intrebare

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Avatar utilizator
edibss
Mesaje: 993
Membru din: Dum Ian 06, 2008 12:46
Puncte: 0
Localitate: TIMISOARA

Re: intrebare

Mesaj de edibss »

statia nu e setata pe vibratii si sunet doar sunet si atit(fara vibratii)

Andrei pita
Mesaje: 17
Membru din: Lun Iul 20, 2009 8:05

Re: intrebare

Mesaj de Andrei pita »

Salut, ai incercat pe balta sau in casa? Am inteles ca din cauza interferentelor de la diverse aparate electronice se intampla asta. Eu inca nu am apucat sa folosesc statia pe balta, insa in casa pe modul "distance" am aceeasi problema.
Numai bine.

alexe85
Mesaje: 46
Membru din: Sâm Iun 26, 2010 0:18

Re: intrebare

Mesaj de alexe85 »

vibratii pe fir. avertizorul iti spune cu ce intensitate/viteza trece firul prin el si statia reporduce. incearca sa pui firul pe el fara sa-l tragi fata spate si sa-l misti f putin stg/dr si vezi ca fa fasaii sau caraii.

daca e defect atunci ai mei asa fac de cand i-am luat :oops:

Avatar utilizator
Ciuchi
Mesaje: 859
Membru din: Mie Sep 09, 2009 22:40
Puncte: 0
Localitate: Pitesti
Contact:

Re: intrebare

Mesaj de Ciuchi »

alexe85 scrie:vibratii pe fir. avertizorul iti spune cu ce intensitate/viteza trece firul prin el si statia reporduce. incearca sa pui firul pe el fara sa-l tragi fata spate si sa-l misti f putin stg/dr si vezi ca fa fasaii sau caraii.

daca e defect atunci ai mei asa fac de cand i-am luat :oops:
Exact ce a spusalexe85 voiam sa spun si eu. Prima data am crezut ca are probleme statia dar dupa ce am mai discutat cu posesori de delkim-uri e normala faza cu "gajaitul" la mica miscare a firului. Oricum, chestia asta o face si pe L si pe D.
Dar totusi, dupa ce am vazut filmuletul lui edibss postat pe youtube, cred ca acea statie are totusi o problema. Ai incercat sa contactezi firma de unde i-ai cumparat? (daca i-ai luat noi cu factura din magazin).

PS. Incearca totusi si o resetare a statiei si apoi sa setezi din nou asocierea senzorilor cu statia.
Daniel Ciuchendea

Avatar utilizator
edibss
Mesaje: 993
Membru din: Dum Ian 06, 2008 12:46
Puncte: 0
Localitate: TIMISOARA

Re: intrebare

Mesaj de edibss »

am contactat firma de la care i-am cumparat si mi-au spus ca nu isi dau seama ce ar putea sa aiba si sa trimit statia in anglia pe cheltuiala mea nu la ei (firma de la care iam cumparat)

de resetat am facut de 3 ori deja fara succes

Avatar utilizator
mariusangler
Mesaje: 533
Membru din: Mar Oct 23, 2007 11:24
Puncte: 0
Localitate: timisoara

Re: intrebare

Mesaj de mariusangler »

Se pare ca sint o gramada de probleme cu statiile RX Plus Pro.gasiti aici raspunsuri suficiente daca cautati bine.Cea mai tare faza cu pescarul care receptiona posturi de radio FM cu statia rx plus pro... :lol: :lol: :lol:
Variante mai bune http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll? ... 0448220195
Si raspunsuri suficiente,ca sa le trimiteti la service.
http://www.carpforum.co.uk/Shared/Topic ... 1&SRow=401
Mad carp Team

Avatar utilizator
Ciuchi
Mesaje: 859
Membru din: Mie Sep 09, 2009 22:40
Puncte: 0
Localitate: Pitesti
Contact:

Re: intrebare

Mesaj de Ciuchi »

edibss: nu prea mi se pare corect ca firma de unde i-ai cumparat sa te puna sa-i trimiti tu in Anglia, mai ales daca ai o factura si produsele sunt inca in garantie.
Cumva magazinul este din Bucuresti si incepe cu Big... ?!
Nu d-alta dar sa stim si noi la ce sa ne asteptam cand cumparam produse de la astfel de magazine.
Daniel Ciuchendea

Avatar utilizator
mariusangler
Mesaje: 533
Membru din: Mar Oct 23, 2007 11:24
Puncte: 0
Localitate: timisoara

Re: intrebare

Mesaj de mariusangler »

Ciuchi scrie:edibss: nu prea mi se pare corect ca firma de unde i-ai cumparat sa te puna sa-i trimiti tu in Anglia, mai ales daca ai o factura si produsele sunt inca in garantie.
Cumva magazinul este din Bucuresti si incepe cu Big... ?!
Nu d-alta dar sa stim si noi la ce sa ne asteptam cand cumparam produse de la astfel de magazine.
Sint cumparati de la crapmania.ro din Craiova,aia care scriu pe toate facturile,doar articole de pescuit.acu sa vezi distractie.....
cu garantia,ca tot o dau la intors,ca sa trimita statia in Anglia. :(
Mad carp Team

Avatar utilizator
Ciuchi
Mesaje: 859
Membru din: Mie Sep 09, 2009 22:40
Puncte: 0
Localitate: Pitesti
Contact:

Re: intrebare

Mesaj de Ciuchi »

mariusangler scrie:
Ciuchi scrie:edibss: nu prea mi se pare corect ca firma de unde i-ai cumparat sa te puna sa-i trimiti tu in Anglia, mai ales daca ai o factura si produsele sunt inca in garantie.
Cumva magazinul este din Bucuresti si incepe cu Big... ?!
Nu d-alta dar sa stim si noi la ce sa ne asteptam cand cumparam produse de la astfel de magazine.
Sint cumparati de la carpdiscount din Craiova,aia care scriu pe toate facturile,doar articole de pescuit.acu sa vezi distractie.....
cu garantia,ca tot o dau la intors,ca sa trimita statia in Anglia. :(
Carpdiscount?!?!?! Asta stiu ca e magazinul lui Coco si Fane si e in Bucuresti... Poate alt magazin care incepe tot cu Carp...?! :wink:
Daniel Ciuchendea

Avatar utilizator
mariusangler
Mesaje: 533
Membru din: Mar Oct 23, 2007 11:24
Puncte: 0
Localitate: timisoara

Re: intrebare

Mesaj de mariusangler »

Ciuchi scrie:
mariusangler scrie:
Ciuchi scrie:edibss: nu prea mi se pare corect ca firma de unde i-ai cumparat sa te puna sa-i trimiti tu in Anglia, mai ales daca ai o factura si produsele sunt inca in garantie.
Cumva magazinul este din Bucuresti si incepe cu Big... ?!
Nu d-alta dar sa stim si noi la ce sa ne asteptam cand cumparam produse de la astfel de magazine.
Sint cumparati de la carpdiscount din Craiova,aia care scriu pe toate facturile,doar articole de pescuit.acu sa vezi distractie.....
cu garantia,ca tot o dau la intors,ca sa trimita statia in Anglia. :(
Carpdiscount?!?!?! Asta stiu ca e magazinul lui Coco si Fane si e in Bucuresti... Poate alt magazin care incepe tot cu Carp...?! :wink:
Exact.Doar ca daca scrii cuvantul ala,tot carpdiscount va aparea...... :wink:
Mad carp Team

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”