Avertizori Tazura/MTX class new concept

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
matei1971
Mesaje: 748
Membru din: Vin Iul 13, 2007 21:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Avertizori Tazura/MTX class new concept

Mesaj de matei1971 »

mihai87tk scrie:
Mie Mai 19, 2021 14:55
matei1971 scrie:
Mie Mai 19, 2021 14:29
Având în vedere că ați cumpărat avertizorii din magazin și nu online aveați drept de retur 24ore! După acest termen trebuiau trimiși la reparat în garanție în nici un caz nu mai aveați dreptul la retur! Dan v-a oferit să ii aduceți retur și să primiti banii, ce vreți mai mult?

Trimis de pe al meu HD1913 folosind Tapatalk

Ai termen 14 zile retur.
”În cazul lipsei conformităţii, consumatorul are dreptul de a solicita vânzătorului în primul rând repararea produsului sau are dreptul de a solicita înlocuirea produsului, în fiecare caz fără plată, cu excepţia situaţiei în care măsura este imposibilă sau disproporţionată”, spune legea 449, nemodificată sub acest aspect de OG9/2016.

Deci iar mananci ......! Dan a fost mai mult decat DOMN cu tine!
Când esti mort, nu stii asta - dar ii afecteaza pe ceilalti. La fel si când esti prost.

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Avertizori Tazura/MTX class new concept

Mesaj de Dan Mitranescu »

mihai87tk scrie:
Mie Mai 19, 2021 14:47


Sa aveți parte de bani cat fabulați aici cum ca as primi eu ca sa va fac antireclama, sau asa noroc sa aveți dacă eu sunt pus de cineva anume pentru a va denigra imaginea.
Va rog atunci sa ma actionati in instanță pentru ceea ce susțineți.

Iar legat de bonul valoric se poate verifica foarte ușor daca mi-ați eliberat bon fiscal pentru acel set in ziua respectiva.
Am specificat in momentul mesajului legat de influenceri ca nu are legatura cu dumneavoastra.
Nu pentru asta va acuz. Iar incercati sa va abateti de la intrebarile mele concrete?!

In instanta putem merge doar daca nu o scoatem la capat aici, dar pentru prejudiciu de imagine si pentru calomnie, in niciun caz ca va acuz de faptul ca sunteti influencer. Nu am nicio dovada in acest sens.

In continuare va rog sa raspundeti la intrebare:
Puteti sa-mi spuneti de ce imi denigrati munca si imagine, fara sa cunosc vreun motiv prin care eu Mitranescu, sau produsele pentru care raspund moral, sa va fi prejudiciat cu ceva ?
Care este motivul pentru care va pierdeti atata timp ca sa scrieti mesajul de la inceputul topicului?
Este evident faptul ca in lipsa motivelor justificabile, actiunea dumneavoastra are un cu totul alt scop, iar acest lucru trebuie lamurit sub o forma sau alta.

mihai87tk
Mesaje: 247
Membru din: Vin Mar 13, 2020 2:19
Puncte: 0
Localitate: Ploiești

Re: Avertizori Tazura/MTX class new concept

Mesaj de mihai87tk »

Dan Mitranescu scrie:
Mie Mai 19, 2021 15:34
mihai87tk scrie:
Mie Mai 19, 2021 14:47


Sa aveți parte de bani cat fabulați aici cum ca as primi eu ca sa va fac antireclama, sau asa noroc sa aveți dacă eu sunt pus de cineva anume pentru a va denigra imaginea.
Va rog atunci sa ma actionati in instanță pentru ceea ce susțineți.

Iar legat de bonul valoric se poate verifica foarte ușor daca mi-ați eliberat bon fiscal pentru acel set in ziua respectiva.
Am specificat in momentul mesajului legat de influenceri ca nu are legatura cu dumneavoastra.
Nu pentru asta va acuz. Iar incercati sa va abateti de la intrebarile mele concrete?!

In instanta putem merge doar daca nu o scoatem la capat aici, dar pentru prejudiciu de imagine si pentru calomnie, in niciun caz ca va acuz de faptul ca sunteti influencer. Nu am nicio dovada in acest sens.

