minciog

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

macara88
Mesaje: 367
Membru din: Lun Aug 08, 2011 11:28
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

minciog

Mesaj de macara88 »

Buna seara tuturor , m-am hotarat sa achizitonez un minciog de dimensiuni mai mari ( descidere 100 ) si am un buget de aprox 200 RON am gasit un minciog de la FL dintr-o bucata http://www.claumarpescar.ro/magazin/ind ... ts_id=2223 daca aveti sau stiti ceva de el spuneti-mi si mie.Multumesc

Avatar utilizator
Lao
pescar de competitie
Mesaje: 1183
Membru din: Lun Noi 16, 2009 11:18
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: minciog

Mesaj de Lao »

Nu e bun, am avut eu. Incearca alta marca si sa fie V-ul si mufele de metal.
Vezi ca la claumar au si alte modele mai bune, asta e cam de buget redus.

macara88
Mesaje: 367
Membru din: Lun Aug 08, 2011 11:28
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: minciog

Mesaj de macara88 »

Lao scrie:Nu e bun, am avut eu. Incearca alta marca si sa fie V-ul si mufele de metal.
Vezi ca la claumar au si alte modele mai bune, asta e cam de buget redus.
Aha...Spune-mi si mie te rog in urma cercetarilor tale ce model marca ai ales

Multumesc

Avatar utilizator
razvan u.
pescar de competitie
Mesaje: 2954
Membru din: Mie Iul 30, 2008 15:00
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: minciog

Mesaj de razvan u. »

macara88 scrie:Buna seara tuturor , m-am hotarat sa achizitonez un minciog de dimensiuni mai mari ( descidere 100 ) si am un buget de aprox 200 RON am gasit un minciog de la FL dintr-o bucata http://www.claumarpescar.ro/magazin/ind ... ts_id=2223 daca aveti sau stiti ceva de el spuneti-mi si mie.Multumesc
Il folosesc de vreo 2 ani. Sunt foarte multumit de el si nu numai eu... :wink:
Dupa atata timp a trebuit sa schimb doar plasa. In rest, minciogul este foarte usor, plasa nu se ingreuneaza cu apa, Y a rezistat foarte bine chiar daca nu e metalic. Mai exista acelasi model si cu coada din doua bucati(se demufeaza de la jumate) in caz in care pescuiesti si din barca.
Ti-l recomand cu incredere.
C. S. PELICANUL

macara88
Mesaje: 367
Membru din: Lun Aug 08, 2011 11:28
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: minciog

Mesaj de macara88 »

Razvan Ulmeanu scrie:
macara88 scrie:Buna seara tuturor , m-am hotarat sa achizitonez un minciog de dimensiuni mai mari ( descidere 100 ) si am un buget de aprox 200 RON am gasit un minciog de la FL dintr-o bucata http://www.claumarpescar.ro/magazin/ind ... ts_id=2223 daca aveti sau stiti ceva de el spuneti-mi si mie.Multumesc
Il folosesc de vreo 2 ani. Sunt foarte multumit de el si nu numai eu... :wink:
Dupa atata timp a trebuit sa schimb doar plasa. In rest, minciogul este foarte usor, plasa nu se ingreuneaza cu apa, Y a rezistat foarte bine chiar daca nu e metalic. Mai exista acelasi model si cu coada din doua bucati(se demufeaza de la jumate) in caz in care pescuiesti si din barca.
Ti-l recomand cu incredere.

Va multumesc pt raspuns .

Avatar utilizator
Stef 12
Mesaje: 353
Membru din: Joi Noi 04, 2010 23:55
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: minciog

Mesaj de Stef 12 »

macara88 scrie:Buna seara tuturor , m-am hotarat sa achizitonez un minciog de dimensiuni mai mari ( descidere 100 ) si am un buget de aprox 200 RON am gasit un minciog de la FL dintr-o bucata http://www.claumarpescar.ro/magazin/ind ... ts_id=2223 daca aveti sau stiti ceva de el spuneti-mi si mie.Multumesc
Eu am modelul asta, dar din 2 bucati, de anul trecut si l-am folosit la multe partide de pescuit(peste 40). Deocamdata n-are absolut nimic. Plus ca este si destul de usor ceea ce te poate ajuta.
Ia-l, n-o sa regreti :wink:
Banii, interesele, gloria...pot oricand schimba istoria.

macara88
Mesaje: 367
Membru din: Lun Aug 08, 2011 11:28
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: minciog

Mesaj de macara88 »

Stef 12 scrie:
macara88 scrie:Buna seara tuturor , m-am hotarat sa achizitonez un minciog de dimensiuni mai mari ( descidere 100 ) si am un buget de aprox 200 RON am gasit un minciog de la FL dintr-o bucata http://www.claumarpescar.ro/magazin/ind ... ts_id=2223 daca aveti sau stiti ceva de el spuneti-mi si mie.Multumesc
Eu am modelul asta, dar din 2 bucati, de anul trecut si l-am folosit la multe partide de pescuit(peste 40). Deocamdata n-are absolut nimic. Plus ca este si destul de usor ceea ce te poate ajuta.
Ia-l, n-o sa regreti :wink:

Va multumesc pt raspuns.

Avatar utilizator
Stef 12
Mesaje: 353
Membru din: Joi Noi 04, 2010 23:55
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: minciog

Mesaj de Stef 12 »

Va multumesc pt raspuns.
Nu ai pentru ce, fire intinse sa ai! A, si sa-ti iei si un flotor la el, cand esti singur la scos pestele, ajuta.
Banii, interesele, gloria...pot oricand schimba istoria.

macara88
Mesaje: 367
Membru din: Lun Aug 08, 2011 11:28
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: minciog

Mesaj de macara88 »

Stef 12 scrie:
Va multumesc pt raspuns.
Nu ai pentru ce, fire intinse sa ai! A, si sa-ti iei si un flotor la el, cand esti singur la scos pestele, ajuta.

Merci :D O sa imi iau si un flotor mai ieftin tot de la Claumar de vreo 9 lei ca... in fond nu conteaza ca scrie FOX sau CARP EXPERT :D ca doar face acelasi lucru...

Avatar utilizator
razvan u.
pescar de competitie
Mesaje: 2954
Membru din: Mie Iul 30, 2008 15:00
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: minciog

Mesaj de razvan u. »

Lao scrie:Nu e bun, am avut eu. Incearca alta marca si sa fie V-ul si mufele de metal.
Vezi ca la claumar au si alte modele mai bune, asta e cam de buget redus.
Minciogul nu se baga cu coada in apa.... :lol:
C. S. PELICANUL

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”