Velocity rupt !!!!

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Avatar utilizator
malavita
Mesaje: 695
Membru din: Sâm Ian 17, 2015 21:47
Puncte: 0
Localitate: craiova

Re: Velocity rupt !!!!

Mesaj de malavita »

Lanseta rupta o schimba magazinul de unde ai achizitionat-o, nu importatorul. Dar asta in urma unui control, din experienta mea 90% dintre lansetele rupte sunt din vina utilizatorului. O lanseta cu defect de fabricatie se rupe din primele lanseuri, nu dupa ani de folosire.... Iar la carbon, o lovitura mica, pe care nici nu o bagi in seama, poate fi fatala.[/quote]

Salut.a fost rupta in saptamana urmatoare cumpatari ei.am aruncat de patru sau cinci ori cu ea.culmea ca nici nu dadeam cu spombul.doar cu plumb gol.am zis sa aruncam de cateva ori sa vedem cum ne descurcam avand in vedere ca nu mai folosisem spod.
De la garantie a venit cu verdictul calcat pe ea.
Propietatul a incercat sa ma ajute oferindumi ori cr spod vreau din magazin la jumatate de pret ca sa ma ajute.
"V-am lasat saraci si prosti,v-am gasit si mai saraci si mai prosti"
Constantin Brancusi,sculptor roman.

Avatar utilizator
malavita
Mesaje: 695
Membru din: Sâm Ian 17, 2015 21:47
Puncte: 0
Localitate: craiova

Re: Velocity rupt !!!!

Mesaj de malavita »

Eu am stat cu batul la garantie vreo 3 saptamani.dupa ce a venit raspunsul am fost si eu curios sa aflu ce calificare are respectivul ca sa stiu daca este competent sa isi dea cu parerea despre ruptura.am intrebat de ce nu am primit o hartie cu o constatare.macar este pescar?
Ca fapt divers ca sa vedeti cum functioneaza lucrurile prin tarile civilizate.
Acum vreo 2 luni am luat un cort din anglia,pretul la jumate fata de romania.am facut 2 partide cu el iar la a treia ce sa vezi ca am rupt plasa de tantari de pe spate.acum nu stiu daca am rupto cand am intins cortul sau la penultima partida au rupt-o nepoteii mei pt ca de fiecare data cand intrau in cort ieseau batuti.am facut poze la panza rupta,am scris un mail cu explicatiile de rigoare si ce sa vezi,am primit raspuns in aceasi zi(cu toate ca se obliga sa raspunda in 24h)ca le pare rau de problema si incerca sa obtina de la producator inlocuirea lui.3 zile a durat schimbul de mailuri cu diferite solutii si 5 zile a durat pana a sosit inlocuitorul.culmea este ca eu nici nu am trimis cortul in anglia si ei deja expediasera cortul.
Am platit transportul pana in anglia,tipul cu care conversam sa scuzat spunand ca ma poate ajuta cu un discount la urmatoarea comanda,lucru care sa si intamplat facand 30% la winterskin.
In conditiile astea cum sa mai cumpar eu din romania?
"V-am lasat saraci si prosti,v-am gasit si mai saraci si mai prosti"
Constantin Brancusi,sculptor roman.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”