Avertizori Tazura/MTX class new concept

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Avertizori Tazura/MTX class new concept

Mesaj de Dan Mitranescu »

Hai totusi sa lasam in dezbatere lucruri mult mai importante in viata oamenilor, asa cum sunt doua puncte de rasina pe inelele unei lansete.
Domnul Mihai, va rog, aveti cuvantul. :)

mihai87tk
Mesaje: 247
Membru din: Vin Mar 13, 2020 2:19
Puncte: 0
Localitate: Ploiești

Re: Avertizori Tazura/MTX class new concept

Mesaj de mihai87tk »

Dan Mitranescu scrie:
Joi Mai 20, 2021 11:51
Hai totusi sa lasam in dezbatere lucruri mult mai importante in viata oamenilor, asa cum sunt doua puncte de rasina pe inelele unei lansete.
Domnul Mihai, va rog, aveti cuvantul. :)
Doua puncte de rasina?dar pe maner ce are?tot rasina?zgarietura de pe blank?Adica platesc 750 pentru lanseta si primesc lanseta asa?sau cumva scria in specificatii : "cu posibile urme de rasina, zgarieturi si ce mai este pe maner", ca la produsele alimentare " cu posibile urme de...".
Daca d-voastra vi se pare normal, nu asta inseamna ca asa si trebuie sa fie.Dar daca tot nu este suficient o sa fac o intrebare pe grupul pescarilor de crap de pe facebook sa vedem parerile lor. Sa vedem cine greseste, eu ca client sau d-voastra ca vanzator.

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Avertizori Tazura/MTX class new concept

Mesaj de Dan Mitranescu »

Dan Mitranescu scrie:
Joi Mai 20, 2021 11:15
pescarusull scrie:
Joi Mai 20, 2021 1:08
Multumesc de intrebare, sunt bine.
Asa cum iti doresc si tie.
P.S. Cu ce vaccin te-ai vaccinat impotriva covid19 ?
Intrebarea este foarte grea. Sustin vaccinarea, motiv pentru care nu vreau sa vorbim prea multe despre doza cu care m-am vaccinat eu.
Important este ca s-au construit autostrazi in Romania si nimeni nu le mai duce dorul, important este ca in Franta s-a ieftinit benzina si "vestele galbene" au cu ce sa calatoreasca ieftin, important este ca in China nu se mai tavalesc copii aia cu telefoane de 1000 euro in mana ca este viata grea, .... important este ca in toate tarile lumii este liniste in privinta celor care considerau ca duc o viata grea, ... poate pentru ca cineva le insufla asta cu interesul de a destabiliza guvernele si implicit de a facilita avantaje altor structuri. Structurile alea nonguvernamentale despre care vorbea Trump in plenul ONU inainte cu doua luni sa apara liliacul. Cine stie ....
Imi pare rau pentru cele 372 RETELE DE CRIMA ORGANIZATA destructurate numai in Romania in aceasta perioada, sau de cele cateva mii de persoane decedate de covid, NEIDENTIFICATE. Sa nu ii planga si pe ei nimeni?! E greu ....
Imi pare rau pana si de multinationalele care nu plateau inpozit in nicio tara a lumii. Au disparut de pe piata in aceasta perioada. Pana si de ong-urile pe care le ..... grija de gandacelul care trece autostrada imi pare rau. Mancau si ele o paine cinstita avand grija de gandacel, chiar daca blocau proiecte si unii castigau foarte mult si nemeritat din aceste lucruri. Au disparut cu totul.
Ce sa zic... imi pare rau ca daca vrei sa faci trafic totul este verificat la sange la granita. De la controale efective si pana la necesitatea verificarilor prealabile de covid . Vai de ei saracii. Pana la urma erau si ei oameni. De unde acte false acum, de unde dovada ca nu ai covid. Cum sa te mai plimbi prin lume facand combinatii? Sa recunoastem ca le este si lor greu.
Si cand te gandesti ca totul a plecat de la un liliac.

