Gazebo vs Gazebo PRo

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
danbd
Mesaje: 468
Membru din: Joi Apr 18, 2013 16:22
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Gazebo vs Gazebo PRo

Mesaj de danbd »

Buna ziua.

Ma poate ajuta cineva cu diferentele intre Gazebo si Gazebo PRO ca nu imi sunt clare

Una din problemele mele cu Gazebo (cred ca si cea ma mare) este ca te coci in el vara. Gazebo pro imbunatateste acest aspect?

Multumes,c

Avatar utilizator
robert_anisoiu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 592
Membru din: Dum Iun 17, 2007 12:02
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Re: Gazebo vs Gazebo PRo

Mesaj de robert_anisoiu »

Salut,

pai daca in Gazebo te coci atunci intr-un cort ce faci?

danbd
Mesaje: 468
Membru din: Joi Apr 18, 2013 16:22
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Gazebo vs Gazebo PRo

Mesaj de danbd »

Nu pot sa fac comparatie cu corturi deoarece nu am experienta.

Comparatia mea este cu pavilion Deca' unde cel din urma castiga detasat. Are alte probleme Deca dar nu vreau sa ma indepartez de la topic.

Multumesc

Alex_Sebastian
Mesaje: 478
Membru din: Sâm Sep 27, 2014 10:11
Puncte: 0
Localitate: Cluj-Napoca

Re: Gazebo vs Gazebo PRo

Mesaj de Alex_Sebastian »

Te coci și în Gazebo pro. Diferența este că pro are capsula pe tavan și neopren pe bari unde se îmbină. E verde și normal că te coci. Cred că singurul mod in care nu te-ai coace in el ar fi fost dacă îi făceau și lateralele ca și spatele cu plasă; dar tip letter box sa se ventileze in partea superioara, altfel cred că-ți zboară urechile de la ce curent se face daca s-ar deschide doar de jos. Poate la variantele următoare. Altfel ce ar mai vinde ....

Avatar utilizator
robert_anisoiu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 592
Membru din: Dum Iun 17, 2007 12:02
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Re: Gazebo vs Gazebo PRo

Mesaj de robert_anisoiu »

Sincer, eu nu am prea avut probleme cu caldura. Deschid 3 laturi, o las inchisa pe cea de unde bate soarele si stau destul de OK.
Dupa cum spune si Alex_Sebastian caldura e din cauza ca e verde. N-am incercat dar cred ca daca se acopera tavanul pe dinafara cu o panza alba lucrurile s-ar rezolva.

danbd
Mesaje: 468
Membru din: Joi Apr 18, 2013 16:22
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Gazebo vs Gazebo PRo

Mesaj de danbd »

Multumesc pentru raspunsuri,

Ma asteptam ca acel perete dublu de sus sa imbunatateasca rezistenta la soare.

Referitor la material... sunt diferente notabile?

Multumesc,

Alex_Sebastian
Mesaje: 478
Membru din: Sâm Sep 27, 2014 10:11
Puncte: 0
Localitate: Cluj-Napoca

Re: Gazebo vs Gazebo PRo

Mesaj de Alex_Sebastian »

Cred că e același. Personal nu am văzut diferență la prima varianta fata de pro-ul pe care îl am. Capsula e sa nu te picure in cap de la condens. Daca deschizi și o laterala pe langa ușa din față și deschizi plasa din spate nu e chiar așa rău. Eu îl văd un cort de vara și pentru partide scurte când vrei viteza, sa pescuiești cat mai mult. Din punctul meu de vedere e foarte ok, îl gasesc foarte versatil dar cam scump.

Avatar utilizator
mircead
Veteran
Mesaje: 3076
Membru din: Dum Dec 12, 2010 15:29
Puncte: 0
Localitate: Popesti-Leordeni

Re: Gazebo vs Gazebo PRo

Mesaj de mircead »

Alex_Sebastian scrie:
Lun Oct 25, 2021 18:27
Cred că e același. Personal nu am văzut diferență la prima varianta fata de pro-ul pe care îl am. Capsula e sa nu te picure in cap de la condens. Daca deschizi și o laterala pe langa ușa din față și deschizi plasa din spate nu e chiar așa rău. Eu îl văd un cort de vara și pentru partide scurte când vrei viteza, sa pescuiești cat mai mult. Din punctul meu de vedere e foarte ok, îl gasesc foarte versatil dar cam scump.
Materialul de la Pro este mai dens deci si mai greu, are rezistenta mai mare la apa decat cel simplu.
Nu sunt un pescar grozav , dar ma simt grozav pe balta !

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”