VOTEZI DEMITEREA LUI BASESCU?

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns

VEI VOTA PENTRU DEMITEREA LUI TRAIAN BASESCU?

DA
119
44%
NU
153
56%
 
Voturi totale: 272

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: VOTEZI DEMITEREA LUI BASESCU?

Mesaj de Val »

..
Fişiere ataşate
537565_310309389047412_15931069_n.jpg
537565_310309389047412_15931069_n.jpg (46.12 KiB) Vizualizat de 771 ori

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: VOTEZI DEMITEREA LUI BASESCU?

Mesaj de Val »


papyllon
Mesaje: 192
Membru din: Mie Noi 10, 2010 15:38
Puncte: 0
Localitate: Brasov

Re: VOTEZI DEMITEREA LUI BASESCU?

Mesaj de papyllon »

pentru toti portocalii: ati primit ordin direct de la primul capitan sa stati acasa pe 29!!!
n`teles????
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
cea mai buna
Mesaje: 193
Membru din: Sâm Dec 19, 2009 23:23

Re: VOTEZI DEMITEREA LUI BASESCU?

Mesaj de cea mai buna »

Val scrie:Si completarea abuzului aici ...

http://www.mediafax.ro/social/ccr-a-dec ... la-9900035
Rau intentionat sau nu, ai pierdut asta pe drum:
http://www.mediafax.ro//social/ccr-deci ... la-9899832

Cat despre Euro, zilele trecute, chiar Base declara ca, pana acum a fost doar incalzirea, criza de-abia cum incepe...deci, despre ce vorbim?
When nothing is sure, everything is possible.

Avatar utilizator
tai_pan28
Mesaje: 238
Membru din: Dum Iul 08, 2012 13:18
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: VOTEZI DEMITEREA LUI BASESCU?

Mesaj de tai_pan28 »

Cred ca se refera la 'desteptaciunea' PSD-ului de a face imprumuturi externe pentru a plati salariile.
Un lucru pe care ei l-au facut in fiecare mandat si care duce intr-un singur loc....unde e Grecia acum.
Sa nu se inteleaga ca simpatizez cu vreo culoare politica...dupa mine toti sunt niste hoti fara exceptii....dar mult hulitul guvern Boc a avut taria sa ia o decizie dreapta dpdv economic dar nepopulara si cu care si-au taiat singuri craca de sub picioare.
Nu vad rostul acestei lupte politice pentru putere...tot ce facem este sa schimbam hotii intre ei.

Doar ce am revazut ieri Vlad Tepes filmul....cei care-l stiu isi aduc aminte faza de inceput cand strange toti cersetorii sa le dea foc in casa ospatului.....nu m-am putut gandi ce frumos ar fi sa facem si noi la fel la parlament..cu toti politicienii...fara deosebire.
Problema care o avem acum insa va ramane neschimbata....pe cine punem in locul lor? :mrgreen:
Adrian
Friends Carp Team

Avatar utilizator
doru_croc
pescar de competitie
Mesaje: 2433
Membru din: Dum Aug 30, 2009 10:01
Puncte: 0
Localitate: Alexandria

Re: VOTEZI DEMITEREA LUI BASESCU?

Mesaj de doru_croc »

Digital scrie:De la sondaje pana la urne e cale lunga. Nu suport caldura, dar ma rog sa dea Domnul ceva over 40 sa ii tina acasa pe prosti.
Stie cineva vreun autocar sau un microbuz de inchiriat pe 29 ?
Sa vezi turism USL. Astia au cea mai buna agentie :mrgreen:

Daca asa gandesti despre cei care doresc sa mearga la vot si in general despre adversari...... atunci semnatura o ai degeaba :wink:
Stima
Victore, nu ma intereseaza cine ajunge cocotat in varful palmierului, ci cum. ASTA NU ESTE PROCEDURA.
Unde legea este terfelita de niste curve politice, un plagiator si un repetent cu 9200 de voturi in spate, intrat in parlamentul asta jalnic (numai Tariceanu stie cum) mi se pare normal sa nu accept manipularea.
PS Am fost membru PNL din 90 pana a aparut Chucky in prim-plan. :?:
Pentru unii umorul este ca si o limba straina: fara subtitrare nu inteleg nimic!
Este de o mie de ori mai bine să fii optimist şi să te înşeli, decât să fii pesimist şi să ai dreptate.

Avatar utilizator
doru_croc
pescar de competitie
Mesaje: 2433
Membru din: Dum Aug 30, 2009 10:01
Puncte: 0
Localitate: Alexandria

Re: VOTEZI DEMITEREA LUI BASESCU?

