Intrebari despre CN

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Avatar utilizator
niku_doc
Mesaje: 400
Membru din: Dum Aug 30, 2015 18:44
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de niku_doc »

Stefan Popescu scrie:Asta îmi dovedește două lucruri, :
1. Ori ești idiot dacă îți închipui că într-un club decizia o iau sportivii (între noi fie spus voi nici nu sunteți sportivi atâta timp cât nu sunteți autorizați de federație )
2. Clubul la care zici tu ca ești nu știu ce ori are un președinte idiot, ori este vreo asociație de bloc nerecunoscuta de MTS.
Am ghicit?
PS. Știu că nu vă place că numai sunteți la butoane.

Citez pe Vadim: "Da o m..e nu vrei tu??"
Nu il poate bana nimeni pe nesimtitul asta?? Jigheste de atata timp pe toata lumea...

Alexandru Mihai
pescar de competitie
Mesaje: 2308
Membru din: Vin Mar 19, 2010 17:36
Puncte: 0
Localitate: București

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de Alexandru Mihai »

Stefan Popescu scrie:Asta îmi dovedește două lucruri, :
1. Ori ești idiot dacă îți închipui că într-un club decizia o iau sportivii (între noi fie spus voi nici nu sunteți sportivi atâta timp cât nu sunteți autorizați de federație )
2. Clubul la care zici tu ca ești nu știu ce ori are un președinte idiot, ori este vreo asociație de bloc nerecunoscuta de MTS.
Am ghicit?
PS. Știu că nu vă place că numai sunteți la butoane.

Amice, dupa ce ca esti idiot mai esti si prost...imi confirmi pe zi ce trece.

1. daca la tine la Alba Iulia deciziile le iei numai tu fara sa iti consulti colegii...este clar...esti inconjurat doar de idioti...de unde si vorba : "cine se aseamana se aduna " si tu esti idiotul sef.
La noi se voteaza orice, ca asa e frumos.

2. clubul din care fac parte are ca si presedinte unul din cei mai buni pescari si este printre cei mai vechi din Romania cand el pescuia in competitii tu Seful idiotilor de la Alba Iulia inca pescuiai cu trestia.

3. atat timp cat clubul detine CIS de MTS, pentru ca detine asa ceva, ma doare in p.la ca nu suntem autorizati de Seful Idiotilor de la Alba Iulia si federatia lui.


Apropo...nu te-am vazut la Corbu...ce sa intamplat cu decizia aia prezidentiala?
''Daca mintea iti este oarba ochii sunt inutili.''

Anthony Hopkins

Avatar utilizator
viper28
Mesaje: 893
Membru din: Vin Noi 23, 2012 0:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de viper28 »

Stefan Popescu scrie:Asta îmi dovedește două lucruri, :
1. Ori ești idiot dacă îți închipui că într-un club decizia o iau sportivii (între noi fie spus voi nici nu sunteți sportivi atâta timp cât nu sunteți autorizați de federație )
2. Clubul la care zici tu ca ești nu știu ce ori are un președinte idiot, ori este vreo asociație de bloc nerecunoscuta de MTS.
Am ghicit?
PS. Știu că nu vă place că numai sunteți la butoane.
Nenea ...bre,

Iti scapa un lucru esential. Un club nu este compus doar dintr-un presedinte. Daca pescarii unui club nu doresc afilierea la Federatie, ii obliga presedintele clubului sa se afilieze sau cum? Dupa cum spunea si Alexandru mai sus, intr-un club se discuta si se voteaza deciziile. Posibil termenii de ¨a discuta¨ si ¨a vota toti¨ iti sunt total necunoscute. Vad ca pescuitul competitional iti este total strain la nivelul care s-a ajuns.
Daca ma uit bine la tot ce inseamna fenomenul de pescuit la crap, peste tot vad aceleasi fete: pescari de competitie (poate printre cei mai buni din lume) si ghici ce? Nici unul nu este membru component al vreunui club afiliat la federatie! De aici afinitatea ta a ajuta pescuitul din RO, nu?
Te sfatuim sa iti iei trestia, sa mai iesi pe balta. Banuiesc ca ramele sunt ieftine la Alba.

