Pareri achizitie tx2 10ft vs delphin paranoya Unity

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Cosmin Munteanu
Mesaje: 2
Membru din: Joi Feb 18, 2021 21:39

Pareri achizitie tx2 10ft vs delphin paranoya Unity

Mesaj de Cosmin Munteanu »

Doresc parerea detinatorilor pentru achizitie lansete 10ft , 3,0 lbs , Shimano tx2 sau Delphin Paranoya Unity vazand pretul care imi da de gandit ca poate este o diferenta, multumesc

Andrei91
Mesaje: 515
Membru din: Mie Ian 06, 2016 18:31
Puncte: 0
Localitate: Cj

Re: Pareri achizitie tx2 10ft vs delphin paranoya Unity

Mesaj de Andrei91 »

Eu detin Delphin Paranoya de 3.90 si 3.5 si pot spune ca e o lanseta de doar 385 grame, blank torray, foarte multumit de ea. As opta oricand pentru delphin, pun pariu ca este foarte usoara cea de 10 ft.

Cosmin Munteanu
Mesaje: 2
Membru din: Joi Feb 18, 2021 21:39

Re: Pareri achizitie tx2 10ft vs delphin paranoya Unity

Mesaj de Cosmin Munteanu »

Paranoya ,detin patru lansete de 10 ft , sunt f ușoare ,240 gr , cineva mi-a propus la schimb shimano TX2 , dar sunt in dubii , paranoya costa 530 lei iar shimano 350 lei , sa fie chiar așa de buni ăștia e la shimano încât sa scoată o lanseta buna la banii ăștia ??

Avatar utilizator
Claudiu Garlea
pescar de competitie
Mesaje: 2007
Membru din: Vin Iun 03, 2011 17:27
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Pareri achizitie tx2 10ft vs delphin paranoya Unity

Mesaj de Claudiu Garlea »

Salut,

Tot ce inseamna TX2, inseamna buget mediu in gama Shimano. Au si varianta mai scumpe de 3m (ex TX4).
Daca esti din Bucuresti, te asteptam in magazin sa vezi despre este vorba in cazul Shimano TX2. Ca si detalii, iti pot spune ca sunt lansete subtiri, usoare, destul de placute ca si finisaje.


Scurta descriere facuta de catre un coleg de-al meu, postata pe pagina de FB a magazinului:

Lanseta Shimano TX2 3.05m/3lb este ideala pentru pescarii de crap pasionati de pescuitul din barca, plantat sau stalker. Realizata din carbon XT60, cu mandrina Shimano DPS si inele Seaguide, lanseta are un blank foarte subtire cu o rezerva mare de putere pe talon si o actiune moderat rapida ce va obosi fara probleme chiar si crapii capitali.
https://www.totalfishing.ro/lanseta-shi ... 94029.html

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”