Intrebari despre CN

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de Stefan Popescu »

Lucian SV scrie:
Stefan Popescu scrie:Bai pescar de doi lei. Am aflat cine esti si pana nu te retragi din Clubul la care esti legitimat, intri sub incidenta Statutului si Regulamentelor federatiei.
PS O sa notific clubul la care esti legitmat sa te cheme la ordine. Daca nu o va face, o sa te chem eu. Apropo, ce stii despre dubla legitimare?
Eu încerc să port un dialog la obiect și observ că ți-a sărit muștarul. Ține minte un membru într-o asociație cu CIS nu este neapărat și sportiv legitimat! :wink: Și mai ține minte o chestie la „miuța” AGVPS vin asociații înființate în baza OG26/00 afiliate, iar jucăria asta e numai treaba noastră cum o folosim. Tu nu ai decât să stai după gard. Iar referitor la poziția și modul tău de exprimare pe forum nu cred că o să-ți fie prea ușor pe la următoarea AGA, fiindcă din poziția ta cam afectezi imaginea federației! Mai ales că nu am văzut să intre și alcineva, de ex. de la comisia de competiții, etc. care să exprime vreo opinie. Sau ai decretat că doar tu ești purtătorul de cuvinte?
Tu habar nu ai ce calitate ai in clubul respectiv. Cat despre imaginea federatiei, nu este grija ta. Cel mai bun blazon este Certificatul de Identitate Sportiva, care va face pe voi sa faceti spume.

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de DumiD »

Stefan Popescu scrie:Dupa Adunarea Generala. Ea este cea care aproba Calendarul competitional, aproba bugetul, etc. Dar nu asta este subiectul topic-ului.
Adunarea generala aproba cine sunt campionii de anul trecut??? Bai bufonule mustacios, subiectul este "intrebari despre CN". Iata intrebarea: cine sunt campionii de anul trecut?!?!?!?!

Lucian SV
Mesaje: 763
Membru din: Dum Apr 01, 2012 1:40
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de Lucian SV »

Stefan Popescu scrie: Cat despre imaginea federatiei, nu este grija ta. Cel mai bun blazon este Certificatul de Identitate Sportiva, care va face pe voi sa faceti spume.
Corect, fiindcă aici după cum poți observa la poză scrie Hydra! Ce treabă am eu cu CIS-ul federației chiar nu înțeleg. Spală-te cu el pe cap. Totuși tu de ce ai intrat pe aici, să pui niște întrebări-cred că ți s-a răspuns, să răspunzi la niște întrebări-aici cam scârțâi, sau vrei doar să fii băgat în seamă? Băieții de la staționar și spining ți-au dat cu flit (banat) și au liniște și doar pe aici încerci să faci valuri că la coșmelie e cam pustiu. Eu cred că ești tolerat aici din cauză că ești fraier și acționezi la primul impuls și dai din casă fără să-ți dai seama. Al doilea motiv este faptul că generezi trafic, toți sunt curioși să vadă cât de bun încasator ești la măscăreli! :wink:

Alexandru Popescu
Mesaje: 578
Membru din: Joi Oct 02, 2014 9:32
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de Alexandru Popescu »

Lucian SV scrie:
Stefan Popescu scrie: Cat despre imaginea federatiei, nu este grija ta. Cel mai bun blazon este Certificatul de Identitate Sportiva, care va face pe voi sa faceti spume.
Corect, fiindcă aici după cum poți observa la poză scrie Hydra! Ce treabă am eu cu CIS-ul federației chiar nu înțeleg. Spală-te cu el pe cap. Totuși tu de ce ai intrat pe aici, să pui niște întrebări-cred că ți s-a răspuns, să răspunzi la niște întrebări-aici cam scârțâi, sau vrei doar să fii băgat în seamă? Băieții de la staționar și spining ți-au dat cu flit (banat) și au liniște și doar pe aici încerci să faci valuri că la coșmelie e cam pustiu. Eu cred că ești tolerat aici din cauză că ești fraier și acționezi la primul impuls și dai din casă fără să-ți dai seama. Al doilea motiv este faptul că generezi trafic, toți sunt curioși să vadă cât de bun încasator ești la măscăreli! :wink:

Face trafic si umbra degeaba pamanatului. Omul e autist si raspunde la ce vrea el. I-am pus o intrebare si iata ce raspuns primesc in privat.

