Ata dentara

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

Adriano si ex partenerul meu.

nici unul nici altul nu aveti dreptate.
1 aceasta montura nu se foloseste exclusiv la boilisuri plutitoare. se folosesc si la boilisuri normale.

2 Adriano, daca te aude ripamonti ca faci sant pentru a sta firul mai bine, te trage de urechi.
Ripamonti chiar insista si atrage atentia sa nu se faca sant.

3 daca aceasta metoda nu prea este folosita se datoreste faptului ca e mult de munca.

4 Cauciucurile de care vorbeste Adi, sunt bune din punct de vedere comercial.

5 Montajul cu ata dentara este unul de finete si atit.

6 Cine ma contrazice ii pot demonstra practic, si pe caseta direct cu Ripamondi.

Adriano, nu cred ca-l contesti pe Ripamondi ca pescar. Il cunosti personal :lol: din cite stiu.

burada adrian
Mesaje: 65
Membru din: Vin Ian 28, 2005 15:44
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de burada adrian »

:lol: Si practic MAESTRE.Apropos "mincam ceva partenere,facem o salata". :lol: CU STIMA SI RESPECT

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

Facem o salata si un amestec bahic. :lol: la doza de 2l. :lol:

burada adrian
Mesaje: 65
Membru din: Vin Ian 28, 2005 15:44
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de burada adrian »

:lol: :lol: :lol: MAESTRE daca amestecul este bine facut si aroma de struguri ests foarte solubila in apa minerala(rece binenteles) ne innadim de toata frumusetea,mai ales daca il faci in "BORCANASUL" de dip de 3L cu pompita.TE PUP. :lol: :lol: :lol:

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

cornel rosioru scrie:Probabil c-ar mai fii variante. Depinde de imaginatia pescarului. Daca ai fost atent atunci la Peris, mie nu-mi lipseste ata dentara din trusa.
Maestre asta o detii pentru pentru fripturi , nu pentru boilies :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

:lol: Val, o bucata de ata dentara in trusa omului, rezolva multe peobleme. :lol:

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

Pai asta spuneam si eu Maestre ! Pofta Buna !!

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

:lol: Multumesc si pofteste la masa. :lol:

Avatar utilizator
musaro adriano
Mesaje: 154
Membru din: Lun Ian 10, 2005 21:14
Puncte: 0
Localitate: torino/ploiesti

Mesaj de musaro adriano »

don Cornele, nu am vrut sa contest sau sa contRazic pe tine sau pe Ripamonti (doamne fereste) pe nimeni de fapt. Cum am specificat la sfarsitul scrisoare a mea, este numai o parere personala, mai mult, am sfatuit dom. florin sa testaza oricum metod cu ata, inca mai mult, i am sfatuit sa testasa plutirea a casa de o boiles pop-up de ultima generatie taiata la jumatate pentru a vedea ca "linistit" pluteste mai de BINE 48 ore in conditie de absorbirea maxima. La "presentarea" unde tu zici ca e vorba de "finete" vreau sa te contrazic cu o intrebarea: "cornel schimba presentarea daca agat cu ata dentara boiles sau sal gauresc si lagat cu un elastic tot la un inel de otel pe rig, tinend in considerare ca boiles pluteste oricum? Video lui ripamonti lam si eu si are cateva ani bun. Nu o sa vezi ripamonti acuma ca se chinue sa baga ata dentala la o boiles pop up:garantat. Oricum cornel fiecare cu tecnica lui si cu chinu lui (eu personal prefer sa fiu sigur ca boiles a mea este inca pe elastic dupa aruncare decat sa stau cu gandire ca sa desprins de ata (si se intampla...). Este numai vorba de pareri dar fiecare este liber sa foloseseasca metoda cea mai potrivita pentru stilu lui da a pescui: peste sa fie!! Sper sa nu iai scrisoare aceasta ca o contrazire, am expres numai parere personal.ciao
ps. apropo de sant, daca este de facut sau nu, Si acest este o parere personala: mult ani anoarma crapari englesi foloseao sant pentru ca dupa cateva ore de imersie boiles se unfla si impingand pe ata se intampla 2 lucruri: sau tinea foarte bine boiles, sau se desprindea. Eu sunt de o parere: d-rig cu elastic este solutia cea mai moderna care firme de pescuit ne ofera astas la nivel de presentare si de eficienta. ciao.
RESPECT, Musaro Adriano

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

Am inteles Adriano.
Eu sunt mai conservator. Metodele pe care le-am invatat si au dat rezultate le folosesc si acum.
Referitor la intrebarea lui Florin, am vrut sa inteleaga omul la ce se foloseste firul dentar.
:lol: In rest, sa auzim de bine, ca de rele................. :lol: :lol: :lol:

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”