Lada Frigorifica

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Avatar utilizator
Alin MUHA
Mesaje: 482
Membru din: Sâm Oct 27, 2012 20:04
Puncte: 0
Localitate: BUZAU
Contact:

Lada Frigorifica

Mesaj de Alin MUHA »

Sper sa nu mai fie alt topic deschis....in fine!
Intentionez sa cumpar o lada frigorifica si as dori cateva recomandari si pareri.
Ce imi recomandati?
Cam ce dimensiuni? Litri?
Nu am nevoie sa mearga la curent dar sa tina gheata cam 5 zile.
Solutii pt gheata ieftina? De unde luati / confectionati? Sau ce folositi pentru pastrarea temperaturei?
Să Pescuiţi Bine !!!

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: Lada Frigorifica

Mesaj de DumiD »

NU cred ca exsista lada care sa tina gheata 5 zile fara baterie. Poate doar sa nu umbli in ea deloc, dar atunci probabil ca si una de 40 de lei din orice supermarket isi face treaba. Acuma, la capacitate, nu stiu ce sa-ti recomand.....depinde de cate fileuri intentionezi sa bagi la gheata :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
Alin MUHA
Mesaje: 482
Membru din: Sâm Oct 27, 2012 20:04
Puncte: 0
Localitate: BUZAU
Contact:

Re: Lada Frigorifica

Mesaj de Alin MUHA »

Eu ma gandeam la Coleman, am vazut-o in actiune si chiar isi face treaba, dupa 4 zile pe canicula inca tinea gheata, deci....
Să Pescuiţi Bine !!!

Avatar utilizator
Alin MUHA
Mesaje: 482
Membru din: Sâm Oct 27, 2012 20:04
Puncte: 0
Localitate: BUZAU
Contact:

Re: Lada Frigorifica

Mesaj de Alin MUHA »

Nu pentru file-uri imi trebuie mie......pentru beuturi draga domnule :-):-):-):-):-)
Să Pescuiţi Bine !!!

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Mesaje: 3888
Membru din: Lun Aug 13, 2012 14:35
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Lada Frigorifica

Mesaj de osc1or »

Nu exista coleman care sa tina gheata 4 zile pe canicula. Mai mult de 24 ore nu tine gheata, si sa zic inca 12 ore apa rece bocna.
Eu recunosc ca nu am avut coleman niciodata, dar am tot intrebat pe la pescari pe balta ce parere au despre lada si in medie cam toti mi-au spus cam acelasi lucru.
Am vazut la cineva pe balta lada frigorifica din polistiren extrudat de la METRO. Era tipul foarte multumit de ea, e si mare... tine si ea gheata 24 ore.
Eu am mreusit si am facut rost de o lada similara celei de la metro numai ca se foloseste in transportul medicamentelor. Tine si ea gheata 24 ore si inca 12 ore apa din ea foarte rece.

Marele avantaj al lazilor gen coleman este ca au acel sistem de evacuare al apei fara a varsa lada. Este benefic acest sistem pt ca in momentul in care se umple lada de gheata topita, acea apa trebuie evacuate si introdusa alta gheata. Daca ai pune gheata direct in acea apa, s-ar topi mult mai repede.
Critic echilibrat

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Lada Frigorifica

Mesaj de gabi1 »

Solutii pt gheata ieftina? De unde luati / confectionati? Sau ce folositi pentru pastrarea temperaturei
Apa de la chiuveta in pungi de plastic legate bine, le bagi seara in congelator si dimineata ai gheata beton.
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

ghitighiusan
Mesaje: 341
Membru din: Vin Ian 23, 2009 15:55
Puncte: 0
Localitate: Alba Iulia- Cluj Napoca

Re: Lada Frigorifica

Mesaj de ghitighiusan »

Aproape orice lada Coleman o sa iti tina bauturile reci 4-5 zile.In loc de gheata foloseste sticle de apa plata congelate, avantajul fiind ca, atunci cand se toposc, o sa ai apa rece inca o bucata de timp.Daca folosesti sticle de dimensiuni diferite, primele or sa se topeasca cele mai mici...asa ca o sa le poti bea reci pe rand. :wink:
Imagine

Avatar utilizator
Neacsu Mircea
Mesaje: 517
Membru din: Joi Mar 24, 2011 19:56

Re: Lada Frigorifica

Mesaj de Neacsu Mircea »

recomand Coleman pentru bauturi (umbli mai des la ea) si oricare alta lada din comert pentru Mancare ,pentru cea cu macare poti face gheata tu in congelator (poate ai vrun prieten care are contract cu o anumita firma de livrat APA si il rogi sa iti dea pungile dupa ce o consuma are 10 Kg o punga),iar la Coleman GEATA CARBONICA si te tine 72 de ore garantat rece Tun.
Vice Campion National 2014

Badx
Mesaje: 137
Membru din: Dum Mai 12, 2013 23:50
Puncte: 0
Localitate: Braila

Lada Frigorifica

Mesaj de Badx »

Pt 2014 am in buget o lada deasta...
http://www.c..........................

Acuma ce ziceti face treaba....?

Sent from my iPad Air using Tapatalk HD

Avatar utilizator
Dan Andrei
Pescar de competitie
Mesaje: 481
Membru din: Mie Apr 08, 2009 20:28
Puncte: 0
Localitate: Campina PH

Re: Lada Frigorifica

Mesaj de Dan Andrei »

Coleman Extreme fara doar si poate....au fost ,sunt si vor ramane the best. Chestia aia ca tine gheata doar 24 de ore este o aberatie,tine gheata 24 de ore si cu capacul deschis crede-ma :lol:
“Când ești mort, nu știi că ești mort. E greu doar pentru ceilalți..... la fel și când ești prost.”

Philippe Geluck.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”