Fire pentru forfac

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

attila_cj
Mesaje: 40
Membru din: Joi Noi 26, 2009 21:13
Puncte: 0
Localitate: Cluj Napoca

Fire pentru forfac

Mesaj de attila_cj »

As vrea sa cumpar un fir pentru construirea forfacurilor,si ma intereaseaza in principiu gama de la kryston.singura problema este ca nu pot sa decid,din cauza canu am ocazie sa le vad is live.mentionez ca prefer firele textile cu camasa,mai rigide,si in special verzi camou.Ce-mi recomandati?
Si ce parere aveti in general despre leadcorul Score de la Kryston?ii mai greu de lucrat cu el,mai gros,mai subtire,mai rigid??

Avatar utilizator
remus_cta
pescar de competitie
Mesaje: 1330
Membru din: Sâm Mar 08, 2008 16:20
Puncte: 0
Localitate: constanta
Contact:

Re: Fire pentru forfac

Mesaj de remus_cta »

kryston snake bite.are toate cerintele pe care le doresti
iar ca leadcore am folosit eu scorul.bun,scufundator,o foarte buna rezistenta a miezului,dar mi-a iesit miezul prin camasa de cateva ori

Avatar utilizator
razvan u.
pescar de competitie
Mesaje: 2954
Membru din: Mie Iul 30, 2008 15:00
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Fire pentru forfac

Mesaj de razvan u. »

Uite aici un topic cel putin interesant:
http://www.crapmania.ro/forum/viewtopic.php?t=1536
C. S. PELICANUL

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Fire pentru forfac

Mesaj de Vladut Mateianu »

Sunt insa si cateva fire de la Kryston pe care te-as sfatui sa le eviti...se cam rup ! :wink: Cred ca nu sunt singurul care a patit-o !

PS Si poti incerca cu incredere gama SUFIX, calitate buna la jumatate de pret fata de Kryston ! Eu am trecut pe Sufix dupa ce le-am incercat. :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Andrei I
pescar de competitie
Mesaje: 1761
Membru din: Mie Mai 02, 2007 21:11
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Fire pentru forfac

Mesaj de Andrei I »

Vladut Mateianu scrie:Sunt insa si cateva fire de la Kryston pe care te-as sfatui sa le eviti...se cam rup ! :wink: Cred ca nu sunt singurul care a patit-o !

PS Si poti incerca cu incredere gama SUFIX, calitate buna la jumatate de pret fata de Kryston ! Eu am trecut pe Sufix dupa ce le-am incercat. :wink:
Si eu am patit "ruperi" la Kryston cu o singura exceptie .. Kryston Quicksilver Gold pe care il consider un super fir.

De la Sufix mi-a placut foarte mult Sufix Cameleon.
Milionar excentric

Avatar utilizator
razvan u.
pescar de competitie
Mesaje: 2954
Membru din: Mie Iul 30, 2008 15:00
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Fire pentru forfac

Mesaj de razvan u. »

Subscriu la cele spuse de numitul Andrei I. :mrgreen:
Sufix Cameleon rulzz! :wink:
C. S. PELICANUL

wolfgang
Mesaje: 18
Membru din: Dum Ian 24, 2010 13:51
Puncte: 0
Localitate: baia mare

Re: Fire pentru forfac

Mesaj de wolfgang »

Vladut Mateianu scrie:Sunt insa si cateva fire de la Kryston pe care te-as sfatui sa le eviti...se cam rup ! :wink: Cred ca nu sunt singurul care a patit-o !

PS Si poti incerca cu incredere gama SUFIX, calitate buna la jumatate de pret fata de Kryston ! Eu am trecut pe Sufix dupa ce le-am incercat. :wink:
nu esti singurul, stai linistit. sunt stocuri de marfa vechi, tinute in magzine pe raft.
poti intalni si la sufix cazuri asemanatoare, dar sufixul nu prea zace pe rafturi, are un pret OK !
recomand si eu CAMELEONUL.

lukas
Mesaje: 3
Membru din: Dum Ian 24, 2010 23:57
Puncte: 0
Localitate: craiova
Contact:

Re: Fire pentru forfac

Mesaj de lukas »

recomand firele kryston ... sunt excelente despre leadcor ul de la ei ce sa ti spun eu personal nu am folosit dar sant sigur ca e ok! folosesc esp care din propria experienta se incadreaza cerintelor noastre ca pescari.defapt dupa ceva experienta vei vedea topul...fox -korda-esp...depinde de fiecare aici dar dac vrei toata linia kryston e ok.eu personal folosesc si linii facute de mine combinate si linii redy made de ex esp...astept primavara :D
[img]

carpdiscount.ro
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 159
Membru din: Lun Noi 16, 2009 12:43
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Fire pentru forfac

Mesaj de carpdiscount.ro »

Dupa ce o sa folosesti Sufix, o sa vezi aceiasi calitate la jumatate de pret !
Kryston nu mai este ce era.... :oops:
MAGAZIN DE NEINCREDERE.
Site-ul Crapmania.ro nu-l recomanda!

Avatar utilizator
Ungureanu Bogdan
pescar de competitie
Mesaje: 2792
Membru din: Joi Oct 29, 2009 15:09
Puncte: 0
Localitate: PITESTI

Re: Fire pentru forfac

Mesaj de Ungureanu Bogdan »

nu mai faceti reclama la sufix mai baieti....nu mai spuneti ca vreun sufix se poate compara cu kryston mantis dark.de 2 ani folosesc si 15 si 25 lb si nici macar o data nu mi s-a intamlat sa se rupa,asa k lasati-o cum a cazut...ma faceti sa :lol: :lol: :lol:
catch&release

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”