"Ai aici raspunsul de ce CCC Corbu nu mai organizeaza CN de crao:

AUTO: Linkurile sunt permise doar partenerilor Crapmania.ro/wp-content/uploads/2018 ... ia-722.pdf

AUTO: Linkurile sunt permise doar partenerilor Crapmania.ro/wp-content/uploads/2018 ... 28_ROM.pdf

AUTO: Linkurile sunt permise doar partenerilor Crapmania.ro/wp-content/uploads/2018 ... PSorig.pdf

CIPS este in posesia acestor Decizii si a scrisorii Ministrului Tineretului si Sportului.

Ai inteles?"


DACA AI CEVA DE SPUS TE ROG DOMNULE PRESEDINTE SA O FACI PUBLIC :D
...

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Mesaje: 3888
Membru din: Lun Aug 13, 2012 14:35
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de osc1or »

Stefan Popescu scrie:Dupa Adunarea Generala. Ea este cea care aproba Calendarul competitional, aproba bugetul, etc. Dar nu asta este subiectul topic-ului.
PS Puteai sa renunti la expresia aia care incepe cu P...
Tine de o minima decenta! Si nu dau raportul pe forumuri. Aici se discuta altceva. Ai impresia ca discut pe langa subiect?

Pai da, vorbesti pe langa subiect....
OK, asteptam aprobarea calendarului competitional si bugetul pe 2018. Intre timp insa, spune-ne cu campionii din anii trecuti, vrem si noi sa stim cine sunt.
Critic echilibrat

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de Stefan Popescu »

Alexandru Popescu scrie:
Lucian SV scrie:
Stefan Popescu scrie: Cat despre imaginea federatiei, nu este grija ta. Cel mai bun blazon este Certificatul de Identitate Sportiva, care va face pe voi sa faceti spume.
Corect, fiindcă aici după cum poți observa la poză scrie Hydra! Ce treabă am eu cu CIS-ul federației chiar nu înțeleg. Spală-te cu el pe cap. Totuși tu de ce ai intrat pe aici, să pui niște întrebări-cred că ți s-a răspuns, să răspunzi la niște întrebări-aici cam scârțâi, sau vrei doar să fii băgat în seamă? Băieții de la staționar și spining ți-au dat cu flit (banat) și au liniște și doar pe aici încerci să faci valuri că la coșmelie e cam pustiu. Eu cred că ești tolerat aici din cauză că ești fraier și acționezi la primul impuls și dai din casă fără să-ți dai seama. Al doilea motiv este faptul că generezi trafic, toți sunt curioși să vadă cât de bun încasator ești la măscăreli! :wink:

Face trafic si umbra degeaba pamanatului. Omul e autist si raspunde la ce vrea el. I-am pus o intrebare si iata ce raspuns primesc in privat.

"Ai aici raspunsul de ce CCC Corbu nu mai organizeaza CN de crao:

AUTO: Linkurile sunt permise doar partenerilor Crapmania.ro/wp-content/uploads/2018 ... ia-722.pdf

AUTO: Linkurile sunt permise doar partenerilor Crapmania.ro/wp-content/uploads/2018 ... 28_ROM.pdf

AUTO: Linkurile sunt permise doar partenerilor Crapmania.ro/wp-content/uploads/2018 ... PSorig.pdf

CIPS este in posesia acestor Decizii si a scrisorii Ministrului Tineretului si Sportului.

Ai inteles?"


