DAIWATOURNAMENTSS2600 /EMBLEMBR25A

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
croaca
Mesaje: 230
Membru din: Dum Mar 13, 2016 14:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

DAIWATOURNAMENTSS2600 /EMBLEMBR25A

Mesaj de croaca »

dupa cum spune si titlul doresc referinte despre cele doua mulinete in eventualitatea echipari cu una dintre mulinete ,lansetele sant NASH scope 2,7 (9ft),tin sa precizez ca pescuiesc din mana undeva la70-80 m maxim rog detinatori acestor mulinete cateva parei ,lasand specificatia despre baitrunner Multumesc anticipat Cu stima

croaca
Mesaje: 230
Membru din: Dum Mar 13, 2016 14:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: DAIWATOURNAMENTSS2600 /EMBLEMBR25A

Mesaj de croaca »

Domnilor ,nu este nimeni care sa fi avut una din cele doua mulinete,sau am inpresia ca toti pescuiti numai dupa exemplare de doua cifre si cu mulinete si bete puternice pentru ca daca este asa inseamna ca pe acest forum avem numai pescari de peste forte mare ,pacat pentru ca uitati placerea pescuitului care pentru multi pescari inseamna cat am cheltuit, trebuie sa scot sau mai mult ,Placerea de a pescui cu scule mai fine pentru ca in majoriteatea lacurilor din jurul Bucurestului pedomina pesti de 3-4kg este mult mai mare Multumesc

Avatar utilizator
bdan81
Mesaje: 334
Membru din: Lun Dec 17, 2012 10:06
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Re: DAIWATOURNAMENTSS2600 /EMBLEMBR25A

Mesaj de bdan81 »

Buna seara, folosesc Scope-urile de 9 ft, daca conteaza cu ceva, eu le-am echipat cu okuma lb30, am pescuit si pe MV2, foarte faina combinatia, mulinete usoare ce au facut fata la 10kg+.
Dan B

croaca
Mesaje: 230
Membru din: Dum Mar 13, 2016 14:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: DAIWATOURNAMENTSS2600 /EMBLEMBR25A

Mesaj de croaca »

Buna ziua ,multumesc pentru raspuns ,credeam ca numai sant pescari care folosesc scule mai fine,toti dau dupa peste de doua cifre pentu canumai asta se prinde pe lacurile din jurul Bucuresti si judetele limitrofe . Eu am tot NASH SCOPE 9 ft cu maner din puta si sant echipate cu noile modele Daiwa EMCAST BR LT 5000, dar par mult prea mici si am cumparat EMBLEM BR 25A care sint OK dar doream si o parere despre Turnament ss2600,de la detinatori acestor mulinete ,orcum multumesc pentru postare O ZI BUNA. Cu stima

Avatar utilizator
mircead
Veteran
Mesaje: 3076
Membru din: Dum Dec 12, 2010 15:29
Puncte: 0
Localitate: Popesti-Leordeni

Re: DAIWATOURNAMENTSS2600 /EMBLEMBR25A

Mesaj de mircead »

Mai bine mai tarziu decat niciodata!
SS2600 este modelul vechi, nu are antirevers, are tamburul auriu si clipul pe stil vechi, putin ascutit, are frana micrometrica.
Emblem BR este model nou, are vechiul tip de baitrunner, pe spate, are frana antirevers.
Eu am dotat Black Ops-urile mele cu SS2600 si Scopurile normale cu Emblem BR.
Sfatul meu este daca ai Scopurile cu maner de pluta si te poti obisnui cu mulineta fara frana antirevers ia-ti SS2600, pune ansamblul pe un rodpod de la JAG - MK2 BLACK SUPER COMPACT POD KIT ADJUSTABLE, ceva senzori de la FoX, niste microswingere tot de la Fox si sa vezi ce frumusete.
Nu sunt un pescar grozav , dar ma simt grozav pe balta !

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”