rod pod fox horizon probleme

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

oanu03
Mesaje: 381
Membru din: Sâm Noi 23, 2013 19:01
Puncte: 0
Localitate: arad

rod pod fox horizon probleme

Mesaj de oanu03 »

buna ziua ! am o problema , detin un rod pod fox horizon , iar in urma unui accident , mi s-a rupt un suport de la un picior , ma refer la suportul ala cu rotite zimtate , la partea din fata . am cautat peste tot sa gasesc piesa dar nu o gasesc decat in Franta iar cei de acolo nu o livreaza in Romania . ma puteti ajuta careva cu un sfat va rog . am lipit cu picatura dar ma gandesc ca nu o sa tina, zimtii nu sunt stricati cum am mai auzit discutii , la mine s-a rupt .
va multumesc anticipat ! am atasat si o poza cu piesa pe care o caut . multumesc inca odata !
Fişiere ataşate
support-de-pied-horizon-pod-fox.jpg
support-de-pied-horizon-pod-fox.jpg (45.22 KiB) Vizualizat de 2572 ori

oanu03
Mesaje: 381
Membru din: Sâm Noi 23, 2013 19:01
Puncte: 0
Localitate: arad

Re: rod pod fox horizon probleme

Mesaj de oanu03 »

daca stie cineva de unde sa iau piesa va rog frumos sa ma anuntati . sau poate are cineva vreun rod pod dezmembrat . multumesc !

oanu03
Mesaje: 381
Membru din: Sâm Noi 23, 2013 19:01
Puncte: 0
Localitate: arad

Re: rod pod fox horizon probleme

Mesaj de oanu03 »

chiar nu stie nimeni unde pot gasi aceasta piesa ?

dancalinescu
Mesaje: 242
Membru din: Lun Aug 03, 2015 13:42
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: rod pod fox horizon probleme

Mesaj de dancalinescu »

Mai bine cauta pe cineva care are drum sau se afla deja in Franta sa iti cumpere si sa ti-o trimita Cash on Delivery (ramburs) :)

Andrei91
Mesaje: 515
Membru din: Mie Ian 06, 2016 18:31
Puncte: 0
Localitate: Cj

Re: rod pod fox horizon probleme

Mesaj de Andrei91 »

Mai ai o varianta de pe ebay, cauta atat pe Franta cat si pe international.

dancalinescu
Mesaje: 242
Membru din: Lun Aug 03, 2015 13:42
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: rod pod fox horizon probleme

Mesaj de dancalinescu »

O sugestie daca imi permiti. Cauta online un rod pod din acelasi model care e defect dar la un pret foarte redus si il folosesti pentru piese de schimb sau iti poti lua unul functional SH si il folosesti pe al tau pentru piese de schimb.
Am vazut pe net modelul tau 100% functional la vreo 500 de lei.

oanu03
Mesaje: 381
Membru din: Sâm Noi 23, 2013 19:01
Puncte: 0
Localitate: arad

Re: rod pod fox horizon probleme

Mesaj de oanu03 »

da, asa e, unu SH pt piese sau invers . doar ca am cautat eoarece la mine nici macar piesa nu e rupta ci doar suportul de la un gingur picior . e mai simplu. doar ca nu gasesc asa ceva decat toata piesa, si asta de fapt in Romania din pacate nu gasesc . :(

oanu03
Mesaje: 381
Membru din: Sâm Noi 23, 2013 19:01
Puncte: 0
Localitate: arad

Re: rod pod fox horizon probleme

Mesaj de oanu03 »

dancalinescu scrie:Mai bine cauta pe cineva care are drum sau se afla deja in Franta sa iti cumpere si sa ti-o trimita Cash on Delivery (ramburs) :)
da, e o varianta , ms .

mao62
Mesaje: 23
Membru din: Lun Noi 19, 2007 18:39
Puncte: 0
Localitate: oradea
Contact:

Re: rod pod fox horizon probleme

Mesaj de mao62 »

incearca la un meserias (lacatus,frezor etc) ,se mai pot confectiona din teflon,al, bz.si eu mi-am facut acum cati-va ani tot la un horizon ceva asemanator din teflon ,este o solutie de compromis pana gasesti org.

oanu03
Mesaje: 381
Membru din: Sâm Noi 23, 2013 19:01
Puncte: 0
Localitate: arad

Re: rod pod fox horizon probleme

Mesaj de oanu03 »

mao62 scrie:incearca la un meserias (lacatus,frezor etc) ,se mai pot confectiona din teflon,al, bz.si eu mi-am facut acum cati-va ani tot la un horizon ceva asemanator din teflon ,este o solutie de compromis pana gasesti org.
am vorbit si cu cineva din domeniu asta , doar ca problema e ca nu poate face acele mici canale pe rotile alea zimtzate . :(

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”