Prowess Anthology

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

cipibm
Mesaje: 666
Membru din: Joi Mar 09, 2006 12:19
Puncte: 0
Localitate: Baia Mare
Contact:

Mesaj de cipibm »

Ma cac pe majoritatea produselor de la FOX(imi asum afirmatia).Pescuiesc cu Shimano tehnium de 3 ani si sunt multumit .(astept sa expire) :D :D :D :lol:

Avatar utilizator
adrian apetrea
Mesaje: 493
Membru din: Mar Mar 28, 2006 8:29
Puncte: 0
Localitate: brasov
Contact:

Mesaj de adrian apetrea »

de ce aceasta parere despre fox?daca se poate..
LIFE IS FISHING!
Imagine

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

@cipibm

Ceea ce faci tu nu se numeste pescuit, deci sculele nu conteaza.... :D

PS Exista un produs de la firma Korda care se numeste Pulla.....Ia zi, te caci si in asta ? :roll:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

cipibm
Mesaje: 666
Membru din: Joi Mar 09, 2006 12:19
Puncte: 0
Localitate: Baia Mare
Contact:

Mesaj de cipibm »

Ai dreptate Vladut,nu e pescuit,e arta. :lol:

Adrian B
Mesaje: 364
Membru din: Mar Iun 06, 2006 14:24
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Prowess Anthology

Mesaj de Adrian B »

Stefan Oancea scrie:Buna ziua!

As dori daca se poate o parere despre lansetele de la Prowess si in special despre modelul Anthology.
Este comercializat la pretul de 7.5 milioane de cei de la MimTeam.

Am vazut ca in niste discutii precedente Vladut zice despre cei de la Sert ca au un raport calitate pret foarte bun. Tinand cont ca am mai avut lansete de la ei si am vazut si chiar pescuit cu mai multe, inclusiv din cele de top(Carpium) tind sa am aceeasi parere cu a lui Vladut.

Neavand suficiente fonduri pentru o "baterie" de lansete facute in Anglia, cred ca din cele "asiatice" Sert/Prowess sunt cele mai bine facute.

Am un test de distanta facut de revista franceza "Carpe-Magazine" pentru mai multe lansete, printre care si Anthology. Cu fir de 0.28, inaintas tot de 0.28 si plumb de 115gr ei sustin ca au atins distanta de 160 de metrii cu Anthology. Mi se pare o distanta fantastica pentru o lanseta la acest pret.

Prin urmare ce parere aveti?

Multumesc,
Stefan Oancea
Salut! Si eu ma aflu in situatia ta, aceea ca doresc sa achizitionez lansete de crap. E al naibi de greu s-o faci atunci cand esti un incepator si ai un buget limitat. Si bugetul meu e cam acelasi...5-7 mil pt o lanseta. Initial m-am gandit la Instinct de la Pro Wess (510 ron).
Totusi azi am asistat la deomnstratiile lui Mark Hutchinson de pa lacul Tineretului. Fantastic! Cu usurinta lansa cred eu 180 m cu un plumb de 100 g. Si nu se forta. Ii era teama sa nu se rupa plumbul si sa-i zboare cuiva in cap. Nu am apucat sa aflu ce scule folosea.
Apoi am fost la Senzor, asta pt ca am incredere in cei de acolo si in produsele lor cu gandul sa-mi iau o lanseta:). Din pacate nu mi-am luat. Nu aveau o varietate foarte mare. M-am uital la un Fox Warior si un Sert Protection. Sert-ul frumos, blanc subtire, usurel mi-a placut. Fox-ul un pic mai greu, cu 7 inele. Intre timp a venit un tip si a cumparat 4 Harrison, 1200-1400 ron bucata, in cazul lui a fost f usoara alegera. Doar sunt printre cele mai bune, nu? Am decis sa mai astept, sa mai vad si alte lansete, poate sa mai strang bani pt. ele.
Acum, am cautat informatii, si mi-a placut ce am aflat despre lansetele Free Spirit. Dar nu stiu sa le comercializeze cineva in Bucuresti.
Stefan, mi-ar placea sa imi lasi o adresa de e-mail...poate incercam sa conversam pe aceasta tema.
Merci

Stefan Oancea
Mesaje: 29
Membru din: Mie Sep 19, 2007 20:50

Mesaj de Stefan Oancea »

@Adrian

Salut!

Cel cu Harrisonurile eram chiar eu. Ideea e ca in urma intrarii in UE am inteles ca au scazut preturile la multe, inclusiv Harrison care se facusera 10 milioane, nu 14. In plus, cu ocazia expozitiei si fiind ultimele 4 baietii de la Senzor au fost foarte draguti si mi-au facut o reducere.
A fost oricum peste pretul despre care vorbeam eu la inceput, dar m-am imprumutat deoarece cred ca merita calitatea lansetelor acestea cateva milioane in plus.

Daca vrei sa discutam pe mail te ajut bucuros cu cateva sfaturi daca vrei si daca ma pricep, sa iti spun la ce m-am uitat eu pana sa ajung la Ballista:
stefan.oancea@gmail.com

Avatar utilizator
Andrei I
pescar de competitie
Mesaje: 1761
Membru din: Mie Mai 02, 2007 21:11
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Prowess Anthology

Mesaj de Andrei I »

Adrian B scrie:
Stefan Oancea scrie: Acum, am cautat informatii, si mi-a placut ce am aflat despre lansetele Free Spirit. Dar nu stiu sa le comercializeze cineva in Bucuresti.

Merci
le comercializeaza .....o firma din bucuresti...si le are expuse chiar in cadrul expoaventuri...cam piperat pretul totusi.
Milionar excentric

remi
Mesaje: 24
Membru din: Dum Ian 27, 2008 20:12
Puncte: 0
Localitate: buc

Mesaj de remi »

pt. adrian b
lansetele free spirit le gasesti . eu mi-am luat 4 buc. E Class de 12'/ 3,75 inele
16...50 actiune progresiva, sunt fenomenale! Nu au concurent in clasa lor la pret si calitate ( 850 ron buc. ). trebuie neaparat sa le vezi.

Adrian B
Mesaje: 364
Membru din: Mar Iun 06, 2006 14:24
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Adrian B »

Da Remi, merci. Magaziunul il cunosc. Achizitia deja am facut-o, dar nu e vorba despre modelul E-clas. Daca vrei, sunt inregistrat pe celalalt site de crap, cu acelasi id. Ma poti contacta acolo pe privat sa mai schimbam o vorba, dat fiind ca aici nu functioneaza mesageria privata.
Catch and Release

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

@remi

Daca citeai cu atentie regulamentul forumului vedeai ca nu ai voie sa pomenesti nume de magazine de pescuit !
De aceea sunt setate modificarile de care tot pomenesti pe un ton mai mult decat obraznic...Nu cumva ti-e frica ca nu-ti mai da Marian banii ? :evil:

@adrian

Merge si aici mesageria, am activat-o... :D
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”