INCREDIBIL!!!

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Avatar utilizator
razvan u.
pescar de competitie
Mesaje: 2954
Membru din: Mie Iul 30, 2008 15:00
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

INCREDIBIL!!!

Mesaj de razvan u. »

C. S. PELICANUL

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: INCREDIBIL!!!

Mesaj de cornelserbu »

crezi ca aia care vaneaza un mistret, sunt mai breji ?
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
razvan u.
pescar de competitie
Mesaje: 2954
Membru din: Mie Iul 30, 2008 15:00
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: INCREDIBIL!!!

Mesaj de razvan u. »

cornelserbu scrie:crezi ca aia care vaneaza un mistret, sunt mai breji ?
Am fost la o singura vanatoare(de iepuri), dar nu e pentru mine sportul asta.
Legat de cat de breji sau nu sunt, nu stiu, dar macar sunt reglementari in domeniu, sunt asociatii, sunt partide de vanatoare organizate, sunt hotarari care precizeaza cate exemplare se pot sacrifica in cursul unui an.
Ceea ce se intampla mai exact acolo chiar nu vreau sa vad sau sa stiu(optiune personala).
Nu pot insa sa fiu de acord cu masacrarile care se fac anual de catre un domn foarte influent si bogat, care intelege vanatoarea intr-un mod diferit: te sui intr-un foisor si tragi in nestire cand trec mistreti prin fata ta, dupa care faci poze cu vreo 200 si ceva de mistreti.
C. S. PELICANUL

Madalin Dirla
Pescar de competitie
Mesaje: 2194
Membru din: Sâm Oct 04, 2008 9:45
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: INCREDIBIL!!!

Mesaj de Madalin Dirla »

Daca de intampla "in afara" era in puscarie nenea toporas...........cum da el in somnul ala asa i-as da si eu in gura(tot cu toporul dar invers :lol: )

danutlupu
Mesaje: 287
Membru din: Mar Aug 23, 2005 14:11
Puncte: 0
Localitate: Iasi

Re: INCREDIBIL!!!

Mesaj de danutlupu »

Ar trebui prinsi respectivii si inchisi iar la inchisoare sa lase cativa pescari sportivi sa-i "pescuim" pe neandertalii astia, evident contra o taxa pentru distractie, la fel cum pescuiesc ei. Fiecare grup de 3-4 pescari sportiv isi alege braconierul si uneltele necesare, care curent electric, care carbit, trident, fiecare la alegere. Un pic de adrenalina si distractie e bine venita si se mai suplimenteaza si bugetul la puscarii ca si asa nu au ce le da de mancare. Eu unul cred ca as face un dril pe cinste cu un salbatec de asta care se zbate cu tripodul infipt in gat, l-as "obosi" prin curte legat de un ATV pana moare dupa care l-as tarai legat pe sosea pana la masa pe prispa casei. In loc de paintball prin padure, macel cu braconierii in curte inchisorii, rezolvam doua lucruri dintr-o data. Zic sa facem un referendum si sa se dea legea, ca pieredem timp pretios.
Lansez precis la buza stufului si deodata...........

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”