Păreri Aerlex 10000XTB SPOD

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Laviniu2019
Mesaje: 47
Membru din: Mar Noi 19, 2019 11:22
Puncte: 0
Localitate: Timișoara

Păreri Aerlex 10000XTB SPOD

Mesaj de Laviniu2019 »

Va salut ! Doresc niste păreri despre Aerlex 10000 XTB Spod , cum se comportă dupa un sezon doua de pescuit si daca e adevarat ce am mai citit despre XTB Spod ca mai sare pick-upul

Avatar utilizator
Claudiu Garlea
pescar de competitie
Mesaje: 2007
Membru din: Vin Iun 03, 2011 17:27
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Păreri Aerlex 10000XTB SPOD

Mesaj de Claudiu Garlea »

Salut,

Problema asta se intampla la Aerlex-ul modelul vechi. Eu cel putin n-am auzit pe nimeni sa vina la garantie cu aceasta problema. https://www.totalfishing.ro/mulineta-sh ... 66264.html
Este o mulineta destul de bine vanduta in gama ei de pret, fara mai probleme de garantie, tinand cont de numarul de bucati vandute.

reszeg
Mesaje: 34
Membru din: Vin Ian 20, 2017 19:15
Puncte: 0
Localitate: Cluj-Napoca

Re: Păreri Aerlex 10000XTB SPOD

Mesaj de reszeg »

Salut,dețin și eu o mulineta aerlex spod și da intreadavar că sare pick-upul dacă nu îl dai jumătate de tură înapoi. Dar dacă dai pick-upul înapoi suficient funcționează perfect, știu că nu este normal dar dacă te înveți cu el este ok.
Probabil că al meu este model vechi dacă cel nou nu face la fel.

Alex_Sebastian
Mesaje: 478
Membru din: Sâm Sep 27, 2014 10:11
Puncte: 0
Localitate: Cluj-Napoca

Re: Păreri Aerlex 10000XTB SPOD

Mesaj de Alex_Sebastian »

Am Aerlex 10000 XTB Spod de doi ani si la marker si la spod. Intotdeauna indiferent de mulineta am dat pick-upul pana in pozitia de blocare. Nu am patit niciodata sa-mi sara pick-upul. In afara ca le-am pus saibe de carbon care dupa parerea mea sunt obligatorii nu am ce sa le reprosez.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”