In continuare va rog sa raspundeti la intrebare:
Puteti sa-mi spuneti de ce imi denigrati munca si imagine, fara sa cunosc vreun motiv prin care eu Mitranescu, sau produsele pentru care raspund moral, sa va fi prejudiciat cu ceva ?
Care este motivul pentru care va pierdeti atata timp ca sa scrieti mesajul de la inceputul topicului?
Este evident faptul ca in lipsa motivelor justificabile, actiunea dumneavoastra are un cu totul alt scop, iar acest lucru trebuie lamurit sub o forma sau alta.

Se pare ca nu înțelegeți, dacă nu accept faptul ca am primit produsele neconforme si imi spun părerea, asta înseamnă ca greșesc? Sau de când nu ai dreptul sa specifici ce ai intampinat cu anumite produse?
Legat de faptul ca lanseta a fost primita înapoi, era in termenul de 14 zile specificat pe site-ul d-voastră, in care spuneți ca primiți produsul înapoi fără vreo întrebare.
O sa întreb un avocat poate ma lămurește el de cand nu am voie sa imi spun părerea despre un produs cu probleme iar pentru asta sa fiu acuzat de calomnie.
Am încheiat orice discuție, urmați orice cale legală doriți d-voastră.

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Avertizori Tazura/MTX class new concept

Mesaj de Dan Mitranescu »

mihai87tk scrie:
Mie Mai 19, 2021 15:40

Se pare ca nu înțelegeți, dacă nu accept faptul ca am primit produsele neconforme si imi spun părerea, asta înseamnă ca greșesc? Sau de când nu ai dreptul sa specifici ce ai intampinat cu anumite produse?
Legat de faptul ca lanseta a fost primita înapoi, era in termenul de 14 zile specificat pe site-ul d-voastră, in care spuneți ca primiți produsul înapoi fără vreo întrebare.
O sa întreb un avocat poate ma lămurește el de cand nu am voie sa imi spun părerea despre un produs cu probleme iar pentru asta sa fiu acuzat de calomnie.
Am încheiat orice discuție, urmați orice cale legală doriți d-voastră.
:) tot va faceti ca nu intelegeti si o mutati de colo colo.

Pentru lanseta aveati drept de retur 14 zile, dar nu pentru avertizori. Despre avertizori vorbim legat de faptul ca magazinul fizic i-a primit inapoi.

Parerea despre lanseta nu exista. Doar o balacariti de la modul de livrare si pana la acele puncte de rasina pe care le considerati defecte de fabricatie, asa cum nimeni niciodata nu a mai cautat nod in papura unui produs de acest fel.
Aceasta balacareala avea ca unic scop tot persoana si activitatea mea personala si in niciun caz un produs pe care sunt convins ca habar nu aveti sa il folositi. Numai pentru faptul ca ati cumparat o singura lanseta pentru a pescui la crap si asta spune totul. Tinand cont ca ati mai vandut lansete noi, tot cate una, se pare ca aveti o placere a testa produse, dar nu toata lumea le primeste inapoi asa cum am facut eu.

Libera exprimare? :D
Domnule si eu consider ca sunteti un fatalau care cand prinde oameni cu bun simt sau care au o slabiciune, isi bate joc de ei. Cu toate aste nu vin in locul in care munciti sa spun asta. Va consider un frant care nu stie ce este aia o piulita, sau care nu poate sa scoata un punct de rasina de pe un inel fara sa strice ceva, dar cu toate astea nu ma apuc sa-mi spun parerea despre dumneavoastra in public si nu am sa o fac niciodata. :D
Ce iese pana la urma daca ne apucam sa ne spunem cu totii parerea despre oricine si orice.

Eu nu fac rau la oameni cand ii vad slabi si actionez doar proportional cu provocarea pe care mi-o pun la dispozitie.
Stati linistit, ca nu ma duc eu sa ma plang prin instante pentru astfel de lucruri.
Ma distrez doar, incercand sa dau o mana de ajutor societatii in care traim, impotriva abuzurilor de orice fel.
Am suficienti clienti care ma cunosc asa cum sunt si chiar nu ma intereseaza cei care sunt influentati de argumentele pe care le invocati in acest topic.

