corturi pro si contra

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Mesaj de Cristi Y »

@verde

atata timp cat ai cerut o parere nu vad de ce contesti un sfat...dar se vede de la o posta ca esti fiert pe mocaciune asa ca nu poti face diferenta intre un lucru ieftin si unul de calitate...cand vei avea jumatate din furtunile care le-am prins eu pe balti vei intelege ce am vrut sa spun cu postarea anterioara , pana atunci succes la tocmeli si chilipiruri
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

Avatar utilizator
verde
Mesaje: 56
Membru din: Dum Apr 30, 2006 12:22

Mesaj de verde »

@ cristi
acelasi topic l-am pus si pe alt site de pescuit si am primit numai raspunsuri la harneala(ca nu poti sa iei cort de firma la banii astia,etc.) si am vrut doar sa demonstrez ca se poate, intradevar poate m-am cam infierbintat, oricum mercy de sfat
sanatate :) :)

@vladut
sincer nu am inteles la ce te referi :?: :)
LA MAI MARE !

Avatar utilizator
Dr.X
Mesaje: 3
Membru din: Joi Apr 20, 2006 11:09
Puncte: 0
Localitate: Arad

Mesaj de Dr.X »

dupa cate stiu eu Nash outlaw hurricane, este mai mult o umbrela decat un cort, daca vei cauta bine pe situri vei observa cu stupoare ca nu se gaseste in categoria Bivvies, ci il vei gasi la categoria Fishing umbrelas :shock: .
Deci ti-ai cumparat o umbreluta mai rasarita , ce aia ta esti bengos e de la Nash 8) 8)

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cornelserbu »

@ Verde

Sa inteleg ca Terente ti-a dat cei 370 ron, ca alt ajutor din parte lui nu pre vad cum ti-ar fi dat un "bosiman" (apropos de avatarul lui Terente si de unele aparitii ale lui in frumosul si mirificul peisaj al deltei) :lol: :lol: :lol:
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
verde
Mesaje: 56
Membru din: Dum Apr 30, 2006 12:22

Mesaj de verde »

astazi este ultima data cind mai raspund la acest topic ca deja am primit atitea raspunsuri incit nu stiu pe care sa-l mai cred :!:
deci declarati-l inchis :lol: :lol: :lol:
cit despre terente nu stiu cit de bine il stiti
pa si la mai mare!
8) 8)
LA MAI MARE !

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

@ verde
Ca sa iti raspund si eu ptr ultima data, afla ca accelasi cort il avem si noi la Senzor, la aceiasi bani, atata ca eu il consider o mizerie de aceea nici nu-l recomand la nimeni. Peste cateva luni o sa-mi dai dreptate.

PS In general, cand vrei sa te interesezi despre un produs, intreaba-i pe cei care se pricep, nu pe toti ........ :oops: :wink:

In rest, numai bine !
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

horiacrap
Mesaje: 91
Membru din: Dum Feb 19, 2006 16:24
Puncte: 0
Localitate: Baia Mare / UK
Contact:

Mesaj de horiacrap »

Apropos de cei cunoscatori. Vladut si ceilalti, ce parere aveti de Target Dome 05 de la Pelzer. I-mi place modelul, materialul si pretul.
Au doua dimensiuni, unu are lungime 2,40 si unu 3,30. Vladut, care din ele le aveti si ce pret au? Am mai gasit ceva asemanator de la JRC Continental Geodisic MK III, dar mi se pare mai solid pelzer-ul. Bugetul alocat cortului e pana in 750ron, si de preferinta sa incapa doua paturi (2 persoane) pentru orice eventualitate :wink: si sa nu mi-l indoaie vantul :D

http://www.ilcaselloesche.it/prodotti.p ... ndi&id=178
WWW.HORCARP.RO | FIR INTINS !!!

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

Modelul de la Pelzer s-a terminat ,costa cam 200 euro cel mare.
Saptamana viitoare soseste marfa de la JRC, care cred eu ca sunt mai bune dpdv calitativ ! Si costa tot pe acolo !
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
freecarp
Mesaje: 62
Membru din: Mar Ian 24, 2006 22:37
Puncte: 0
Localitate: Gummersbach

Mesaj de freecarp »

Vladut
la ce pret o sa aveti STI 1man twin skyn de la JRC
multam Dan

horiacrap
Mesaje: 91
Membru din: Dum Feb 19, 2006 16:24
Puncte: 0
Localitate: Baia Mare / UK
Contact:

Mesaj de horiacrap »

Vladut am o nelamurire. La Target Dome, cel mic, am vazut in diverse locuri ca are 2.40 latime si 2.10 adancime + 70 terasa asa ar incapea 2 paturi stanga dreapta. Dar am vazut in alte locuri ca ar avea 2.40 adancime si 2.10 latime si asa cam faci balet :lol: printre 2 paturi. La fel si cu Continentalul Geodisic de la JRC, care zice ca e de 2 persoane. Are latime 2.05 si adancime 2.65 + terasa 60. La asta cum pui doua paturi? ca stanga dreapta o dai iar pe balet, iar daca le pui cap in cap, unu in spate si altul pe o laterala, iesi vreo 20 cm cu picioarele pe terasa, ca paturile au 85/200cm. Lamuriti-ma si pe mine cu dimensiunile reale. :?:
Vladut si un pret corect :wink: la Continentalul JRC daca se poate.
WWW.HORCARP.RO | FIR INTINS !!!

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”