hai ca mai e o zi si gata mergem iar la peste... :D Sa speram ca de data asta vine si pestele la noi.[/quote]
:D :evil: :? sa speram.....
LIFE IS FISHING!
Imagine

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Forum de pescuit sau CANCAN?

Mesaj de cornelserbu »

@ cornel rosioru

scumpul meu, explica-mi si mie ca nu inteleg, "acum noi ne-am retras, dar avem o opozitie distructiva" ??? :lol: :lol: :lol:

ori nu v-ati retras si credeti ca aveti o opozitie distructiva, ori chiar v-ati retras si atunci voi sunteti opozitia...constructiva, distructiva, nu mai conteaza... :D
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Forum de pescuit sau CANCAN?

Mesaj de cornel rosioru »

@Cornele, am spus ca ne-am retras din concursuri.
Hai sa nu stricam si topicul asta.
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

Avatar utilizator
cipica
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1044
Membru din: Dum Ian 16, 2005 12:29
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Forum de pescuit sau CANCAN?

Mesaj de cipica »

Chiar am sa va rog sa nu-l stricati. Poate mai are cineva ceva de spus.
Multumesc!

Avatar utilizator
Sorin Ionescu
Mesaje: 311
Membru din: Mar Sep 12, 2006 20:06

Re: Forum de pescuit sau CANCAN?

Mesaj de Sorin Ionescu »

Da,..chiar asa..!!!

Hai sa va spun io d locurile cu stuf.. :!: :!:
Am picat la casuta 3,stand amenanjat impecabil si spre norocul meu cuprindea si umbrarul
casutei..!!! :wink: ,dar mare atentie la urechelnite sunt miii..!!!
Dar hai sa revenim la pescuit..
Cu o lanseta uneori doua am incercat permanent aproape in 30 m pe marginea pragului cat si pe cadere fara nici o prezentare...Aici am nadit usor doar din cobra..!!
Pe partea cealalta,langa stuf,de unde de fapt am prins toti pestii..3 fiind ei la numar...am incercat la un moment-dat si o nadire cu cativa bulgari insa fara un rezultat elocvent...1 peste in acea zona..!!!
Prerea mea este ca pestele are trasee pe care le urmeaza (acestea fiind influentate in mare parte de vant) si ore de hranire.. ideea e sa ai lansetele pozitionate gen capcane pe traseele lor la ora la care ei se hranesc..!!!
2 dintre pesti i-am reperat pe unde sareau si i-am pacalit cu cate o lanseta pozitionata
in locul acela in urmatoarea zii..!!! ca or fi fost aia sau altii care treceau pe acolo Dumnezeu stie....!!!
Nu prea am ce pareri sa-mi dau la 3 prezentari dar poate ideile mele va vor fii macar unora de folos..!!

Fire intinse tuturor..!!! :wink:
Campion National 2011

Avatar utilizator
Andrei I
pescar de competitie
Mesaje: 1761
Membru din: Mie Mai 02, 2007 21:11
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Forum de pescuit sau CANCAN?

Mesaj de Andrei I »

Soare .. pe domnul ten l-ai incercat?

Esti convins ca daca nadeai un pic mai mult rezultatul era acelasi? adica sa-i spunem slabut?
Milionar excentric

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”