Ca sfat, invatati legile cum trebuie. Puteti sa o coaceti si mai bine magazinelor. Daca nu va dau bon aveti posibilitatea sa plecati cu produsele fara sa platiti. :wink: Este legal, puteti sa o faceti. :wink:

Pa. :wink: :)

pescarusull
Mesaje: 593
Membru din: Joi Sep 10, 2015 1:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Avertizori Tazura/MTX class new concept

Mesaj de pescarusull »

Ca sa fii influencer trebuie sa fii cineva, cineva care dintr-un motiv sau altul e bine vazut, sau casca lumea gura la el.
Eu daca ma apuc sa denigrez un brand, in domeniul auto sa zicem, cine ma baga in seama ? Nimeni.
Nici daca ma apuc sa-ti laud produsele nu ma baga nimeni in seama.
Stai linistit ca nu cred ca are cineva ceva cu tine sau cu produsele tale.
In alta ordine de idei, ti se pare o jignire profunda faptul ca cineva nu e multumit de produsul primit, dar ca-l faci pe om fatalau ti se pare ok.
"Ma antrenez intens la capatul berii
Trag burta nu piept, mai am sapte serii"

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Avertizori Tazura/MTX class new concept

Mesaj de Dan Mitranescu »

pescarusull scrie:
Mie Mai 19, 2021 18:11
Ca sa fii influencer trebuie sa fii cineva, cineva care dintr-un motiv sau altul e bine vazut, sau casca lumea gura la el.
Eu daca ma apuc sa denigrez un brand, in domeniul auto sa zicem, cine ma baga in seama ? Nimeni.
Nici daca ma apuc sa-ti laud produsele nu ma baga nimeni in seama.
Stai linistit ca nu cred ca are cineva ceva cu tine sau cu produsele tale.
In alta ordine de idei, ti se pare o jignire profunda faptul ca cineva nu e multumit de produsul primit, dar ca-l faci pe om fatalau ti se pare ok.
Nu am facut pe nimeni fatalau.
Am dat doar un exemplu legat de "libera exprimare" ca trebuie sa aiba limitele ei. Recititi ce am scris si nu-mi mai atribuiti lucruri nedemne de mine.

In general sunt un magnet pentru fatalai dornici de scandal care nu au altceva de facut pe lumea asta, asa ca termenul mi se pare prea banal ca sa il mai folosesc la adresa cuiva.

Dumneavoastra ce mai faceti ? Sunteti bine ?

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Avertizori Tazura/MTX class new concept

Mesaj de Dan Mitranescu »

matei1971 scrie:
Mie Mai 19, 2021 15:30
mihai87tk scrie:
Mie Mai 19, 2021 14:55
matei1971 scrie:
Mie Mai 19, 2021 14:29
Având în vedere că ați cumpărat avertizorii din magazin și nu online aveați drept de retur 24ore! După acest termen trebuiau trimiși la reparat în garanție în nici un caz nu mai aveați dreptul la retur! Dan v-a oferit să ii aduceți retur și să primiti banii, ce vreți mai mult?

Trimis de pe al meu HD1913 folosind Tapatalk

Ai termen 14 zile retur.
”În cazul lipsei conformităţii, consumatorul are dreptul de a solicita vânzătorului în primul rând repararea produsului sau are dreptul de a solicita înlocuirea produsului, în fiecare caz fără plată, cu excepţia situaţiei în care măsura este imposibilă sau disproporţionată”, spune legea 449, nemodificată sub acest aspect de OG9/2016.

Deci iar mananci ......! Dan a fost mai mult decat DOMN cu tine!
Va rog ceva, asa intre patru ochi, sa nu credeti ca legislatia pe care am adus-o in discutie este cea pe care o stiu. Vad ca va pricepeti si nu vreau sa credeti despre mine ca mananc si eu ... :D . Mananc pentru ca o merita lumea, dar nu se pune. :D

P.S. multumesc pentru apreciere. Nu ma vad "domn", pentru ca o iau pe aratura cand sunt nevoit. Pescuitul asta ne obliga cateodata. :) Am preferat sa fiu OM intodeauna si sa ajut pe cat de mult. Poate pare ca facem aceste lucruri din interes comercial. Este greu sa demonstrez ca nu este asa, dar va rog sa ma credeti ca o fac cu cea mai mare placere, iar omul multumit trimite o energie care ma motiveaza mai mult ca orice. Si asa sunt toti cei din jurul meu, sau cei cu care colaborez. Multumesc pentru interventie. Tot ce va rog este sa nu va consumati, pentru ca imi este jena datorita faptului ca eu ma distrez. :) Ma suna prieteni razand in hohote la ce tampenii imi dau prin minte. Incercati sa vedeti lucrurile ca ei. Nu are rost mai mult. :wink: :D

pescarusull
Mesaje: 593
Membru din: Joi Sep 10, 2015 1:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Avertizori Tazura/MTX class new concept

