Pareri rod pod

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
BogdanV
Mesaje: 61
Membru din: Dum Oct 04, 2020 17:30
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Pareri rod pod

Mesaj de BogdanV »

Salutare ! Doresc sa achiziționez un rod pod si am pus ochii pe cel de la carp spirit model Rod Pod Blax Complete 3/4 Posturi, ceva pareri din partea celor ce folosesc acest model sau sfaturi pentru alt model.

Driscu Radu
Mesaje: 306
Membru din: Mar Ian 24, 2012 8:10
Puncte: 0
Localitate: Iasi

Re: Pareri rod pod

Mesaj de Driscu Radu »

Primu lucru,avantaj al acestui rod pod din imagini rezulta ca nu are piese din plastic.Al doilea avantaj sunt picioarele lungi de tipul sky pod.Pretul este destul de corect, eu folosesc ceva foarte asemanator de 11 ani, se numeste mad slr.

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Pareri rod pod

Mesaj de Dan Mitranescu »

BogdanV scrie:
Lun Oct 11, 2021 22:52
Salutare ! Doresc sa achiziționez un rod pod si am pus ochii pe cel de la carp spirit model Rod Pod Blax Complete 3/4 Posturi, ceva pareri din partea celor ce folosesc acest model sau sfaturi pentru alt model.
Daca te referi la modelul asta de rod pod, are cea mai stabila constructie din tot ce cunosc eu:
https://danmitranescu.ro/rod-pod/1260-r ... zerva.html

Exista si varianta de inox, care a fost si alegerea personala, dar este mai scump:
https://danmitranescu.ro/rod-pod/1185-r ... sturi.html

BogdanV
Mesaje: 61
Membru din: Dum Oct 04, 2020 17:30
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Pareri rod pod

Mesaj de BogdanV »

Multumesc Dan dar caut ceva pentru 3/4 lansete , cel de la tine este pentru 5

pescarusull
Mesaje: 593
Membru din: Joi Sep 10, 2015 1:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Pareri rod pod

Mesaj de pescarusull »

Nu ai cum sa pui 5 lansete pe rod pod. E distanta mult prea mica intre 2-3 si 3-4 . Conectorul central e pt varianta de 3 lansete.
Daca vrei 3 lansete folosesti conectori 1-3-5.
Daca vrei 4 folosesti 1-2-4-5.
"Ma antrenez intens la capatul berii
Trag burta nu piept, mai am sapte serii"

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Pareri rod pod

Mesaj de Dan Mitranescu »

BogdanV scrie:
Mie Oct 13, 2021 7:54
Multumesc Dan dar caut ceva pentru 3/4 lansete , cel de la tine este pentru 5
Asa cum spune si pescarusul , modelul este conceput prioritar pentru folosirea cu 3 sau 4 lansete.
Lungimea buzz bar-ilor este putin mai mare ca la alte modele similare ( 8-10cm ), iar acest lucru faciliteaza inclusiv folosirea suportului si cu 5 lansete, dar in cazul acesta mulinetele stau apropiate. Pentru folosirea cu 5 posturi trebuie sa se repozitioneze doua dintre acestea.
In cazul in care este folosit cu 4 lansete, mulinetele au un spatiu suficient intre ele,

BogdanV
Mesaje: 61
Membru din: Dum Oct 04, 2020 17:30
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Pareri rod pod

Mesaj de BogdanV »

Multumesc petru raspunsuri, am ales Delphim rpx 4, sper sa fi facut o alegere buna ,asta o voi vedea in timp

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”