Îmbrăcăminte de calitate

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Avatar utilizator
Claudiu Garlea
pescar de competitie
Mesaje: 2007
Membru din: Vin Iun 03, 2011 17:27
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Îmbrăcăminte de calitate

Mesaj de Claudiu Garlea »

Salut.

Stiu ca sunteti din Sibiu, dar am avut ocazia sa ne intalnim si in magazin :) . Exista doua variante de costume Joy, unul subtire (cel pe care il folosesc) si o varianta mult mai calduroasa, varianta Grizzly. Aici depinde de fiecare ce varianta prefera sa achizitioneze.

Cele doua costume mi le-am facut in principal pentru Delta, pentru ca nu stii ce vreme prinzi si nici nu ai unde sa te adapostesti cand esti in barca (departe de cazare :oops: ). Dar le-am "testat" mai mult in timpul partidelor de pescuit la crap sau rapitor facute pe lacurile de pe langa Bucuresti. In principiu am avut ocazia sa le "testez" atat pe vreme rece, cat si pe ploaie (nu torentiala) dar si pe vreme mult mai prietenoasa.
Pe vreme ploioasa, pot sta fara probleme in costumul softshell. Pe vreme rece, cand activitatea a fost scazuta (de ex crap), in afara cortului am stat in ambele imbracat.
Dupa fiecare utilizare le-am bagat la spalat si nu a fost vreo problema cu decolorarea sau ca materialul sa intre la apa.

Eu personal n-am ce sa le reprosez.

viorel doloc
pescar de competitie
Mesaje: 1327
Membru din: Mar Iun 26, 2007 20:59
Puncte: 0
Localitate: SIBIU

Re: Îmbrăcăminte de calitate

Mesaj de viorel doloc »

Ok.
Mulțumesc frumos!
Carp Passion

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”