somn la pescuit

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Avatar utilizator
remus_cta
pescar de competitie
Mesaje: 1330
Membru din: Sâm Mar 08, 2008 16:20
Puncte: 0
Localitate: constanta
Contact:

somn la pescuit

Mesaj de remus_cta »

am si eu o intrebare pentru cei care au patit asa ceva,cum rezistati 48 sau 72 de ore dupa caz fara somn,daca se intampla sa traga pestele si sa nu puteti dormi,sau sunteti in concurs si timpul conteaza cand trage?

Avatar utilizator
razvan u.
pescar de competitie
Mesaje: 2954
Membru din: Mie Iul 30, 2008 15:00
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: somn la pescuit

Mesaj de razvan u. »

Intr-un concurs am reusit sa dorm 3 ore in doua zile. Cum? Mi-am dorit enorm sa castig, am baut numai apa plata si am mancat multe mere(nu se compara cu cafeaua nici pe departe). :wink:
Incearca sa dormi cat mai mult pana in concurs, inchideti telefonul, concentreza-te pe pescuit si fa un program cu partenerul in privinta orelor de somn, ca banuiesc ca nu mergi singur.
C. S. PELICANUL

Avatar utilizator
CLAUDIU COZMA
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 550
Membru din: Mar Iun 05, 2007 14:56
Puncte: 0
Localitate: BRASOV
Contact:

Re: somn la pescuit

Mesaj de CLAUDIU COZMA »

I-ti recomand un concurs pe Doripesco , si daca il duci la capat cu bine esti pregatit pentru orice concurs :wink: :D
<°))))))><
><((((((°>

Avatar utilizator
remus_cta
pescar de competitie
Mesaje: 1330
Membru din: Sâm Mar 08, 2008 16:20
Puncte: 0
Localitate: constanta
Contact:

Re: somn la pescuit

Mesaj de remus_cta »

nu am expus problema din punctul meu de vedere,am incercat sa fie acelasi lucru .ma pregatesc zilele astea sa fac o partida de 3 zile unde voi fi singur si voiam sa stiu cum fac sa ma mentin treaz.m-am gandit la 10-15 cutii energizante,1 l cafea si 6,7 l cola.suna bine?

Avatar utilizator
remus_cta
pescar de competitie
Mesaje: 1330
Membru din: Sâm Mar 08, 2008 16:20
Puncte: 0
Localitate: constanta
Contact:

Re: somn la pescuit

Mesaj de remus_cta »

@ulvan
"am baut numai apa plata si am mancat multe mere(nu se compara cu cafeaua nici pe departe)" poti detalia un pic ca nu am inteles exact ce e mai bun,cafeaua sau merele? :D

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Re: somn la pescuit

Mesaj de petre iulian »

dupa maxim 48 ore esti terminat daca bagi in tine energizante si cafea la greu si o sa adormi cel putin 12 ore ca sa-ti revi. cel mai bine este sa dormi iepureste cu statia langa tine si sa exploatezi la maxim perioadele care sunt moarte daca esti singur.. AM vazut multe echipe care au plecat fara un program de somn stabilit si au stat amandoi 2 zile ca popandaii si in a treia zi au cazut franti amandoi.

ps. nenorocirea este ca s-au culcat cand erau pe locul 1 si s-au trezit pe locul 3 :wink: ...somnul face si el parte din strategia unei echipe .
Membru Fondator al Clubului Sportiv Green Lake

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: somn la pescuit

Mesaj de Vladut Mateianu »

Eu am o alta strategie. Mananci ce vrei, ti telefonul inchis, si atipesti ori de cate ori prinzi momentul. Iar noaptea, pe scaun !, motzai non-stop, dar sa nu uiti sa pui ceasul sa te sune din ora in ora sa nadesti si sa schimbi momeala de la carlige (solubilele). Si inca ceva : fara alcool ! Asta daca pescuiesti la ciortan viteza, gen Doripesco..... :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: somn la pescuit

Mesaj de cornelserbu »

exact asa fac si eu (multi se mirau cand ma vedeau cu ceasul deesteptator pe masa)...singura diferenta este ca eu consum "putin" alcool, dar il am pe tica cu mine... :lol: :lol: :lol:
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
Andrei I
pescar de competitie
Mesaje: 1761
Membru din: Mie Mai 02, 2007 21:11
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: somn la pescuit

Mesaj de Andrei I »

remus...mai asteapta cativa ani..si o sa te sune nevasta din 10 in 10 minute.....se duce dracu somn....tot :D
Milionar excentric

Avatar utilizator
viorel dulamita
pescar de competitie
Mesaje: 1087
Membru din: Joi Noi 20, 2008 20:00
Puncte: 0
Localitate: dej

Re: somn la pescuit

Mesaj de viorel dulamita »

Andrei I scrie:remus...mai asteapta cativa ani..si o sa te sune nevasta din 10 in 10 minute.....se duce dracu somn....tot :D
.....si niciodata sa nu te gindesti la ce te asteapta cind alungi...acasa. :D

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”