greys rod prodigy 50 plus vs prologic cc30

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

FloroiuCiprian
Mesaje: 352
Membru din: Lun Mai 26, 2008 20:30
Puncte: 0
Localitate: Brasov

Re: greys rod prodigy 50 plus vs prologic cc30

Mesaj de FloroiuCiprian »

Ungureanu Bogdan scrie::wink: va rog baieti nu va mai sicanati pe topicul meu...eu voiam sa aflu o parere sincera despre o lanseta cu o clasa peste chub,nu cu 3 cum e free spirit...
Ok,atunci ce pot sa-ti spun eu ca si fost posesor a 6 buc.greys prodigy+50sunt urm:
La banii respectivi sunt extraordinare atat in lansare cat si in dril,nu am avut nici o problema cu ele,dar la fel de bune sunt si Magicurile de la Senzor,aceasi clasa parerea mea,cu mentiunea ca daca se intampla ceva cu ele garantia este in Romania si se schimba batul(atentie nu tronsonul)imediat.
Cncluzile le tragi tu mai departe! :wink:

crystal
Mesaje: 23
Membru din: Mar Oct 27, 2009 11:56

Re: greys rod prodigy 50 plus vs prologic cc30

Mesaj de crystal »

poate ne intalnim o data si iti arat sa vezi ca nu vb prostii.fir utilizat 0,18.
despre greys habar n-am dar nu pot fi rele.magic par ok dar la finisaje sufera cumplit cel putin cele care le-am vazut eu erau.......poate suna a cliseu dar trebuie sa vezi lanseta si daca ai posibilitatea sa le incerci ar fi super.eu nu am crezut ca voi putea face lucrul acesta dar am reusit.sa nu ma intelegeti gresit dar daca magic erau in varianta de 3,6 poate altfel as fi hotarat in ciuda acelor imperfectiuni la finisaj.sau poate erau doar cele din magazinul respectiv asa.

silviu_ms
Mesaje: 348
Membru din: Dum Mar 08, 2009 14:09
Puncte: 0
Localitate: Targu-mures

Re: greys rod prodigy 50 plus vs prologic cc30

Mesaj de silviu_ms »

crystal da-mi si mie un PM te rog cu magazinul de unde le-ai luat si la ce pret, ca eu am gasit vreo 2 magazine online is diferenta de pret intre ele e cam mare :roll:
Merci

circus
Mesaje: 16
Membru din: Lun Noi 02, 2009 21:04

Re: greys rod prodigy 50 plus vs prologic cc30

Mesaj de circus »

crystal, departe de mine gandul de a face reclama la betele cu inel de 50. era doar o parere personala, dar destul de logica.inel de 50 inseamna frecare mai mica deci lanseu mai lung. lansetele magic nu le cunosc, deci nu ma pot pronunta. si, ca sa nu ma acuzi de reclama nici nu iti voimai spune cu ce bete pescuiesc acum, imi pare rau de cel care a deschis acest topic si a cerut un sfat, dar zau ca mi-a pierit cheful cand am vazut aceasta iesire. :idea:

Avatar utilizator
mariusangler
Mesaje: 533
Membru din: Mar Oct 23, 2007 11:24
Puncte: 0
Localitate: timisoara

Re: greys rod prodigy 50 plus vs prologic cc30

Mesaj de mariusangler »

FloroiuCiprian scrie:Asculta circus lasa nu mai fa tu reclama la produsele cu inel de 50.nu am spus ca este de forma am spus ca nu imi trebuie.in ceea ce priveste alte aspecte precum finisajul si echiparea sunt peste alea cu inel de 50.si poate ca habar nu ai tu sa lansezi dar sunt perfecte.am dat linistit azi la 145m pe pamant cu plumb de 4oz.nu stiu cum de le-ai avut anul trecut cand ele s-au lansat anul acesta.si nu m-am uitat la poze pe internet ci am testat inainte sa le comand.asa ca nu te transforma tu intr-un aparator al anumitor lansete doar pentru ca vrei sa faci reclama si vanzare la produsele respective.nu sti tu ce imi pot eu permite sa imi cumpar, asa ca crede-ma:strugurii nu sunt acri caci i-am gustat inainte sa ii culeg.ma asteptam la o asemenea postare dar a intarziat mai mult decat m-as fi asteptat.