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Mesaje: 3888
Membru din: Lun Aug 13, 2012 14:35
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de osc1or »

Calendarul competitional al federatiei pentru 2018 cand se publica? cand incepe sezonul federal? in noiembrie? Nu cumva va pregatiti pe ascuns pentru CM din 2019?
2 lei daca lua federatia de la MTS pe 2018, sunt convins ca se gaseau 2-3 echipe sa adere
Critic echilibrat

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de cornelserbu »

Stefan Popescu scrie:prin federație poți participa la competițiile oficiale ale României.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
Dan Serban
Pescar de competitie
Mesaje: 1537
Membru din: Joi Iul 10, 2008 15:25
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de Dan Serban »

Stefan Popescu scrie:Hai sa te lămuresc.
În primul rând, prin federație poți participa la competițiile oficiale ale României. Pentru asta, federația nu percepe taxe de participare.
Titlurile obținute sunt recunoscute și recompensate de statul român.
După ultimele modificări aduse legii sportului, sportivii de performanță este obligatoriu să fie autorizați de federație. În baza autorizației se pot legitima la cluburi sportive și pot încheia contracte de activități sportive și pot realiza venituri.
De ce nu vin sportivii la cluburile din federație? Este simplu. Cineva le bagă în cap că nu pot merge la Campionate mondiale decât prin agvpsr. Și mitul ăsta se va volatiliza cât de curând.
Despre specialiști? Federația are deja 42 de arbitrii atestați conform legii. Am deschis cursuri de antrenori pe care unii le-au și absolvit și sunt deja atestați, având carnete de antrenori. Singurul repetent este chiar Andrei Vladeanu, care nu a reușit să termine școala, deși l-am trimis la școală fără să dea examen de admitere.
Cam asta am făcut eu.
Tu nu cumva esti redactor sef pe la timesnewroman? :lol: :lol: :lol: :lol:
Pescar de rând

Avatar utilizator
Dan Serban
Pescar de competitie
Mesaje: 1537
Membru din: Joi Iul 10, 2008 15:25
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de Dan Serban »

.......
Pescar de rând

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18917
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de Vladut Mateianu »

Stefan Popescu scrie:
De ce nu vin sportivii la cluburile din federație? .
Daca ar fi alt presedinte te asigur ca ar veni in masa. Cineva din randul nostru. Pescar.

Ia incearca sa-ti dai demisia si vezi daca am dreptate... :D
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de Stefan Popescu »

Vladut Mateianu scrie:
Stefan Popescu scrie:
De ce nu vin sportivii la cluburile din federație? .
Daca ar fi alt presedinte te asigur ca ar veni in masa. Cineva din randul nostru. Pescar.
Ia incearca sa-ti dai demisia si vezi daca am dreptate... :D
Nu ai dreptate. La ora asta nu există nimeni care să-și asume o asemenea responsabilitate. Vladeanu chiar mi-a spus să-l pun pe el președinte și aduce toți pescarii. Asta dovedește cât este de habarnist. Voi nu vedeți pescuitul sportiv în ansamblul său, ci doar prin prisma pescuitului la crap. Nu cred că veți întra vreodată în federație. Sunteți prea superficiali. Nu știți ce înseamnă sportul de performanță.

Avatar utilizator
gabrielcalin
Pescar de competitie
Mesaje: 350
Membru din: Mie Aug 29, 2012 10:29
Puncte: 0
Localitate: PLOIESTI

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de gabrielcalin »

Stefan Popescu scrie:
Vladut Mateianu scrie:
Stefan Popescu scrie:
De ce nu vin sportivii la cluburile din federație? .
Daca ar fi alt presedinte te asigur ca ar veni in masa. Cineva din randul nostru. Pescar.
Ia incearca sa-ti dai demisia si vezi daca am dreptate... :D
Nu ai dreptate. La ora asta nu există nimeni care să-și asume o asemenea responsabilitate. Vladeanu chiar mi-a spus să-l pun pe el președinte și aduce toți pescarii. Asta dovedește cât este de habarnist. Voi nu vedeți pescuitul sportiv în ansamblul său, ci doar prin prisma pescuitului la crap. Nu cred că veți întra vreodată în federație. Sunteți prea superficiali. Nu știți ce înseamnă sportul de performanță.
Pigulici, esti pe CRAPMANIA!
Gabriel Calin Manolache Dobrinescu

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”