ATENTIE ! SHIMANO BBRLC SUSPECTE.....SI IN ROMANIA !

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

ATENTIE ! SHIMANO BBRLC SUSPECTE.....SI IN ROMANIA !

Mesaj de Vladut Mateianu »

Ieri m-am intors de la o partida de pescuit din Ungaria si am aflat de cea mai recenta problema a pescarilor maghiari :
Piata ungureasca de pescuit a fost invadata de mulinete Shimano BBRLC asemanatoare cu originalul , dar cu preturi cuprinse intre 120 si 140 de euro !!!!!!!!! :roll: Firma Shimano nu stie nimic de aceasta serie !
Asadar aveti grija, bisnitarii romani de scule nu vor ezita sa profite !
Ultima oară modificat Joi Noi 01, 2007 11:48 de către Vladut Mateianu, modificat 1 dată în total.
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

mirceas

Mesaj de mirceas »

sau e doar anti-reclama, stim cu totii preturile locale la "Shimano originale".

macar specifica in detaliu cum se deosebeste un fals de un original, sa stie lumea de ce sa se fereasca. pretul foarte scazut nu e un argument, poti lua ceva contrafacut si la pretul de piata.

raduC
Mesaje: 1
Membru din: Mar Ian 02, 2007 18:29

Mesaj de raduC »

@mirceas

:shock: Esti tare frate, ii raspunzi campionului, celebrului castigator de concursuri de crap dl. Vladut Mateianu, care prin acest topic urmarea sa transmita clientilor sa nu cumpere Shimano BBLC de pe piata la pret mai mic decat il are dansul in magazinul sau. Atragand subtil atentia (faptul ca fusese la o partida de pescuit in Ungaria si doar ce aflase de recenta problema a pescarilor maghiari - aceste falsuri) asupra acestor mulinete , uita ca si dansul le are la magazin, tot de pe acelesi meleaguri de unde vin si "falsurile Shimano BBLC" dar si cu un pret de nesimtire ( a... era sa uit, numai atunci cand nu sunt reduceri :oops: ) . Baiat finut cum il stim, isi facea "probleme" deja, se gandea ca :roll: Firma Shimano nu stie nimic de aceasta serie!
E, sa il instintam pe acest cunoscator al pietei de echipament de carpfishing, ca Shimano are chiar o reprezentanta in Ungaria, mai precis la Budapesta, iar daca acolo ar fi aparut falsuri pe acea piata aceasta reprezentanta ar fi aflat inaintea "campionului" nostru si ar fi transmis :o si neinformatilor :cry: de la SHIMANO, fapta respectiva .Sau poate acestia nu au fost si ei la pescuit ca sa poata sa afle ?
Vizavi de cunoscatorii produselor Shimano, cunoscatori ai Shimano BBLC in special "credeti ca ar putea aparea falsuri ale acestor produse si mai ales pe piata maghiara ?". Ei bine eu cred ca nu, iar daca era sa apara mai de graba apareau pe piata romaneasca decat pe cea maghiara care este full de Shimano BBLC de destula vreme (mai ales la preturi cumsecade - sau mai bine zis europene, nu de nesimtire ca la noi).
Probabil ca anul acesta prin martie pe undeva, o sa ne trezim dupa o partida a dl. Vladut Mateianu, sa zicem la bulgari, ca acesta va posta :
Piata bulgareasca de pescuit a fost invadata de mulinete Daiwa Infinity asemanatoare cu originalul, la preturi foarte mici.

As vrea sa va atrag atentia domnule ca aceasta piata romaneasca de carpfishing a mai evoluat, nu mai este cea de acum cativa ani in urma.

horiacrap
Mesaje: 91
Membru din: Dum Feb 19, 2006 16:24
Puncte: 0
Localitate: Baia Mare / UK
Contact:

Mesaj de horiacrap »

Sincer nici eu nu am auzit de asa ceva si merg destul de, des in Ungaria. Pretul real la reprezentanta Shimano din Ungaria este de fix 200 euro si ceva mai mic in magazine in perioada asta, asa ca fiti atenti la tot ce gasiti cu mult sub pretul respectiv. Cum zice si Vladut s-ar putea sa existe si ceva imitatii facute de baieti "inteligenti" dar, spun inca o data ca nu am auzit de asa ceva inca. Sa stiti ca cele mai multe produse shimano comercializate la noi in tara sunt din Ungaria si asta stiu foarte multi comercianti, pescari mari, de competitie si nu numai! Exista si la noi un fel de reprezentanta shimano, care acorta service, piese de schimb etc si care are niste preturi de doua ori si ceva mai mari.
Bafta in noul an si sa nu cadeti in "plasa" :wink:

@raduC
Nu te supara, fiecare i-si spune parerea, buna sau rea ca de aia suntem pe forum, sa lamurim problemele ce ne baga in ceata :D
WWW.HORCARP.RO | FIR INTINS !!!

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cornelserbu »

@ horiacarp

iti multumesc frumos in numele tuturor pescarilor pentru "bafta" pe care ne-ai urat-o :lol: :evil: :lol:
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de andrei vladeanu »

este cantecul vostru de lebada, baieti!
a intrat Romania in UE, nu mai luati tva-ul inapoi, s-a terminat cu bisnita in ungaria!
la munca!
The One Team

bigcatfishunter
Mesaje: 10
Membru din: Lun Noi 27, 2006 8:41
Puncte: 0
Localitate: TIRGU -MURES

Mesaj de bigcatfishunter »


Cucu Ionel
Mesaje: 475
Membru din: Vin Ian 20, 2006 19:25
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Mesaj de Cucu Ionel »

Da'macar tradu,daca nu comentezi!!! :evil:
Fir intins

bigcatfishunter
Mesaje: 10
Membru din: Lun Noi 27, 2006 8:41
Puncte: 0
Localitate: TIRGU -MURES

Mesaj de bigcatfishunter »

Pretul este 48900 forinti .
La cursul valutar de azi -3 ian 2007 - este egal cu 6.503.700 lei vechi sau 650,3 lei noi sau 193,7 EU . 8) 8) 8)

mirceas

Mesaj de mirceas »

La Multi Ani la toti! partide multe si frumoase!

motivatia mea de om mai greu de fraierit (sper :lol: ): nu cred in zvonuri, indiferent de cine le lanseaza, cunoscator sau nu.

astept un statement oficial de la Shimano si atunci mai vorbim. orice companie care se respecta isi protejeaza produsele si ofera suficiente informatii care sa il fereasca pe consumator de cele contrafacute. nimanui nu ii convine sa cumpere facaturi.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”