DACA AI CEVA DE SPUS TE ROG DOMNULE PRESEDINTE SA O FACI PUBLIC :D
Este simplu. Dar vad ca Crapmania nu admite link-uri. Era vorba de doua Decizii ale ICCJ, una prin care AGVPSR nu are dreptul sa faca competitii sportive in Romania, a doua prin care Autorizatia de afiliere a FRPS este perfect legala, AGVPSR nefiind recunoscuta si autorizata sa reprezinte Romania la CIPS si a treia, Scrisoarea Ministrului Tineretului si SPortului catre CIPS prin care se confirma faptul ca pescuitul sportiv este recunoscut ca sport si ca FRPS este singura recunoscuta si autorizata sa reprezinte Romania la CIPS. Toate aceste documente se afla la dosarul de afiliere al federatiei, depus in termen legal pentru a fi discutate la Congres. Simplu. Daca ai o adresa de e-mail, ti le pot trimite, in limba romana sau traduse in engleza de traducator autorizat.
Poate asa o sa intelegeti de ce AGVPSR se fofileaza si deleaga organizarea catre alte persoane juridice. Ma mir ca Orhei, care stie despre aceste lucruri, va ascunde adevarul. Parca zicea cineva ca este cinstit. Daca nici Deciziile definitive ale ICCJ nu au valoare in fata voastra, nu mai este treaba mea!

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de DumiD »

Raspunde bai gunoiule, cine sunt campionii de anul trecut? Ce tot o dai cu agvps, zii cine sunt adevaratii campioni!

Lucian SV
Mesaje: 763
Membru din: Dum Apr 01, 2012 1:40
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de Lucian SV »

Când o să văd FRPS afiliată la FIPS-CIPS îmi fac două poze și vizita medicală. Până atunci, mai bine lasă-ne în pace! Fiindcă dacă îți vedeai de treaba ta era demult afiliată federația. Dar tu în loc să-ți vezi de treaba pt. care ai fost numit (pescuitul sportiv) te-ai apucat să implici federația în tot felul de prostii legate de pescuitul de plăcere. Ai prea multe păcate, du-te-n lumea ta și lasă-ne în „ignoranța” noastră. :wink:

Alexandru Mihai
pescar de competitie
Mesaje: 2308
Membru din: Vin Mar 19, 2010 17:36
Puncte: 0
Localitate: București

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de Alexandru Mihai »

Stefan Popescu scrie:
Este simplu. Dar vad ca Crapmania nu admite link-uri. Era vorba de doua Decizii ale ICCJ, una prin care AGVPSR nu are dreptul sa faca competitii sportive in Romania, a doua prin care Autorizatia de afiliere a FRPS este perfect legala, AGVPSR nefiind recunoscuta si autorizata sa reprezinte Romania la CIPS si a treia, Scrisoarea Ministrului Tineretului si SPortului catre CIPS prin care se confirma faptul ca pescuitul sportiv este recunoscut ca sport si ca FRPS este singura recunoscuta si autorizata sa reprezinte Romania la CIPS. Toate aceste documente se afla la dosarul de afiliere al federatiei, depus in termen legal pentru a fi discutate la Congres. Simplu. Daca ai o adresa de e-mail, ti le pot trimite, in limba romana sau traduse in engleza de traducator autorizat.
Poate asa o sa intelegeti de ce AGVPSR se fofileaza si deleaga organizarea catre alte persoane juridice. Ma mir ca Orhei, care stie despre aceste lucruri, va ascunde adevarul. Parca zicea cineva ca este cinstit. Daca nici Deciziile definitive ale ICCJ nu au valoare in fata voastra, nu mai este treaba mea!
In 2018 Congresul nu va lua in discuție afilierea Federatiei de la Alba Iulia, poate in 2019.
Am informația direct de la sursa, o sa vedeți.

Mai vorbim la anul!

Rămâne aici scris, o sa plângeți anul asta!
''Daca mintea iti este oarba ochii sunt inutili.''

Anthony Hopkins

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Mesaje: 3888
Membru din: Lun Aug 13, 2012 14:35
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Intrebari despre CN

Mesaj de osc1or »

Corect si cinatit era, daca esti federatie adevarata de pescuit, sa te dezvolti in paralel. Sa faci competitii, evenimente, cursuri, campionate nationale si mondiale si tot ce mai vrei tu... iar lupta cu agvps sa o faci in paralel. Tu zici ca i ai omorat pe agvps dar realizari proprii tot nu ai...



Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
Critic echilibrat

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”