Magazin Nou

Moderator: Calin Visoianu

Încuiat
Avatar utilizator
mirceamrc28
Mesaje: 869
Membru din: Sâm Apr 17, 2010 12:43
Puncte: 0
Localitate: Mioveni

Re: Magazin Nou

Mesaj de mirceamrc28 »

domnule Calin,sa inteleg ca in Pitesti nu mai aveti magazinul?sau poate se schimba doar locatia....

Mircea30
Mesaje: 57
Membru din: Vin Dec 14, 2012 14:41
Puncte: 0
Localitate: Nadlac
Contact:

Re: Magazin Nou

Mesaj de Mircea30 »

am vrut sa comand de pe site dar am vazut ca nu exista butonul inregistrare am mai vazut ca aveti toata gama korda si dinamyte baits si chiar o sa comand o sa fie un succes foarte mare si o sa fie super :D

Avatar utilizator
Calin Visoianu
Mesaje: 279
Membru din: Sâm Oct 22, 2011 15:46

Re: Magazin Nou

Mesaj de Calin Visoianu »

mirceamrc28 scrie:domnule Calin,sa inteleg ca in Pitesti nu mai aveti magazinul?sau poate se schimba doar locatia....
Am citit ultimele postari si vreau sa fac cateva precizari.
Odata cu deschiderea magazinului din Lizeanu 25, magazinul fizic de la Pitesti se va inchide din simplu motiv ca nu ne putem ocupa de amandoua. Profit de aceasta ocazie pentru a le multumi tuturor clientilor de la Pitesti. Am cunoscut aici pescari de prima mana pe care ne dorim sa-i revedem si la Bucuresti.

In privinta stocurilor vreau sa va spun ca, am fost constienti ca ne-am creeat un dezavantaj in ochii unora dintre voi pentru ca oferta de pe site-ul nostru nu era atat de stufoasa ca a altor magazine on-line, dar am preferat ca ce era postat pe site sa existe si pe stoc. Lipsurile s-au acutizat in ultimele doua luni pentru ca pur si simplu deschiderea noului magazin ne "mananca" mult timp.
Si aici precizez ca nu e vorba de amenajare, montat mobilier, aranjarea marfurilor, etc.
Este vorba despre faptul ca, cu aceasta ocazie Doctor Fishing imbraca o haina noua. Februarie nu aduce doar un magazin nou cu un numar mult mai mare de brand-uri importate , ci si un site nou la care credeti-ma, se munceste zdravan tocmai pentru a incerca sa ne ridicam la nivelul asteptarilor voastre.

Despre preturi,...vom juca cinstit ca si pana acum.
(Amintiti-va ca am fost primii care am adus in Romania modelul nou de BBLC si, cu toate ca eram singurii din tara care o aveam am vandut-o pe un pret corect , in timp ce altii ii pregatisera deja pretul de 1200 de lei, considerand ca ei vor fi singurii care o vor comercializa).

Multumesc inca o data pentru sugestiile voastre. Continuati tot asa si ne vom fi de folos unii altora.
Doctor Fishing

Avatar utilizator
ciupac
Mesaje: 359
Membru din: Joi Aug 18, 2011 9:11
Puncte: 0
Localitate: ROMAN

Re: Magazin Nou

Mesaj de ciupac »

Domnule Calin va rog sa precizati data exacta a deschiderii ca sa i-mi fac drum la Bucuresti,nu de altceva dar nu vreau sa gasesc rafturile goale!Multumesc.
Botoc Ciprian-Pescar de ocazie!!!

Avatar utilizator
Calin Visoianu
Mesaje: 279
Membru din: Sâm Oct 22, 2011 15:46

Re: Magazin Nou

Mesaj de Calin Visoianu »

ciupac scrie:Domnule Calin va rog sa precizati data exacta a deschiderii ca sa i-mi fac drum la Bucuresti,nu de altceva dar nu vreau sa gasesc rafturile goale!Multumesc.
Eu zic ca o sa fim gata la 1 februarie si deschidem in sfarsit, dar marfa va continua sa soseasca toata luna februarie.
Vom avea si la deschidere noutati si...bineinteles reduceri. Site-ul nou cred ca "va intra in paine" in jurul datei de 15 februarie.
Va asteptam cu drag, mai ales ca ne face placere sa revedem clienti vechi si fideli. Multumim pentru aprecieri.
Doctor Fishing

Avatar utilizator
ciupac
Mesaje: 359
Membru din: Joi Aug 18, 2011 9:11
Puncte: 0
Localitate: ROMAN

Re: Magazin Nou

Mesaj de ciupac »

Cu placere,ne vedem la deschidere.
Botoc Ciprian-Pescar de ocazie!!!

Osiris
Mesaje: 550
Membru din: Mar Dec 08, 2009 22:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Magazin Nou

Mesaj de Osiris »

Buna ziua.
Am studiat site-ul dvs., mi se pare ok, cu cateva precizari as dori sa vin si eu: in primul rand sa produsul sa aibe mai multe fotografii, in al doilea sa aibe toate informatiile necesare, gen: dimensiuni, material, etc., sa nu stea clientul sa caute tot netul pt asemenea informatii, zic eu, vitale.
Va multumesc si sper sa luati in considerare aceste sfaturi.

Osiris
Mesaje: 550
Membru din: Mar Dec 08, 2009 22:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Magazin Nou

Mesaj de Osiris »

Si nu in ultimul rand, mult mai multe produse si brand-uri: Delkim, Trakker, PB Products, Carp Sounder, Matrix, Mainline, Solar, ESP, Enterprise Tackle, ACE, TF Gear, eventual marci din USA, etc.
Multumesc.

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Magazin Nou

Mesaj de gabi1 »

Cu importurile din USA este mai delicat intrucat taxele si transportul reprezinta cca 35% din valoarea marfii.
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
Calin Visoianu
Mesaje: 279
Membru din: Sâm Oct 22, 2011 15:46

Re: Magazin Nou

Mesaj de Calin Visoianu »

Osiris scrie:Si nu in ultimul rand, mult mai multe produse si brand-uri: Delkim, Trakker, PB Products, Carp Sounder, Matrix, Mainline, Solar, ESP, Enterprise Tackle, ACE, TF Gear, eventual marci din USA, etc.
Multumesc.
In principiu putem importa orice. Insa fiecare magazin isi alege marcile importate in urma unui studiu de piata. Astfel se nasc concluzii care stau la baza luarii deciziilor de a nu importa spre exemplu Delkim, deoarece in opinia noastra au o imagine din ce in ce mai slaba pe piata pentru ca produsele lor nu mai sunt nici pe departe ce au fost din punct de vedere al calitatii, Trakker deoarece articolele ce fac parte din categoria camping sosesc de prea multe ori cu defecte si trebuiesc returnate, Matrix pentru ca este o marca prea scumpa pentru Romania... si asa mai departe. Bineinteles ca intotdeauna in randul utilizatorilor vor exista pareri pro si contra, pentru ca fiecare este influentat de modul in care s-a comportat produsul in mainile lui.
In schimb ati mentionat si marci pe care urmeaza sa le comercializam. Totodata, va pot asigura ca odata cu sfarsitul lunii februarie veti gasi in magazinul nostru firme ce vor fi importate de catre noi in mod direct din USA.
Va multumim pentru sugestii.
Doctor Fishing

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “DOCTOR FISHING”