Polemici Turneul Crapmania 2021

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

George pricop
Mesaje: 26
Membru din: Mar Sep 17, 2019 20:24

Re: TURNEUL CRAPMANIA 2021 - CENUSARU

Mesaj de George pricop »

O intrebare va rog
Daca eu platesc taxa de 1600 la etapa si ma calific
Participarea in semifinala si finala este gratuit sau mai trebui sa platim ?ca nu specificați nicaieri 👍astept raspuns

Sapsca
Mesaje: 3
Membru din: Joi Ian 25, 2018 13:09

Re: TURNEUL CRAPMANIA 2021 - CENUSARU

Mesaj de Sapsca »

Salut!
Dacă ma calific, de ce sa plătesc semi-finala?
Nu înțeleg, dacă ne poți explica.
Mulțumesc!

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: TURNEUL CRAPMANIA 2021 - CENUSARU

Mesaj de Vladut Mateianu »

Asa este formatul turneului. Accederea intr-o treapta superioara se plateste, pentru a asigura bugetul anuntat de premiere. Deci, fiecare etapa (calificari, semifinala, finala) se plateste separat.
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
zuuluf
Mesaje: 533
Membru din: Joi Aug 05, 2010 18:08
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: TURNEUL CRAPMANIA 2021 - CENUSARU

Mesaj de zuuluf »

Salut,
2. FIIND O COMPETITIE PRIVATA, VOR PUTEA PARTICIPA DOAR PESCARII ACCEPTATI DE CATRE ORGANIZATOR. “VEDETELE” LACULUI CENUSARU NU VOR PUTEA PARTICIPA.

Ne puteti detalia putin, ce inseamna aceasta, exista si vreo lista cu "vedetele" ?
Multumesc.
Voinescu Ciprian

George pricop
Mesaje: 26
Membru din: Mar Sep 17, 2019 20:24

Re: TURNEUL CRAPMANIA 2021 - CENUSARU

Mesaj de George pricop »

Va salut din păcate nu vin la acest concurs nu ma treceti pe lista 👍

Sapsca
Mesaje: 3
Membru din: Joi Ian 25, 2018 13:09

Re: TURNEUL CRAPMANIA 2021 - CENUSARU

Mesaj de Sapsca »

Mulțumesc pentru răspuns!

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: TURNEUL CRAPMANIA 2021 - CENUSARU

Mesaj de Vladut Mateianu »

zuuluf scrie:
Mie Oct 14, 2020 9:18
Salut,
2. FIIND O COMPETITIE PRIVATA, VOR PUTEA PARTICIPA DOAR PESCARII ACCEPTATI DE CATRE ORGANIZATOR. “VEDETELE” LACULUI CENUSARU NU VOR PUTEA PARTICIPA.

Ne puteti detalia putin, ce inseamna aceasta, exista si vreo lista cu "vedetele" ?
Multumesc.
Pentru a nu fi inteles gresit, iata si ce inseamna termenul, comform DEX : VEDÉTĂ, vedete, s. f. I. sportiv de mare talent și popularitate
Nu exista o lista, cu majoritatea am discutat telefonic si le-am explicat decizia. Este vorba despre pescari cu multe podiumuri castigate la Cenusaru, a caror valoare este recunoscuta de catre toti cei care participa la concursuri la Cenusaru. Dar, din pacate, sunt alti pescari care nu vor sa participe ptr ca stiu ca nu au nicio sansa.... iar acest turneu il vreau unul popular, care sa aduca multe echipe noi la aceasta frumoasa balta, de care, probabil, se vor indragosti....
Inca o data, le cer scuze celor in cauza ca nu pot participa ptr simplul motiv ca sunt prea buni ptr aceasta balta ! Sper ca au inteles si de aceea nici nu vor insista cu inscrierea. Multumesc.
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Stefan B
pescar de competitie
Mesaje: 2584
Membru din: Mar Feb 06, 2007 22:57
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: TURNEUL CRAPMANIA 2021 - CENUSARU

Mesaj de Stefan B »

Vladut Mateianu scrie:
Mie Oct 14, 2020 10:45
zuuluf scrie:
Mie Oct 14, 2020 9:18
Salut,
2. FIIND O COMPETITIE PRIVATA, VOR PUTEA PARTICIPA DOAR PESCARII ACCEPTATI DE CATRE ORGANIZATOR. “VEDETELE” LACULUI CENUSARU NU VOR PUTEA PARTICIPA.

Ne puteti detalia putin, ce inseamna aceasta, exista si vreo lista cu "vedetele" ?
Multumesc.
Pentru a nu fi inteles gresit, iata si ce inseamna termenul, comform DEX : VEDÉTĂ, vedete, s. f. I. sportiv de mare talent și popularitate
Nu exista o lista, cu majoritatea am discutat telefonic si le-am explicat decizia. Este vorba despre pescari cu multe podiumuri castigate la Cenusaru, a caror valoare este recunoscuta de catre toti cei care participa la concursuri la Cenusaru. Dar, din pacate, sunt alti pescari care nu vor sa participe ptr ca stiu ca nu au nicio sansa.... iar acest turneu il vreau unul popular, care sa aduca multe echipe noi la aceasta frumoasa balta, de care, probabil, se vor indragosti....
Inca o data, le cer scuze celor in cauza ca nu pot participa ptr simplul motiv ca sunt prea buni ptr aceasta balta ! Sper ca au inteles si de aceea nici nu vor insista cu inscrierea. Multumesc.
Trista opinia ta .... raportat la istoria CN -urilor ......ar fi trebuit ca loturile castigatoare consecutiv la CN-uri (cu medalii mondiale) pe o anumita balta .... candva ,.... sa nu mai poata participa la ANU in calificari ..ca e prea buna pe aceea locatie ... ca DOAR campionatul national e unul PENTRU TOTI >>>> (nu-mi zi ca NU se compara un CN cu un concurs privat, la modul exprimat de gandire)

:rofl: :rofl: :rofl:

P.S. Nu sunt interesat de participare ...dar suna aiurea ! De asemenea, o singura data am fost la Liviu la concursuri ....

Avatar utilizator
stefanmuraru
pescar de competitie
Mesaje: 1054
Membru din: Lun Dec 28, 2009 9:02
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: TURNEUL CRAPMANIA 2021 - CENUSARU

Mesaj de stefanmuraru »

Vladut Mateianu scrie:
Mie Oct 14, 2020 9:08
Asa este formatul turneului. Accederea intr-o treapta superioara se plateste, pentru a asigura bugetul anuntat de premiere. Deci, fiecare etapa (calificari, semifinala, finala) se plateste separat.
Salut!
Deci daca ajung in finala costurile mele cu acest concurs sunt 1600 x 3 = 4800lei doar taxa de participare?

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: TURNEUL CRAPMANIA 2021 - CENUSARU

Mesaj de Vladut Mateianu »

stefanmuraru scrie:
Joi Oct 15, 2020 8:59
Vladut Mateianu scrie:
Mie Oct 14, 2020 9:08
Asa este formatul turneului. Accederea intr-o treapta superioara se plateste, pentru a asigura bugetul anuntat de premiere. Deci, fiecare etapa (calificari, semifinala, finala) se plateste separat.
Salut!
Deci daca ajung in finala costurile mele cu acest concurs sunt 1600 x 3 = 4800lei doar taxa de participare?
Da. 4800/ echipa participarea in finala.
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”