P.S. totul ce am spus este un pamflet, iar orice asemanare cu realitatea este pur intamplatoare. :)
Sa o spunem inainte sa o spuna CCR. Totul a fost neconstitutional. Stiu eu. :wink: :) Putin cam greu s-au miscat lucrurile, desi era o problema de maxima urgenta, dar era mult de discutat .... Greu .... Stiu . :)

Numai ca, ce sa vezi, parghiile de control neconstitutionale au existat in toate formele in aceasta perioada, de la blocarea granitelor, controlat tot ce misca in trafic si pana la intratul in casa pentru verificarea de covid. :) Au cazut in controalele astea infractiuni care nu au cazut in 30 de ani, dar este pura intamplare. :)
P.S. repet : pamflet ! :)

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Avertizori Tazura/MTX class new concept

Mesaj de Dan Mitranescu »

mihai87tk scrie:
Joi Mai 20, 2021 14:07
Dan Mitranescu scrie:
Joi Mai 20, 2021 11:51
Hai totusi sa lasam in dezbatere lucruri mult mai importante in viata oamenilor, asa cum sunt doua puncte de rasina pe inelele unei lansete.
Domnul Mihai, va rog, aveti cuvantul. :)
Doua puncte de rasina?dar pe maner ce are?tot rasina?zgarietura de pe blank?Adica platesc 750 pentru lanseta si primesc lanseta asa?sau cumva scria in specificatii : "cu posibile urme de rasina, zgarieturi si ce mai este pe maner", ca la produsele alimentare " cu posibile urme de...".
Daca d-voastra vi se pare normal, nu asta inseamna ca asa si trebuie sa fie.Dar daca tot nu este suficient o sa fac o intrebare pe grupul pescarilor de crap de pe facebook sa vedem parerile lor. Sa vedem cine greseste, eu ca client sau d-voastra ca vanzator.
Mai omule, :D hai ca stie toata lumea ca vorbesc la misto de cand te apelez cu dumneavoastra. Asa sunt eu mai pervers in unele situatii. :)
Hai sa fim prieteni.
Esti nou in domeniul si nu ma cunosti. Am toata prietenia pentru pescari si ajut cu orice pot pe oricine. Ca dovada ca si tie ti-am primit inapoi atat lanseta cat si avertizorii, fara nicio problema, ca sa fii multumit. Cunosc foarte bine mentalitatea pescarilor. Ce mama naibi, este un domeniu in care trebuie sa ne simtim bine si stiu cat conteaza ca omul sa fie multumit, chiar daca unele tipicareli depasesc anumite limite. Nu trebuie sa-ti maschezi placerile in fata mea cu astfel de iesiri. Le cunosc prea bine, le respect si le rezolv. Nu este nevoie de scandal prietene. Am rezolvat eu pandalii mai mari ca ale tale, dar am si eu pretentia ca in comunicare sa fie omenie. Nu sunt comerciantul pe care il stii tu. Fac treaba asta cu placere si iti spun sincer ca pe drumul pe care sunt mi se rupe .... de antireclama ( sa ma scuze pescarusu pentru expresia folosita :) ).

In alta ordine de idei, cand te-am pacalit pe tine cu legile, au mai cazut in plasa cativa prieteni si asa a ajuns la mine informatia ca vrei sa-ti iei nu stiu ce avertizori sh.
Te rog eu frumos. Iti dau gratuit un set de avertizori Tazura ( 3+1 ) si ii folosesti cat vrei tu, iar dupa un an ii aduci inapoi sau imi dai banii pe ei. Nu arunca banii pe alte produse, ca nu se ridica la nivelul Tazura. Atentie, nu-ti dau bon! :) Numai ca trebuie sa astepti cateva zile pana cand vine lotul nou, ca am dat tot ce am avut.

Daca vrei lansete impecabile, ma anunti si vii la depozit, iti scot baxurile si iti alegi ce vrei. Puncte de rasina o sa gasesti pe multe, dar se curata usor. Iti arat. O lanseta dupa prima folosire o sa de zgarie in cotor inevitabil. Chiar si tu cand le verifici se vor zgaria pe dopul de aluminiu. Asa sunt toate. Asa este normal. Este ca si cum gasesti urme de praf pe o anvelopa noua. Pai pentru asta este facuta.

Repet, eu ti-am perceput starile, dar trebuie sa ma intelegi ca la asa cum ma cunosc, nu prea mi se potrivesc iesiri ca cele pe care le-ai dezvoltat la inceputul acestui topic.
Imi pare rau, daca te-am pacalit putin, sper sa nu fi deranjat vreun avocat :) .

