Stam in casa ?

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: Stam in casa ?

Mesaj de DumiD »

ati dat-o in ecologie, greta thumberg e mandra de voi😁
daca exsista o conspiratie mondiala, aia e prostia cu "climate change".
revenind la statul in casa, am iesit chiar duminica de paste cu sotia si copiii si am efectuat un drum de fix 14 minute cu masina, intre apartament si casa, sa profitam de vremea frumoasa si zilele libere. era sa mi-o fur grav, ne-a certat un politist 10 minute, ca nu scrie in ordonanta ca am voie sa ma duc de la locuinta mea de la bloc la locuinta mea de la casa, chit ca fac 15 minute si nu intru in contact cu nimeni. nu e prevazut in ordonanta cica. am scapat fara amenda, d-aia am zis "politist" si nu "militian". Incep sa ma apropii si eu de limita maxima, in 2-3 saptamani ma imbolnavesc si eu de scenarita

Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Stam in casa ?

Mesaj de Florin Pata »

Dan Mitranescu scrie:
Mar Apr 21, 2020 21:33
Un raspuns mai vreau. Aia cu datul in primire prin vecini daca aflii ca a venit cineva din "zona rosie" ( cand peste tot este zona rosie ... :D ) cum este ?
Simplu ...se numeste FRICA !!!

Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Stam in casa ?

Mesaj de Florin Pata »

eugen dragnea scrie:
Mar Apr 21, 2020 22:38
Eu din start zic ca fix atunci cand omenirea se cam echilibrase, cand miza din Orientul Mijlociu nu mai exista ca au rezolvat cam tot americanii...
Parerea mea e ca ''s-a dezechilibrat'' schema cand a iesit Trump presedinte .
Dupa cate i se intampla , nu face parte din gasca aia cu ''noua ordine mondiala'' , ci din alta .

eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: Stam in casa ?

Mesaj de eugen dragnea »

DumiD scrie:
Mar Apr 21, 2020 22:57
daca exsista o conspiratie mondiala, aia e prostia cu "climate change".
Sugi de la aceeasi rusi ca si Trump sau e doar simpla lipsa de observatie geografica ?! La tine nu se duc dracu pomii fructiferi primavara cand vine anual cate un inghet de o saptamana ?! Erai plecat la greci cand au aparut tornadele in Calarasi?! Seceta in martie a mai vazut neam-de -neamul-tau vreodata?! Iarna fara zapada la noi si inzapeziri la altii care vedeau cativa fulgi ai mai vazut in ultimii 1000 de ani?! ... imi lasai impresia ca te duce capul chiar daca aveam un conflict de opinii ...te rog, nu ma face sa te trec la categoria "oaie trepanata in urma cenurozei"...
DumiD scrie:
Mar Apr 21, 2020 22:57
nu e prevazut in ordonanta cica. am scapat fara amenda, d-aia am zis "politist" si nu "militian".
Daca aveai coloana vertebrala i-ai fi zis militian pentru interpretarea defectuoasa a legii (resedinta este una, domiciliu este alta, la Campina fac eforturi sa explice asta in doua cursuri separate atat in anul intai cat si in anul terminal...), faptul ca te-a iertat pe tine nu-l face mai bun si nici pe tine mai cetatean (esti doar mai "bogat" cu cativa leuti!!!)...faptul ca nu ti-a dat amenda nu-l face politist...la fel va face si cu Spartacus de Rahova si cu Sile Camataru din Ferentari...pe banii tai dealtfel...
DumiD scrie:
Mar Apr 21, 2020 22:57
Incep sa ma apropii si eu de limita maxima, in 2-3 saptamani ma imbolnavesc si eu de scenarita
Te aducem si pe tine pe "calea cea dreapta" curand...doar sa nu vi trepanat de-a gata...
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: Stam in casa ?

Mesaj de eugen dragnea »

Florin Pata scrie:
Mar Apr 21, 2020 23:40
Parerea mea e ca ''s-a dezechilibrat'' schema cand a iesit Trump presedinte .
Dupa cate i se intampla , nu face parte din gasca aia cu ''noua ordine mondiala'' , ci din alta .
Sunt sigur ca face parte din aia din care face parte si prietenul Vladimir Tarul Rusiei auto-ales pe viata...
Chiar si cu ajutorul FB via Kremlin nu inteleg cum s-a lasat The Great America violata in asa hal ...
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Stam in casa ?

Mesaj de Dan Mitranescu »

Greu de crezut, dar cred ca avem toti dreptate daca o ascultam pe fata asta.
Care sunteti cu politica, lasati putin perdeaua de pe ochi, pentru ca nu este cazul de asa ceva.

https://www.facebook.com/watchparty/105 ... SENGER_XMA

eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: Stam in casa ?

Mesaj de eugen dragnea »

Da-mi si mie un rezumat ca de cand am spart telefonul de draci manipulat de FB nu m-am mai logat...am aproape un an de "pocainta" ;)
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Stam in casa ?

Mesaj de Dan Mitranescu »

eugen dragnea scrie:
Mie Apr 22, 2020 1:12
Da-mi si mie un rezumat ca de cand am spart telefonul de draci manipulat de FB nu m-am mai logat...am aproape un an de "pocainta" ;)
Pai e si ca tine si ca mine si mai mult ca Florin. :D

Femeia le spune bine. Mai le si amesteca putin, dar este destul de istetuca.
Trebuie sa iti faci cont, pentru ca este si putin sexoasa. :D

https://www.facebook.com/iosefina.pasca ... 575876113/

P.S. Florine, de la jumatate in colo le stie mai bine ca tine. :wink:

Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Stam in casa ?

Mesaj de Florin Pata »

Dan Mitranescu scrie:
Mie Apr 22, 2020 2:13
Pai e si ca tine si ca mine si mai mult ca Florin. :D

P.S. Florine, de la jumatate in colo le stie mai bine ca tine. :wink:
Te dezamagesc ! Aici nu spun nici un sfert din ce gandesc !!! Imediat sar unii cu ''ia-ti coif de staniol'' ! Am vazut greva din Michigan in direct , am dat si share dar au sters-o :oops: !

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Stam in casa ?

Mesaj de Dan Mitranescu »

Florin Pata scrie:
Mie Apr 22, 2020 2:57
Dan Mitranescu scrie:
Mie Apr 22, 2020 2:13
Pai e si ca tine si ca mine si mai mult ca Florin. :D

P.S. Florine, de la jumatate in colo le stie mai bine ca tine. :wink:
Te dezamagesc ! Aici nu spun nici un sfert din ce gandesc !!! Imediat sar unii cu ''ia-ti coif de staniol'' ! Am vazut greva din Michigan in direct , am dat si share dar au sters-o :oops: !
Inca nu reusesc sa identific taberele.

Astia pe la noi, de la televiziuni si pana la prostul satului :D este clar ca sunt toti executanti. Mai evident ca niciodata.
De exemplu, Badea il pupa in popou pe Trump pana mai ieri. Acum il pupa pe Billisor.
In ce tabere sunt astia?

Este adevarat, ieri l-am auzit pe Badea putin incurcat . Spunea ca sa il intelegem ce vrea sa spuna, indiferent ce spune. Ceva de genul asta. La modul ca este obligat sa spuna ce spune.
Exista o presiune peste tot. Gadea o su.e in mod normal. Asta executa fara pic de jena. Au ajuns sa ne indemne sa fim sifoane.
Nu stiu ce sa mai zic.

Ceva este clar. Virusul este ultima problema a zilelor noastre.
Sper ca japca asta in care suntem sa fie facuta intr-un sens bun. Eu cred in asta.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”