Mesaj de pescarusull »

Multumesc de intrebare, sunt bine.
Asa cum iti doresc si tie.
P.S. Cu ce vaccin te-ai vaccinat impotriva covid19 ?
"Ma antrenez intens la capatul berii
Trag burta nu piept, mai am sapte serii"

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Avertizori Tazura/MTX class new concept

Mesaj de Dan Mitranescu »

pescarusull scrie:
Joi Mai 20, 2021 1:08
Multumesc de intrebare, sunt bine.
Asa cum iti doresc si tie.
P.S. Cu ce vaccin te-ai vaccinat impotriva covid19 ?
Intrebarea este foarte grea. Sustin vaccinarea, motiv pentru care nu vreau sa vorbim prea multe despre doza cu care m-am vaccinat eu.
Important este ca s-au construit autostrazi in Romania si nimeni nu le mai duce dorul, important este ca in Franta s-a ieftinit benzina si "vestele galbene" au cu ce sa calatoreasca ieftin, important este ca in China nu se mai tavalesc copii aia cu telefoane de 1000 euro in mana ca este viata grea, .... important este ca in toate tarile lumii este liniste in privinta celor care considerau ca duc o viata grea, ... poate pentru ca cineva le insufla asta cu interesul de a destabiliza guvernele si implicit de a facilita avantaje altor structuri. Structurile alea nonguvernamentale despre care vorbea Trump in plenul ONU inainte cu doua luni sa apara liliacul. Cine stie ....
Imi pare rau pentru cele 372 RETELE DE CRIMA ORGANIZATA destructurate numai in Romania in aceasta perioada, sau de cele cateva mii de persoane decedate de covid, NEIDENTIFICATE. Sa nu ii planga si pe ei nimeni?! E greu ....
Imi pare rau pana si de multinationalele care nu plateau inpozit in nicio tara a lumii. Au disparut de pe piata in aceasta perioada. Pana si de ong-urile pe care le ..... grija de gandacelul care trece autostrada imi pare rau. Mancau si ele o paine cinstita avand grija de gandacel, chiar daca blocau proiecte si unii castigau foarte mult si nemeritat din aceste lucruri. Au disparut cu totul.
Ce sa zic... imi pare rau ca daca vrei sa faci trafic totul este verificat la sange la granita. De la controale efective si pana la necesitatea verificarilor prealabile de covid . Vai de ei saracii. Pana la urma erau si ei oameni. De unde acte false acum, de unde dovada ca nu ai covid. Cum sa te mai plimbi prin lume facand combinatii? Sa recunoastem ca le este si lor greu.
Si cand te gandesti ca totul a plecat de la un liliac.

P.S. totul ce am spus este un pamflet, iar orice asemanare cu realitatea este pur intamplatoare. :)

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Avertizori Tazura/MTX class new concept

Mesaj de Dan Mitranescu »

pescarusull scrie:
Mie Mai 19, 2021 18:11
Ca sa fii influencer trebuie sa fii cineva, cineva care dintr-un motiv sau altul e bine vazut, sau casca lumea gura la el.
Eu daca ma apuc sa denigrez un brand, in domeniul auto sa zicem, cine ma baga in seama ? Nimeni.
Nici daca ma apuc sa-ti laud produsele nu ma baga nimeni in seama.
Hai sa nu o lasam nici pe asta asa.
Sunt companii de influenceri, de care este evident ca nu stiti. Influencereala se face la nivel de companii. Intelegeti? Pe milioane de euro si profitand de "democratie", respectiv de "libera exprimare".
Angajatii acestor companii nu sunt cunoscuti ! Sunt zero oamenii ca popularitate, dar au gasit modalitatea sa castige un ban frumos, infect in opinia mea acest ban, in momentul in care prin nenumarate conturi false pe retelele de socializare manipuleaza masele in interese politice, de la destabilizarea guvernelor si pana in zona comerciala.

Influencerii de care spun eu nu sunt fetele alea care stau dezbracate pe insta sa le urmareasca barbatii adevarati, :)
Eu fac referire la partea infecta a acestei meserii.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”