SFAT PENTRU VAL PANGICA SI ATAT

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Zarguzon Adi
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1184
Membru din: Mar Ian 17, 2006 20:17

SFAT PENTRU VAL PANGICA SI ATAT

Mesaj de Zarguzon Adi »

Amice vad ca ai inceput sa dai lectii de moralitate tuturor celor care nu iti impartasesc opiniile.Toti presedintii si vicepresedintii de cluburi au interese financiare, din ambele tabere. Tu insa prin actiunile tale ajuti APCR sa isi mentina privilegiile in organizarea campionatului national. Vezi insa ca la final cele 2 tabere se vor impaca ca de fiecare data si singurul care va pierde vei fi tu. De fapt vei avea un castig, cativa dusmani. Lucrurile ar fi mult mai simple daca ar exista un regulament, un arbitraj neutru si un sistem de organizare (pe loturi sau pe echipe de 2) valabil pe 5 ani. Sigur nimeni nu va mai fi interesat de cine este organizat campionatul.

P.S. cand vei termina treaba vei fi dat la o parte.

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: SFAT PENTRU VAL PANGICA SI ATAT

Mesaj de EX-UL »

Draga Adi ,

Tu vrei sa fii ultimul mohican neinteles. Hai sa-ti spun eu cum sta treaba - AGVPS a aprobat DEJA prin hotarire de consiliu "Regulamentul de desfasurare al CN" - ca directive ( doar principii !) si "Regulamentul de arbitraj" - astfel de acte nu pot fi trecute cu vederea de NIMENI ! Iata ca una din cerintele tale este deja regula .
Nu pot avea bucurie mai mare decit sa se impace cele 2 tabere si sa mergem pe un drum hotarit pe termen lung - iar daca tu crezi ca eu voi fi dat la o parte este cea mai mare dorinta a mea si eu iti multumesc apriori de aceasta urare . Asta imi doresc sa mearga lucrurile si sistemul , fara ca numele cuiva sa insemne ceva . Poate este utopie , dar eu asa cred ca este OK . In schimb atit timp cit contestarii AGVPS vor avea ceva de spus , voi sta pe Forum si poate pe functie , sa am un punct de vedere .

Avatar utilizator
Zarguzon Adi
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1184
Membru din: Mar Ian 17, 2006 20:17

Re: SFAT PENTRU VAL PANGICA SI ATAT

Mesaj de Zarguzon Adi »

Val Pangica jr scrie:Draga Adi ,

Tu vrei sa fii ultimul mohican neinteles. Hai sa-ti spun eu cum sta treaba - AGVPS a aprobat DEJA prin hotarire de consiliu "Regulamentul de desfasurare al CN" - ca directive ( doar principii !) si "Regulamentul de arbitraj" - astfel de acte nu pot fi trecute cu vederea de NIMENI ! Iata ca una din cerintele tale este deja regula .
Nu pot avea bucurie mai mare decit sa se impace cele 2 tabere si sa mergem pe un drum hotarit pe termen lung - iar daca tu crezi ca eu voi fi dat la o parte este cea mai mare dorinta a mea si eu iti multumesc apriori de aceasta urare . Asta imi doresc sa mearga lucrurile si sistemul , fara ca numele cuiva sa insemne ceva . Poate este utopie , dar eu asa cred ca este OK . In schimb atit timp cit contestarii AGVPS vor avea ceva de spus , voi sta pe Forum si poate pe functie , sa am un punct de vedere .

@Val Pangica: foarte bine ca AGVPS a aprobat ''Regulamentul de desfasurareal CN''si ''Regulamentu de arbitraj'' posteaza-le sa le vedem si noi muritorii de rand.

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: SFAT PENTRU VAL PANGICA SI ATAT

Mesaj de EX-UL »

Nu le am Adi - dar dl. Bentu a insistat in mod deosebit pe aceste 2 regulamente - pe care cica tot noi le-am propus la ei . O sa le cer si am sa le pun pe site .

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: SFAT PENTRU VAL PANGICA SI ATAT

Mesaj de Vladut Mateianu »

@zarguzon

De fapt care este problema ta ? Ca vad ca scuipi numai rautati si dai sfaturi....Dar nu stiu cine esti TU si in ce calitate faci asta ..... Ai grija ca nu esti pe camp ! :twisted:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”