Lansete Shimano Tribal XT-B 13' 3,5 lb

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Ciuchi
Mesaje: 859
Membru din: Mie Sep 09, 2009 22:40
Puncte: 0
Localitate: Pitesti
Contact:

Lansete Shimano Tribal XT-B 13' 3,5 lb

Mesaj de Ciuchi »

Salutare si La Multi Ani in primul rand,

Tot caut ceva detalii, impresii si pareri despre aceste lansete si din pacate nu am gasit pe nicaieri. Daca cineva are, a avut sau a testat acest model de lansete il rog respectuos sa-mi dea cat mai multe informatii despre el (actiune, dimensiune inel de plecare, comportament in dril, in lanseuri etc.). Pe unele site-uri de afara am vazut ca ar avea inel de plecare de 50, insa in detaliile de pe site-urile noastre nu se specifica acest lucru.
Nu stiu de ce, dar ma cam atrage aceasta lanseta :roll:

Va multumesc anticipat!
Daniel Ciuchendea

Avatar utilizator
Dan Marinita
Pescar de competitie
Mesaje: 600
Membru din: Lun Feb 12, 2007 10:54
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Lansete Shimano Tribal XT-B 13' 3,5 lb

Mesaj de Dan Marinita »

Ciuchi scrie:Salutare si La Multi Ani in primul rand,

Tot caut ceva detalii, impresii si pareri despre aceste lansete si din pacate nu am gasit pe nicaieri. Daca cineva are, a avut sau a testat acest model de lansete il rog respectuos sa-mi dea cat mai multe informatii despre el (actiune, dimensiune inel de plecare, comportament in dril, in lanseuri etc.). Pe unele site-uri de afara am vazut ca ar avea inel de plecare de 50, insa in detaliile de pe site-urile noastre nu se specifica acest lucru.
Nu stiu de ce, dar ma cam atrage aceasta lanseta :roll:

Va multumesc anticipat!
Vedeti ca Shimano nu prea lucreaza cu inele de 50.Ce ati vazut acolo pot fi pe comanda sau schimbate de propietar.Asigurati-va cat suporta blanck-ul respectiv (120g,150g)si ce actiune are.Sper sa va fi fost de folos.
Dan Marinita
AVIATORS FISHING CLUB

Avatar utilizator
raduionescu45
Mesaje: 208
Membru din: Mar Sep 22, 2009 1:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Lansete Shimano Tribal XT-B 13' 3,5 lb

Mesaj de raduionescu45 »

asta am gasit eu

codul cred ca e TXTB13350L (Shimano Tribal XT- B 13-350 Double Leg Long Range).

Si in descriere scrie asta : The long range versions are fitted with 50mm Ti-Lite guides.

Am mai gasit asta:
http://www.totalcarpmagazine.com/Reviews/article_52/

deci nu cred ca e pus ulterior inelul de 50mm ci ca exista modele care il au standard. Scrie ca exita 2 tipuri: playing action si cele de Long Cast care ar fi mai tari.

ionutpopescu24
Mesaje: 651
Membru din: Vin Aug 13, 2010 14:30
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Lansete Shimano Tribal XT-B 13' 3,5 lb

Mesaj de ionutpopescu24 »

Salutare,
Din cate vad la vremea infiintarii acestui topic nu se prea stiau foarte multe despre acest model...intre timp, a folosit cineva?

Avatar utilizator
mariusangler
Mesaje: 533
Membru din: Mar Oct 23, 2007 11:24
Puncte: 0
Localitate: timisoara

Re: Lansete Shimano Tribal XT-B 13' 3,5 lb

Mesaj de mariusangler »

Intre timp au aparut o gramada de modele din gama Tribal.Unele chiar la preturi mici.Modelul din linc este cel mai nou aparut,blanc High pressure carbon,face lift si alte gadgeturi.
http://www.angelzentrale-herrieden.de/s ... -2011.html
Mad carp Team

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”