lansete construite de Silviu FLorescu

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Avatar utilizator
romanraul
Mesaje: 541
Membru din: Mar Sep 10, 2013 23:41
Puncte: 0
Localitate: Focsani

Re: lansete construite de Silviu FLorescu

Mesaj de romanraul »

Cine a mai achizitionat lansete de la Silviu se poate ceva detalii, opinii etc...
Multumesc
Membru Fondator - Enjoy Fishing Team
Web : www.enjoyfishing.ro
Facebook : Enjoyfishingclub

Avatar utilizator
Dan Serban
Pescar de competitie
Mesaje: 1537
Membru din: Joi Iul 10, 2008 15:25
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: lansete construite de Silviu FLorescu

Mesaj de Dan Serban »

romanraul scrie:Cine a mai achizitionat lansete de la Silviu se poate ceva detalii, opinii etc...
Multumesc
Eu folosesc lansete facute de Silviu, modelul LR42, adica cel de 4.2lbs si configuratia inelelor 50-16.
Blank-ul este slim, rapid si cu o revenire impecabila din lanseu, betele se incarca cu plumbi de 125-130 grame, aici depinde si de stilul tau de aruncare.
In drill sunt placute, cu un pic de atentie la mal cu pestii mai mici si mai dracosi.
Dupa mult timp am gasit o lanseta care mi se potriveste ca o mănușă si care este la un pret rezonabil.
Eu unul le recomand.
Pescar de rând

Avatar utilizator
cipica
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1044
Membru din: Dum Ian 16, 2005 12:29
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: lansete construite de Silviu FLorescu

Mesaj de cipica »

Silvica abia astept sa scoti si un model de lansetade 360 cm, 3,5 lb! Ai in plan asa ceva in viitorul apropiat?

vali003
Mesaje: 104
Membru din: Mie Iun 13, 2007 22:30
Puncte: 0
Localitate: Long Sault

Re: lansete construite de Silviu FLorescu

Mesaj de vali003 »

Dai un telefon 0767 554 004.- Cipica ,are si blankuri de 12 ft.

Avatar utilizator
silviu_florescu
Mesaje: 268
Membru din: Vin Aug 22, 2008 18:03
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / Pantelimon-Cernica(IF) 0767554004
Contact:

Re: lansete construite de Silviu FLorescu

Mesaj de silviu_florescu »

Multumesc pentru aprecieri, baieti!
Pentru cine vrea sa vada mai multe fotografii, sa ma caute pe facebook.. Abisfer.
Da Cip, voi avea si blankuri de 12ft cu 3,5lbs... mai la toamna. Iti fac si tie un set. Cu dedicatie :)

Avatar utilizator
iohann
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 3183
Membru din: Dum Noi 01, 2009 11:06
Puncte: 0

Re: lansete construite de Silviu FLorescu

Mesaj de iohann »

pt mine este o premiera, ca n-am reusit sa rup niciun bat de cand pescuiesc cu ele :D

Avatar utilizator
odoctee
Moderator
Mesaje: 3766
Membru din: Mie Noi 11, 2009 12:48
Puncte: 0
Localitate: Tulcea
Contact:

Re: lansete construite de Silviu FLorescu

Mesaj de odoctee »

iohann scrie:pt mine este o premiera, ca n-am reusit sa rup niciun bat de cand pescuiesc cu ele :D
apropo de rupere, ce garantie se ofera?
Adrian Pelmuş
CLUB TOMIS CARP
https://www.facebook.com/odoctee

Avatar utilizator
silviu_florescu
Mesaje: 268
Membru din: Vin Aug 22, 2008 18:03
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / Pantelimon-Cernica(IF) 0767554004
Contact:

Re: lansete construite de Silviu FLorescu

Mesaj de silviu_florescu »

Toate lansetele se pot rupe. Daca se intampla la primele lanseuri, inseamna ca blankul a avut defect de fabricatie.
Daca se intampla dupa un timp, e pentru ca lanseta a fost transportata necorespunzator, a fost lovita accidental si dupa cateva lanseuri a cedat.

Eu ofer garantie 1 an doar la ce tine de lac, lipit mandrina, maner.
Inainte sa predau betele clientului, testez fiecare lanseta la maxim cu diferite stiluri de aruncare (pendul, otg, peste cap) cu plumbi grei. Dupa ce le primeste, clientul are obligatia de a le testa in 10 zile cum stie el, aruncat in forta.
Daca se rup, se schimba. Daca nu s-au rupt nici atunci, ulterior se vor rupe doar din alte cauze, din vina lui. Contra sumei de 50 euro ii dau la schimb alt varf sau talon pe care montez la loc inelele vechi (valabil pt lansetele de 750-800ron). Pt cea de 2200 ron ( Abisfer Potential) schimbul ar fi 200 eur.

Eu nu pot oferi garantii indiferent de conditii pentru ca nu castig atat de mult incat sa imi pot permite pierderile.
Daca ar fi sa o fac, preturile ar creste cu inca 200 ron (respectiv 900) pe bucata. Cred ca sistemul asta este mult mai corect pentru pescari. Platesti doar daca ai gresit, nu platesti in avans pentru eventualitatea unei greseli ;)

Avatar utilizator
cipica
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1044
Membru din: Dum Ian 16, 2005 12:29
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: lansete construite de Silviu FLorescu

Mesaj de cipica »

silviu_florescu scrie:Multumesc pentru aprecieri, baieti!

Da Cip, voi avea si blankuri de 12ft cu 3,5lbs... mai la toamna. Iti fac si tie un set. Cu dedicatie :)
Senzational! si eu ce fac pana la toamna? :D :D

vali003
Mesaje: 104
Membru din: Mie Iun 13, 2007 22:30
Puncte: 0
Localitate: Long Sault

Re: lansete construite de Silviu FLorescu

Mesaj de vali003 »

In legatura cu lansetele facute de Silviu ,aveti un video - https://www.youtube.com/watch?v=Vy84yIi ... e=youtu.be
Sper sa nu deranjeze administratorii acestui site ,in cazul in care nu este bine venit ,stergetil .

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”