Rezultate finale concurs de casting Darvari 2009

Locul 1: Stefan BUCATARU
Echipament - Century FMJ / Shimano Aero Technium 10000 XT & Shimano BBLC
Rezultate - x / 146,7 / 155,4 / x / 165,6
Cea mai buna aruncare: 165,6 m

Locul 2: Iorgos GIORGIADIS
Echipament - Free Spirit Hi-S 200 / Shimano Aero Technium 10000 XT
Rezultate - x / 156,4 / 163,6 / 151,2 / x
Cea mai buna aruncare: 163,6 m

Locul 3: Silviu FLORESCU
Echipament - Free Spirit Hi-S 200 / Shimano Aero Kisu
Rezultate - 160,8 / x / x / 158,1 / 162,1
Cea mai buna aruncare: 162,1 m

Locul 4: Cosmin TUDOR
Echipament - Free Spirit Hi-S 200 / Daiwa Basia
Rezultate - 149,9 / 149,2 / 144,8 / 154,5 / 160
Cea mai buna aruncare: 160 m

Locul 5: Marius DIM
Echipament - Free Spirit Hi-S 200 / Daiwa Basiair
Rezultate - x / 156,2 / 144,7 / 153,5 / x
Cea mai buna aruncare: 156,2 m

Locul 6: Ionel GHELASE
Echipament - Free Spirit Hi-S 200 / Shimano Aero Technium 12000 XT
Rezultate - 140 / x / 141, 9 / x / 155,4
Cea mai buna aruncare: 155,4 m

Locul 7: Tudor ABRUDAN
Echipament - Free Spirit Hi-S 200 / Daiwa Basia
Rezultate - 145,1 / 150,8 / 151, 8 / x / x
Cea mai buna aruncare: 151,8 m

Locul 8: Mihai BAICAN
Echipament - Free Spirit Hi-S 200 / Shimano Aero Technium 10000 XT
Rezultate - 148,4 / x / x / 150,6 / x
Cea mai buna aruncare: 150,6 m

Locul 9: Marius BARBU
Echipament - Free Spirit Hi-S 200 / Daiwa Basiair
Rezultate - x / x / x / 146,5 / x
Cea mai buna aruncare: 146,5 m


P.S.Toata lumea vorbeste de aruncari la sute de metrii,cea ce mi se pare cam hilar,mai ales ca nici eu nu sunt unul care da la 5 m de mal,dar se pare ca alti pescuiesc si nadesc cu usurinta la peste 150 de m :shock: ................[/quote]

@Ciprian Floroiu

Am stat de vorba cu unul dintre cei care au concurat atunci la Darvari si conditiile de desfasurare nu erau nici pe departe indicate pentru ca acest concurs sa se desfasoare.Toate aruncarile au avut parte de vant din lateral,foarte puternic ori acest lucru nu este edificator dpdv al obtinerii de distanta.Cand plumbul pleaca inainte si firul face o burta de 40-50mt in lateral,in loc sa mearga dupa plumb ai pierdut din start metri buni in acea aruncare.Ajunge ca unul dintre concurenti care stie sa lanseze bine,sa aiba o ,,fereastra'' in vant in momentul aruncarii si intoarce situatia in favoarea lui.
Se poate arunnca linistit 140-150 mt cu lansete din gama medie ,daca stii sa faci acest lucru.
Mad carp Team

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: greys rod prodigy 50 plus vs prologic cc30

Mesaj de Vladut Mateianu »

:?: :?: :?: 140-150 metri cel putin...... rar mi s-a intamplat ca in ultimul an sa vorbesc cu un pescar care sa nu povesteasca ca pescuieste frecvent la 150 de metri..... :roll: :oops: Hai mai bine sa fim un pic mai realisti si sa coboram cu picioarele pe pamant......
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
mariusangler
Mesaje: 533
Membru din: Mar Oct 23, 2007 11:24
Puncte: 0
Localitate: timisoara

Re: greys rod prodigy 50 plus vs prologic cc30

Mesaj de mariusangler »

Vladut era vorba de aruncatul pina la distanta aia doar cu plumbul,de pescuit la 150mt e alta mancare de peste.Si nu toata lumea mananca peste!!!!! :wink:
Mad carp Team

FloroiuCiprian
Mesaje: 352
Membru din: Lun Mai 26, 2008 20:30
Puncte: 0
Localitate: Brasov

Re: greys rod prodigy 50 plus vs prologic cc30

Mesaj de FloroiuCiprian »

Haideti sa nu mai stricam topicul omului si sa deschidem un topic nou ptr aruncatorii de distanta.
P.S.Totusi raman la parerea ca 150m sunt 150de m pentru multi :wink:

crystal
Mesaje: 23
Membru din: Mar Oct 27, 2009 11:56

Re: greys rod prodigy 50 plus vs prologic cc30

Mesaj de crystal »

imi cer scuze pt iesirea mea dar nu am judecat la "rece" asa ca mea culpa.lansetele nu le-am luat din Ro dar pretul a fost cam apropiat de cel practicat la noi.un singur magazin on-line comercializeaza varianta de 3,6 si 3,5LBS.ceva cu "mare" cred ca se numeste.

pescuit la 145 de metri este cu totul altceva.nu cred ca voi pescui vreodata la acea distanta de pe mal fara nici un accesoriu.........pasarea malai viseaza:)

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”