Daca vrei sa fim prieteni si sa accepti una din propunerile mele, din partea mea ai toata deschiderea. :wink:

P.S. in atentia celor care se gandesc sa ma balacareasca pentru a ajunge la astfel de oferte, anunt ca stocul a fost epuizat. :)

Avatar utilizator
niu
Mesaje: 35
Membru din: Lun Ian 31, 2011 12:58
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Avertizori Tazura/MTX class new concept

Mesaj de niu »

P.S. in atentia celor care se gandesc sa ma balacareasca pentru a ajunge la astfel de oferte, anunt ca stocul a fost epuizat. :)
[/quote]


Nu puteati sa mai astepti si dumneavoastra putin cu P.S.-ul asta :cry:

Chiar imi facusem o ciorna cu balacareli... :mrgreen:

Avatar utilizator
razvan u.
pescar de competitie
Mesaje: 2954
Membru din: Mie Iul 30, 2008 15:00
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Avertizori Tazura/MTX class new concept

Mesaj de razvan u. »

Am niște lansete Hakuyo de 2.70 cumpărate acum vreo 2 ani.
Am scos niște pești mișto din Tancabesti și Sarulesti cu ele în ultimi doi ani.
Nu am ce sa le reproșez. La plantat sunt ce trebuie.
Totuși, e târziu sa vad dacă au urme de rășină? 😁
C. S. PELICANUL

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Avertizori Tazura/MTX class new concept

Mesaj de Dan Mitranescu »

razvan u. scrie:
Joi Mai 20, 2021 17:03
Am niște lansete Hakuyo de 2.70 cumpărate acum vreo 2 ani.
Am scos niște pești mișto din Tancabesti și Sarulesti cu ele în ultimi doi ani.
Nu am ce sa le reproșez. La plantat sunt ce trebuie.
Totuși, e târziu sa vad dacă au urme de rășină? 😁
Pentru dumneavoastra domnul Razvan gasesc oricand solutii sa va dau motive sa ma balacariti. :D Trebuie doar sa-mi cereti! :D

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Avertizori Tazura/MTX class new concept

Mesaj de Dan Mitranescu »

niu scrie:
Joi Mai 20, 2021 16:45
P.S. in atentia celor care se gandesc sa ma balacareasca pentru a ajunge la astfel de oferte, anunt ca stocul a fost epuizat. :)


Nu puteati sa mai astepti si dumneavoastra putin cu P.S.-ul asta :cry:

Chiar imi facusem o ciorna cu balacareli... :mrgreen:
[/quote]
Sunt precaut domnul Cornel, exact la dumneavoastra m-am gandit prina data cand am scris ps-ul. :)

mihai87tk
Mesaje: 247
Membru din: Vin Mar 13, 2020 2:19
Puncte: 0
Localitate: Ploiești

Re: Avertizori Tazura/MTX class new concept

Mesaj de mihai87tk »

Dan Mitranescu scrie:
Joi Mai 20, 2021 14:48
mihai87tk scrie:
Joi Mai 20, 2021 14:07
Dan Mitranescu scrie:
Joi Mai 20, 2021 11:51
Hai totusi sa lasam in dezbatere lucruri mult mai importante in viata oamenilor, asa cum sunt doua puncte de rasina pe inelele unei lansete.
Domnul Mihai, va rog, aveti cuvantul. :)
Doua puncte de rasina?dar pe maner ce are?tot rasina?zgarietura de pe blank?Adica platesc 750 pentru lanseta si primesc lanseta asa?sau cumva scria in specificatii : "cu posibile urme de rasina, zgarieturi si ce mai este pe maner", ca la produsele alimentare " cu posibile urme de...".
Daca d-voastra vi se pare normal, nu asta inseamna ca asa si trebuie sa fie.Dar daca tot nu este suficient o sa fac o intrebare pe grupul pescarilor de crap de pe facebook sa vedem parerile lor. Sa vedem cine greseste, eu ca client sau d-voastra ca vanzator.
Mai omule, :D hai ca stie toata lumea ca vorbesc la misto de cand te apelez cu dumneavoastra. Asa sunt eu mai pervers in unele situatii. :)
Hai sa fim prieteni.
Esti nou in domeniul si nu ma cunosti. Am toata prietenia pentru pescari si ajut cu orice pot pe oricine. Ca dovada ca si tie ti-am primit inapoi atat lanseta cat si avertizorii, fara nicio problema, ca sa fii multumit. Cunosc foarte bine mentalitatea pescarilor. Ce mama naibi, este un domeniu in care trebuie sa ne simtim bine si stiu cat conteaza ca omul sa fie multumit, chiar daca unele tipicareli depasesc anumite limite. Nu trebuie sa-ti maschezi placerile in fata mea cu astfel de iesiri. Le cunosc prea bine, le respect si le rezolv. Nu este nevoie de scandal prietene. Am rezolvat eu pandalii mai mari ca ale tale, dar am si eu pretentia ca in comunicare sa fie omenie. Nu sunt comerciantul pe care il stii tu. Fac treaba asta cu placere si iti spun sincer ca pe drumul pe care sunt mi se rupe .... de antireclama ( sa ma scuze pescarusu pentru expresia folosita :) ).