Mesaj de doru_croc »

DE CE NU MERG LA VOT :

GUNTHER KRICHBAUM - Parlamentul German.
Heute ausnahmsweise ein Post in rumänischer Sprache:

Puci împotriva instituţiilor statului român
În legătură cu procedura de suspendare iniţiată de Parlamentul României împotriva preşedintelui Traian Băsescu şi cu restrângerea atribuţiilor Curţii Constituţionale oferă lămuriri deputaţii Michael Stübgen, purtător de cuvânt pentru afaceri europene al grupului CDU/CSU din Parlamentul federal German ...şi Gunther Krichbaum, preşedintele Comisiei pentru Afaceri Europene a Bundestag-ului.
„Grupul CDU/CSU din Bundestag observă cu mare îngrijorare transformarea structurilor statale ale României într-o democraţie ghidată. Solicităm refacerea statului de drept. În aceste condiţii accesul României în spaţiul Schengen este pus serios sub semnul întrebării.“
Pentru unii umorul este ca si o limba straina: fara subtitrare nu inteleg nimic!
Este de o mie de ori mai bine să fii optimist şi să te înşeli, decât să fii pesimist şi să ai dreptate.

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: VOTEZI DEMITEREA LUI BASESCU?

Mesaj de Vali Vesa »

Clubul Sportiv Ovidius Constanta

livulik
Mesaje: 35
Membru din: Lun Oct 18, 2010 13:13

Re: VOTEZI DEMITEREA LUI BASESCU?

Mesaj de livulik »

va dati seama ce ironie gigantica ar fi ca dupa 5-6 luni de guvernare PSD/PNL segmentele sociale care si-au dorit atat de mult venirea lor sa constate ca ”era mai bine cu ceilalti”??? discut dpdv economic, deoarece toti cei cu o minima inteligenta STIU ca pomenile nu pot tine o vesnicie, cu atat mai putin pe timp de criza!
in acele momente ar fi foarte interesant de vazut daca ”baietii buni si drepti” de la Antene vor mai fi dispusi sa asculte/distribuie problemele si saracia oamenilor! cu siguranta NU, deoarece ei sunt doar niste ”catapulte cu kkt” ghidate de stapanul voiculescu (nu angajatorul lor, ci stapanul lor!)
...
se anunta vremuri f interesante...seceta va scumpi ”papa”...vine iarna...cursul euro calca in picioare alea opt procente primite de bugetari inapoi (primesc bani mai multi cu care cumpara mai putine marfuri)
...

Avatar utilizator
Digital
Pescar de competitie
Mesaje: 1104
Membru din: Lun Iun 09, 2008 9:26
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: VOTEZI DEMITEREA LUI BASESCU?

Mesaj de Digital »

doru_croc scrie:
Digital scrie:De la sondaje pana la urne e cale lunga. Nu suport caldura, dar ma rog sa dea Domnul ceva over 40 sa ii tina acasa pe prosti.
Stie cineva vreun autocar sau un microbuz de inchiriat pe 29 ?
Sa vezi turism USL. Astia au cea mai buna agentie :mrgreen:

Daca asa gandesti despre cei care doresc sa mearga la vot si in general despre adversari...... atunci semnatura o ai degeaba :wink:
Stima
Victore, nu ma intereseaza cine ajunge cocotat in varful palmierului, ci cum. ASTA NU ESTE PROCEDURA.
Unde legea este terfelita de niste curve politice, un plagiator si un repetent cu 9200 de voturi in spate, intrat in parlamentul asta jalnic (numai Tariceanu stie cum) mi se pare normal sa nu accept manipularea.
PS Am fost membru PNL din 90 pana a aparut Chucky in prim-plan. :?:
Doru,ambele lucruri sunt importante si cum si cine ajunge sau este cocotat in varful palmierului - pentru simplu fapt ca el imi/ne hotareste "soarta".Aici nu este vorba decat de marinar si atat.
De ce sa amestecam lucrurile sau sa le complicam cand ele sunt atat de simple.
Toti cei care au acest drept -de a vota liber - trebuie sa mearga la urne cu atat mai mult cei care il vor pe marinar.
Despre partea cu manipularea fa o comparatie intre mein kampf si politica marinarului ai sa fi surprins cate asemanari sunt.
Nu pot sa accept cum un om atat de iubit ,care a facut atatea lucruri bune si minunate pentru poporul sau, le cere sa nu iasa la vot, este peste putinta mea de a intelege.
Cat priveste schimbarea orientarii tale politice - nu o comentez
Stima.
Victor Conta
ROMANIA
Tara in care ingerii nu calca

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”