Poti ucide o lanseta?

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Avatar utilizator
legio1083
Mesaje: 534
Membru din: Dum Feb 12, 2006 17:35
Puncte: 0
Localitate: Essex - London
Contact:

Mesaj de legio1083 »

e clar!
ai ceva de vanzare!!! :lol:
Legio - Patria Nostra !

Moose_master
Mesaje: 235
Membru din: Mar Iun 07, 2005 18:50
Puncte: 0
Localitate: Montreal

Mesaj de Moose_master »

Referitor la replica lui Sorin Dragoi cu privire la moartea unei lansete, incerc sa reprecizez un aspect : daca ai grija de lansete nu ai cum sa le distrugi niciodata. Dar daca incepem cu "daca" ajungem de la calcatul pe ele pana la uitatul unui gloomis in luneta masinii la 50C. De parca fabricantul de gloomis sau indiferent de brand, construieste lansete cu rezistenta mare la caldura, congelare, lovituri in pietre, folosire ca arme albe etc.
Repet, daca o lanseta este folosita in scopul in care a fost construita si este pastrata in conditii normale, aceasta nu poate muri. Este imposibil (astept contraargumente).

Si sa nu uitam lansetele de crap=de cacat , iar lansetele de rapitor=marfa, de altfel ca si pescuitul de crap in fata celui de rapitor.Am retinut aspectul si nu am niciun comentariu. Si ca sa vezi ce "padarox" : asta primavara am cheluit pe "cacaturi" 4000$.... pana si inconstienta este inconstienta uneori.

Stima tuturor pescarilor; atat adevaratilor cat si celor de cacat.

Moose
APCR Canadian Branch

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”