In alta ordine de idei, cand te-am pacalit pe tine cu legile, au mai cazut in plasa cativa prieteni si asa a ajuns la mine informatia ca vrei sa-ti iei nu stiu ce avertizori sh.
Te rog eu frumos. Iti dau gratuit un set de avertizori Tazura ( 3+1 ) si ii folosesti cat vrei tu, iar dupa un an ii aduci inapoi sau imi dai banii pe ei. Nu arunca banii pe alte produse, ca nu se ridica la nivelul Tazura. Atentie, nu-ti dau bon! :) Numai ca trebuie sa astepti cateva zile pana cand vine lotul nou, ca am dat tot ce am avut.

Daca vrei lansete impecabile, ma anunti si vii la depozit, iti scot baxurile si iti alegi ce vrei. Puncte de rasina o sa gasesti pe multe, dar se curata usor. Iti arat. O lanseta dupa prima folosire o sa de zgarie in cotor inevitabil. Chiar si tu cand le verifici se vor zgaria pe dopul de aluminiu. Asa sunt toate. Asa este normal. Este ca si cum gasesti urme de praf pe o anvelopa noua. Pai pentru asta este facuta.

Repet, eu ti-am perceput starile, dar trebuie sa ma intelegi ca la asa cum ma cunosc, nu prea mi se potrivesc iesiri ca cele pe care le-ai dezvoltat la inceputul acestui topic.
Imi pare rau, daca te-am pacalit putin, sper sa nu fi deranjat vreun avocat :) .

Daca vrei sa fim prieteni si sa accepti una din propunerile mele, din partea mea ai toata deschiderea. :wink:

P.S. in atentia celor care se gandesc sa ma balacareasca pentru a ajunge la astfel de oferte, anunt ca stocul a fost epuizat. :)
Cred ca discuțiile ar trebui sa se oprească aici, nu am nevoie de nici un cadou. Atât va mai zic asa sa ma ajute pe mine Dumnezeu daca am mințit cu ceva sau dacă am spus astea ca sa va denigrez cumva si asa sa il ajute Dumnezeu pe cel care minte.
Si da am cautat niște avertizorii sh datorita faptului ca nu se mai fabrică, am si găsit chiar, impecabili set 4+1 JRC DS3, atât estetic cat si funcțional, alt nivel, alți bani bineînțeles, insa a meritat fiecare ban plătit.
Imagine

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Avertizori Tazura/MTX class new concept

Mesaj de Dan Mitranescu »

mihai87tk scrie:
Joi Mai 20, 2021 18:25

Cred ca discuțiile ar trebui sa se oprească aici, nu am nevoie de nici un cadou. Atât va mai zic asa sa ma ajute pe mine Dumnezeu daca am mințit cu ceva sau dacă am spus astea ca sa va denigrez cumva si asa sa il ajute Dumnezeu pe cel care minte.
Si da am cautat niște avertizorii sh datorita faptului ca nu se mai fabrică, am si găsit chiar, impecabili set 4+1 JRC DS3, atât estetic cat si funcțional, alt nivel, alți bani bineînțeles, insa a meritat fiecare ban plătit.
Imagine
Sa ii stapanesti sanatos. Ma bucur ca ti-ai gasit un produs care sa te multumeasca.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”