Alegere set swingere.

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Alegere set swingere.

Mesaj de gabi1 »

Folosesc de 2 sezoane mkm2 de la Dan Mitranescu, m-a costa un set plus inca unul alb si unul mov fix cat te-a costat pe tine un singur swinger, cumparat o data da' bine. Fac fix acelasi lucru.
Cavalere, pedigreul costa... :D
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: Alegere set swingere.

Mesaj de DumiD »

gabi1 scrie:
Folosesc de 2 sezoane mkm2 de la Dan Mitranescu, m-a costa un set plus inca unul alb si unul mov fix cat te-a costat pe tine un singur swinger, cumparat o data da' bine. Fac fix acelasi lucru.
Cavalere, pedigreul costa... :D
stai asa, ca pedigree-ul si parada pe balta e una si cumparatul o data da' bine e alta...despre ce vorbim? aaa..vrei sa fi barosan pe balta...ok, fiecare e liber sa faca ce vrea, dar sa zici ca restul sunt shifturi si tot la q7 ajungi vrei nu vrei e o mare prostie !

lucian_dj
Mesaje: 317
Membru din: Lun Mar 14, 2011 23:10
Puncte: 0
Localitate: craiova

Re: Alegere set swingere.

Mesaj de lucian_dj »

Am avut primul model de euroswinger și leam dat după 12 ani la 60% din prețul plătit inițial pentru mine asta este o garanție

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: Alegere set swingere.

Mesaj de DumiD »

o garantie ca ce, ca intinde altfel firul decat swingere mai ieftine?

darius123
Mesaje: 682
Membru din: Lun Iun 21, 2010 0:43
Puncte: 0
Localitate: TIMISOARA

Re: Alegere set swingere.

Mesaj de darius123 »

Nu vreau sa intru in polemica cu nimeni, dar am un set de swingere mk2(clasic) de la Hakuyo si sunt praf. S-au oxidat, greutatea culiseaza mult prea usor,balamaua ,,sare'' prea usor, etc.
Sincer, mai bine dau 50 ron pe un Fox Mk2 second decat 20-30 pe un Hakuyo nou. Dupa 1 sezon, swingerul Fox cu siguranta o sa arate mai bine, chiar daca are cativa ani de folosire.
Daca tot vorbim de fite si parada modei, pentru ce este nevoie de un swinger lumino? Ai o statie care arata trasatura, ai un avertizor la care ramane ledul aprins si daca chiar esti orb si vrei pom de Craciun, ai functia de ,,night'' .

Avatar utilizator
florinalin
pescar de competitie
Mesaje: 1024
Membru din: Dum Dec 09, 2012 13:21
Puncte: 0
Localitate: Craiova

Re: Alegere set swingere.

Mesaj de florinalin »

darius123 scrie:Nu vreau sa intru in polemica cu nimeni, dar am un set de swingere mk2(clasic) de la Hakuyo si sunt praf. S-au oxidat, greutatea culiseaza mult prea usor,balamaua ,,sare'' prea usor, etc.
Sincer, mai bine dau 50 ron pe un Fox Mk2 second decat 20-30 pe un Hakuyo nou. Dupa 1 sezon, swingerul Fox cu siguranta o sa arate mai bine, chiar daca are cativa ani de folosire.
Daca tot vorbim de fite si parada modei, pentru ce este nevoie de un swinger lumino? Ai o statie care arata trasatura, ai un avertizor la care ramane ledul aprins si daca chiar esti orb si vrei pom de Craciun, ai functia de ,,night'' .

salut

Le ai asa pentru ca, cu siguranta nu ai avut grija de ele. Eu le folosesc de 2 sezoane si se prezinta impecabil, ca noi. Merita toti banii.
A bad days fishing is better than a good day at work...

darius123
Mesaje: 682
Membru din: Lun Iun 21, 2010 0:43
Puncte: 0
Localitate: TIMISOARA

Re: Alegere set swingere.

Mesaj de darius123 »

Le-am cumparat acum 3-4 ani dar intre timp am cumparat Fox Mk2. Anul trecut am dat de ele prin geanta si m-am speriat de felul cum arata.In aceleasi conditii am pastrat si swingerele Fox, dar folosite mult mai intens.
Sunt produse la care nu merita sa dai de 2-3 ori mai mult doar pentru firma, dar nici nu sunt adeptul sa cumpar un produs si sa trebuiasca sa schimb, sa modific, sa reglez....doar pentru cativa zeci de ron castig.

PallBogdan
pescar de competitie
Mesaje: 2792
Membru din: Dum Iul 06, 2014 12:48
Puncte: 0
Localitate: Pitesti
Contact:

Alegere set swingere.

Mesaj de PallBogdan »

Am swingerele mk2 de la Dan Mitranescu de doi ani. Au prins toate tipurile de vreme posibila si imposibila pe balta. Nu au nici un punct de rugina, greutatea functioneaza la fel de bine pentru fiecare...si le am pe toate 6, culori diferite, iar firul este eliberat exact ca in prima zi in care i-am folosit.

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Alegere set swingere.

Mesaj de Dan Mitranescu »

darius123 scrie:Nu vreau sa intru in polemica cu nimeni, dar am un set de swingere mk2(clasic) de la Hakuyo si sunt praf. S-au oxidat, greutatea culiseaza mult prea usor,balamaua ,,sare'' prea usor, etc.
Sincer, mai bine dau 50 ron pe un Fox Mk2 second decat 20-30 pe un Hakuyo nou. Dupa 1 sezon, swingerul Fox cu siguranta o sa arate mai bine, chiar daca are cativa ani de folosire.
Daca tot vorbim de fite si parada modei, pentru ce este nevoie de un swinger lumino? Ai o statie care arata trasatura, ai un avertizor la care ramane ledul aprins si daca chiar esti orb si vrei pom de Craciun, ai functia de ,,night'' .
Darius, daca imi arati un singur swinger Hakuyo MKM2 lumino ca prezinta urme de rugina, eu iti fac cadou un set nou nout de swingere Fox.
Eu cred ca le confunzi cu cele care costau 19 lei si care sh se faceau cadou. :wink:
Balamaua la swingere trebuie inteleasa ca frana de la mulinete, sau volumul de la avertizori. Si Fox-ul a avut loturi cu balamaua extrem de slaba, dar am explicat si acolo, ca lucruri ce se rezolva sub un minut, chiar nu reprezinta o problema. Se numesc reglaje.
Uite, am aici un set de swingere MKM2, ce au cu mult peste 10 tone de peste ( ca nu numai timpul este o unitate de verificare a unui produs :wink: ) si se comporta foarte bine, iar ca urme de uzura sau rugina, nici nu se pune problema:
https://www.youtube.com/watch?v=_Q7SJM-ZZdg
Nu stiu ce le lipseste ...?

darius123
Mesaje: 682
Membru din: Lun Iun 21, 2010 0:43
Puncte: 0
Localitate: TIMISOARA

Re: Alegere set swingere.

Mesaj de darius123 »

Domnule Dan, produsele Hakuyo se vand de mult si au o calitate precara. Swingerele cumparate de mine sunt modelul clasic de Mk2 si au fost cumparati dintr-o piata din Timisoara. Discutia mea se referea la comparatie dintre un produs original Fox Mk2 si o copie Hakuyo Mk2.
Produsele Hakuyo pe care v-ati pus amprenta nu au nici o treaba cu vechiul Hakuyo, dar pietele sunt pline de produse Hakuyo de proasta calitate, comparabile cu produse de la Diamant Alb, Fl, etc.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”