Costum anti frig?!

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Costum anti frig?!

Mesaj de miyagi »

Daca te aranjeaza am eu un Jaxon cu salopeta cu care n-am avut probleme pe care vreau sa-l dau impreuna cu inca un costum ossy moak/cabelas de ploaie. Jaxonul e cel cu textura groasa la materialul exterior. Tine bine si la tavaleala.
Urban culture.

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Costum anti frig?!

Mesaj de Vladut Mateianu »

Prologic am eu si nu sunt deloc multumit, plus ca am dat o gramada de bani pe el...(circa 500 lei doar geaca !).

te sfatuiesc sa iti iei ceva din Gore-Tex, eu am costum de la Red Head si este belea, dormi si in ninsoare....

poti comanda pe bass.pro sau pe cabbelas... te pot ajuta alti colegi de forum care comanda de prin america !
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Costum anti frig?!

Mesaj de andrei vladeanu »

Vladut Mateianu scrie:, dormi si in ninsoare....
e periculos. cand te trezesti exista riscul sa se dea copiii cu sania pe tine :)
The One Team

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Re: Costum anti frig?!

Mesaj de Cristi Y »

Da , dar poate sa apara si Saint Bernard-ul cu butoiasul la gat :wink:
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

Avatar utilizator
adrian apetrea
Mesaje: 493
Membru din: Mar Mar 28, 2006 8:29
Puncte: 0
Localitate: brasov
Contact:

Re: Costum anti frig?!

Mesaj de adrian apetrea »

Cristi Y scrie:Da , dar poate sa apara si Saint Bernard-ul cu butoiasul la gat :wink:
si-atunci sa vezi meci! :D
LIFE IS FISHING!
Imagine

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Costum anti frig?!

Mesaj de andrei vladeanu »

Cristi Y scrie:Da , dar poate sa apara si Saint Bernard-ul cu butoiasul la gat :wink:
tataie,

cica erau doi semi-inghetati pe munte cand apare - ca o minune - un saint bernard cu butoiasu la gat.
- uite cel mai bun prienten am omului, zice unu
- si ce caine mare il aduce!

:D
halo
The One Team

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Re: Costum anti frig?!

Mesaj de Cristi Y »

Alcoolul este cel mai mare duşman al omului! Dar să nu uităm că cel care fuge din faţa duşmanului e un laş!
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

robi15
Mesaje: 560
Membru din: Dum Mar 15, 2009 12:16
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Costum anti frig?!

Mesaj de robi15 »

http://www.basspro.com/Bass-Pro-Shops-1 ... 4/-1445661
Eu ma gandeam la asa ceva (geaca + pantaloni, foarte scumpi :cry: ), ii rog pe cei care-l au sa imi spuna daca sunt 100% multumiti de el. Si daca masurile lor corespund cu ale noastre, pt ca am auzit cateva opinii cum ca M in SUA ar fi cam L p-aici. Multumesc!

vanea_SILSTAR
Mesaje: 18
Membru din: Mar Sep 21, 2010 17:22

Re: Costum anti frig?!

Mesaj de vanea_SILSTAR »

Culoarea este nasoala de pescar, dar se gasesc si costume de camunflaj de goretex tot pe basspro. le-am testat personal, toata garda de mediu din tulcea are si sunt grozave, merita fiecare dolarel !

robi15
Mesaje: 560
Membru din: Dum Mar 15, 2009 12:16
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Costum anti frig?!

Mesaj de robi15 »

vanea_SILSTAR scrie:Culoarea este nasoala de pescar, dar se gasesc si costume de camunflaj de goretex tot pe basspro. le-am testat personal, toata garda de mediu din tulcea are si sunt grozave, merita fiecare dolarel !
Culoarea pe care o voi alege va fi negru sau kaki, parca nu sunt asa nasoale :mrgreen:, si chiar daca asa ar fi mai important este confortul :D
Pune te rog un link cu modelul pe care-l ai si spune-mi daca marimile corespund cu cele de p-aici. Ma refer la faptul ca 90% din hainele pe care le am sunt marimea M (178 cm, 70 kg), oare s-o potrivi cu M din SUA? Ca nu as vrea sa il cumpar si sa-mi fie mare sau mic... voi cand vi le-ati comandat v-ati stabilit masura folosind tabelul din site? ( http://www.basspro.com/webapp/wcs/store ... pageID=143 ).

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”