Recomandare cort !!!

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Laviniu2019
Mesaje: 47
Membru din: Mar Noi 19, 2019 11:22
Puncte: 0
Localitate: Timișoara

Recomandare cort !!!

Mesaj de Laviniu2019 »

Am un buget de aproximativ 1600 ron ce cort imi recomandați in acest preț, ma gandeam la un Mivardi Professional dar aștept si alte pareri despre corturi
Va mulțumesc!

carp_fisher
Mesaje: 246
Membru din: Sâm Mai 23, 2015 23:12
Puncte: 0
Localitate: Mitoc - Botosani

Re: Recomandare cort !!!

Mesaj de carp_fisher »

Folosesc Jrc Tx 2g bivvy. 20 000 coloană, ceea ce spune multe despre material.
Ca si dimensiuni, e asemănător cu Mivardi Profesional, numai ca are 170 înălțime, ceea ce pentru mine e suficient.
L- am luat din Anglia, în jur de 1300 lei, de pe un site binecunoscut!
Am oscilat si eu între New Dinasty si Jrc, dar am ales Jrc.
Arunca o privire si pe acest model. Poate te ajuta!

Mirel
Mesaje: 79
Membru din: Sâm Mai 16, 2020 14:27
Puncte: 0
Localitate: Cluj

Re: Recomandare cort !!!

Mesaj de Mirel »

Salut eu folosesc https://www.totalfishing.ro/cort-chub-c ... 68572.html și pot spune ca sunt mulțumit de el și pe vreme rece și calda, are winter skin inclus și contează foarte mult mai ales pe vreme rece!

Driscu Radu
Mesaje: 306
Membru din: Mar Ian 24, 2012 8:10
Puncte: 0
Localitate: Iasi

Re: Recomandare cort !!!

Mesaj de Driscu Radu »

Salut chiar daca depaseste bugetul tau iti recomand un pelzer bunker are capsula podea suplimentară si 3 randuri de ferestre fata spate si 2 laterale,plus 2 bare pe ambele parti ,foarte utile pe rafale de vant din lateral.E destul de greu dar si compact.

Avatar utilizator
robyvan
pescar de competitie
Mesaje: 1842
Membru din: Lun Aug 16, 2010 12:51
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Re: Recomandare cort !!!

Mesaj de robyvan »

Salut Laviniu, tot de la Pelzer iti recomand modelul Portal Dome, l-am avut si am fost tare multumit de el, foarte spatios, inalt, cort de calitate:
https://www.sipcarp.ro/corturi-umbrele/ ... -dome.html
Intre timp am trecut la cort de 1 persoana....
slowly we rot- by Obituary

Alex_Sebastian
Mesaje: 479
Membru din: Sâm Sep 27, 2014 10:11
Puncte: 0
Localitate: Cluj-Napoca

Re: Recomandare cort !!!

Mesaj de Alex_Sebastian »

Laviniu, in primul rand daca este primul cort pe care o sa-l deti, intrebarea mea este ce-ti doresti de la acel cort. Sunt foarte multe lucruri de care trebuie sa ti cont. Confort, aici intra implicit si inaltimea ta, cort de 1 sau 22 pers. tipurile de partide pe care le faci, esti un pescar mobil sau nu, iti place sa ai veranda la cort sau nu, perioadele in care faci partidele de pescuit si multe altele, Personal pot sa-ti spun ca eu unul nu mi-as cumpara niciodata un cort fara capsula si fara winterskin. Bugetul din pacate este cam mica sa le ai pe toate. Sunt cateva optiuni bune si foarte bune la aproximativ 2500-3000 lei depinde de ce vrei. Parerea mea este sa-ti recapitulezi partidele si sa vezi ce ti-a placut si ce nu la cortul cu care ai fost (daca asa ceva s-a intamplat) si cred ca da. Un lucru foarte important pentru mine este ca incalzitorul sa fie intre cort si winterskin pentru a evita pe cat se poate orice pericol. Sunt multe lucruri pe care trebuie sa le iei in considerare daca ai de gand sa pastrezi cortul si sa fi multumit. Mivardi l-am vazut, l-am si montat imi place foarte mult materialul dar nu are capsula din pacate. Recomandarile colegilor sunt iarasi bune.

Avatar utilizator
Claudiu Garlea
pescar de competitie
Mesaje: 2007
Membru din: Vin Iun 03, 2011 17:27
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Recomandare cort !!!

Mesaj de Claudiu Garlea »

Laviniu2019 scrie:
Mie Feb 10, 2021 14:00
Am un buget de aproximativ 1600 ron ce cort imi recomandați in acest preț, ma gandeam la un Mivardi Professional dar aștept si alte pareri despre corturi
Va mulțumesc!
Salut,

Depaseste putin bugetul, dar tinand cont ca vorbim de un super pret (lichidare de stoc), merita sa te orientezi catre Chub Cyfish - https://www.totalfishing.ro/cort-chub-c ... 68572.html

Daca ai nevoie de detalii, imi poti scrie in privat.

Laviniu2019
Mesaje: 47
Membru din: Mar Noi 19, 2019 11:22
Puncte: 0
Localitate: Timișoara

Re: Recomandare cort !!!

Mesaj de Laviniu2019 »

Va mulțumesc tuturor pt detalii si recomandari , am mărit bugetul si am ales varianta lui Claudiu - Chub Cyfish

Laviniu2019
Mesaje: 47
Membru din: Mar Noi 19, 2019 11:22
Puncte: 0
Localitate: Timișoara

Re: Recomandare cort !!!

Mesaj de Laviniu2019 »

Depaseste putin bugetul, dar tinand cont ca vorbim de un super pret (lichidare de stoc), merita sa te orientezi catre Chub Cyfish - https://www.totalfishing.ro/cort-chub-c ... 68572.html

Daca ai nevoie de detalii, imi poti scrie in privat.

Mersi maestre 🤙 fire intinse!

Avatar utilizator
Claudiu Garlea
pescar de competitie
Mesaje: 2007
Membru din: Vin Iun 03, 2011 17:27
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Recomandare cort !!!

Mesaj de Claudiu Garlea »

Laviniu2019 scrie:
Vin Feb 12, 2021 16:29
Va mulțumesc tuturor pt detalii si recomandari , am mărit bugetul si am ales varianta lui Claudiu - Chub Cyfish
Salut,

Ma bucur.
Din cate am vazut, colegul procesa astazi comanda. Cred ca comanda a plecat.
Asteptam recenzia cortului.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”